Hlavní obsah

Formy na pečení jinak: Využijte je na krásné dekorace

Foto: Tomáš Rubín

Foto: Tomáš Rubín

Forma na dort, zapékací misky na crème brûlée či plech na muffiny. To jsou formy, které běžně využíváte v kuchyni na přípravu moučníků a dezertů. My vám dnes ukážeme, že z nich můžete vyrobit i nádherné jarní dekorace!

Článek

Sázet na jaře květiny do truhlíků a květináčů není nic neobvyklého. Ovšem co když truhlíky nahradíte pečicí formou na moučník či paštiku, a květináče bábovkovou formou? Jednoduše z nich vykouzlíte krásné a neobvyklé jarní dekorace, které ozdobí balkon, terasu či parapet. Podívejte se na našich 5 tipů.

Místo věnce

Máte doma nepotřebnou formu na dort, která vám akorát leží v šuplíku? Anebo se vám zalíbila naše růžová? Tu jsme koupili za pár korun v obchodě s levnými kuchyňskými potřebami. Použijte ji na dekoraci, kterou můžete zavěsit na branku, vchodové dveře či do kuchyně na chalupě místo věnce. Stačí nalepit dovnitř tavnou pistolí umělé květiny a zavěsit formu na jutový provázek.

Foto: Tomáš Rubín

Obruč z formy na dort může posloužit místo korpusu na věnecFoto: Tomáš Rubín

Nezvyklý květináč

Keramickou formu na bábovku lze použít místo květináče jen v případě, že máte doma ještě jednu, nebo když se vaše rodina obejde bez bábovky k snídani. V bábovkové formě vypadají nejlépe jarní kytičky v podobě narcisek, primulí a pryskyřníků. Pokud máte menší formu, můžete ji zavěsit, jako jsme to udělali my v článku Závěsné květináče jinak.

Foto: Tomáš Rubín

Bábovková forma bude vypadat lépe než klasický květináčFoto: Tomáš Rubín

Miniaturní skalka

Nemáte zahradu, kde byste si udělali svou skalku, o kterou byste se mohli teď na jaře starat? Poradíme vám. Vytvořte si roztomilou miniverzi do plechu na muffiny. Můžete vyzvat i děti, aby vám s ní pomohly. Bude je to ohromně bavit a dokonce si mohou na výrobu nasbírat pár přírodnin v lese při jarní procházce.

Foto: Tomáš Rubín

Miniaturní zahrádku tvoří netřesky, mech, tráva, oblázky a drobné dřevěné dekoraceFoto: Tomáš Rubín

Tak trochu jiný truhlík

Zbylo vám osení z Velikonoc? Zasaďte ho do formy na dezerty či paštiky, která připomíná malý truhlík. Ten lze navíc ozdobit jakoukoli stuhou. My jsme použili jutovou s krajkou. Namísto vajíček a kuřátek můžete osení dozdobit různými umělými květy či větvičkami.

Foto: Tomáš Rubín

Truhlík, nebo pečicí forma? Klidně obojíFoto: Tomáš Rubín

Jarní svícen

Malé zapékací mističky využíváte jen při slavnostních příležitostech? Nenechte je schované a využijte je na krásné svícny. Stačí do misek vlepit tavnou pistolí umělé květy a přidat svíčky. Nemusíte mít ovšem strach, že se formy zničí, vosk i případné lepidlo jednoduše odmočíte v horké vodě.

Foto: Tomáš Rubín

Zapékací mističky můžete naaranžovat jako krásné svícnyFoto: Tomáš Rubín

Nemáte tvoření dost? Podívejte se, jak si vyrobit krásné jarní věnce, které vám ozdobí byt i chalupu. 

Reklama

Související témata: