Hlavní obsah

Váš ideální pohyb podle numerologie? Sedmičky shodí kila v bazénu, pětky na kole

Foto: Syda Productions, Shutterstock.com

Přelom léta a podzimu je ideální čas na sport: ještě není tak ošklivo, aby se vám vůbec nechtělo, a na druhou stranu nejsou obrovská vedra. Která sportovní aktivita je pro vás ta pravá? To prozradí vaše životní číslo.

Článek

Pro výpočet životního čísla vám stačí jednoduše sečíst všechna čísla vašeho data narození, číslici po číslici. Jestliže vám vyjde číslo dvojciferné, opět ho sečtěte (pozor, nikoli v případě 11 a 22), až se dostanete na zredukovanou verzi. Příklad: Když se někdo narodil 18. 7. 1978, sečte číslice takto: 1 + 8 + 7 + 1 + 9 + 7 + 8 = 41 = 4 + 1 = 5

Jaký sport je tedy pro vás ten pravý?

Číslo 1

Jedničky jsou velcí individualisté a příliš se jim nedaří v kolektivních sportech – jsou totiž zvyklé spoléhat samy na sebe, a pokud jim výkon „pokazí“ někdo jiný, tak se neznají a umějí být pekelně nepříjemné. Nejlepší je tedy zvolit běh, ať už na pásu, nebo venku, takový pohyb je pro vás jako dělaný.

Číslo 2

Klíčovým aspektem života každé dvojky je pohoda a harmonie, proto se pro vás hodí ty sporty, které vám je pomohou nastolit – a jestli zvolíte jógu, nebo pilates, to už je vlastně jedno. Je fajn, když vám „váš“ sport přinese duševní klid a prostor k přemýšlení, protože přesně to dvojky potřebují.

Foto: wavebreakmedia, Shutterstock.com

Dvojky potřebují prostor k přemýšlení

Číslo 3

Trojky jsou originální a tvůrčí osobnosti, které zabíjí nuda – jestli tedy hodláte začít s nějakým sportem, určitě zamiřte ven a ne někam do posilovny. Také se spíše rozhodněte pro něco, na co není třeba drahých pomůcek. Ve sportech jste vybíraví a těžko říct, jak dlouho u něčeho zůstanete. Zkuste něco originálního, ať už to bude taj-či, nebo zumba.

Číslo 4

Čtyřky potřebují posílit zádové a krční svaly, protože často trpí na bolesti hlavy a šíje. Volte tedy aktivity, které nejsou ani tak rychlé a výbušné, jako spíš protahovací: jógu, pilates či jakékoli kurzy cílící na zdravé držení těla. Najděte si místo, které vám bude vyhovovat – jestliže vám vzletné řeči a filozofický přesah vadí, jsou i studia, kde dělají jógu bez nich.

Číslo 5

Pro pětky jsou ideální sporty dobrodružné a zážitkové, při kterých poznají rozličná místa a přitom si dají do těla. Ideální je cyklistika a druhým favoritem lezení, které vás vyžene na nejrůznější skály všude možně po světě.

Foto: Olga Danylenko, Shutterstock.com

Pětky potřebují vzrušení, poznání i pořádnou makačku

Číslo 6

Šestky neuspokojí tělocvična, nerady totiž investují do něčeho, co může být zadarmo. Lidé, kteří mají životní číslo šest, nebývají velkými sportovními fanoušky, důležitá je tak pro ně hlavně motivace. Vezměte si proto někoho s sebou a pusťte se společně do aktivity, která vás bude bavit – třeba jděte s kamarádkou na aerobik nebo si běžte zaplavat s manželem, obojí funguje.

Číslo 7

Sedmičky mají citlivé a zranitelné kotníky a klouby obecně, nejlepší jsou tak pro ně aktivity ve vodě, kde jejich pohybovému aparátu žádné nebezpečí nehrozí. Pořiďte si permanentku do bazénu, přinutí vás chodit častěji. Další možností je pak klasické posilování, kterým můžete zpevnit svaly v oblasti nohou a podpořit tak citlivé kyčle.

Číslo 8

Pro osmičky je sport hodně důležitý, jsou totiž cílevědomé, soutěživé, milují vítězství. Kromě toho mají pořádnou výdrž. Vyberte si jakoukoli disciplínu, ve které se dá závodit, a nezapomeňte na soukromou přípravu v podobě domácího cvičení a posilování. Tenis, squash nebo třeba běh jsou pro vás to pravé.

Foto: ESB Professional, Shutterstock.com

Osmičky jsou rození soutěživí sportovci

Číslo 9

Devítky se umějí propojovat s lidmi a rády kolem sebe budují kolektiv – týmové sporty jsou jejich silnou stránkou, protože dokážou báječně převzít roli srdce týmu, ať už půjde o házenou, volejbal, hokej, fotbal, nebo basket. Vyberte si zkrátka něco, kde vám bude v týmu dobře. Uvidíte, že sportovní propojení myslí je něco, co chcete zažít.

Číslo 11

Jedenáctky pravidelnou fyzickou aktivitu hodně potřebují, protože se jim víc než jiným ukládá cholesterol. Dlouho ale nevydrží dělat jednu věc, hodí se tak připravit si různé tréninkové plány na posilovnu a kardio a ty pak pečlivě střídat podle nálady – hlavně aby se nic moc často neopakovalo.

Číslo 22

I dvaadvacítky jsou společenské a vhodné jsou pro ně především kolektivní sporty všeho druhu. Vyhněte se plavání a chloru obecně, vaše kůže má sklony k vysušení a strupovatění, kterému rozhodně voda z bazénu nepomůže. Najděte si partu kamarádů a choďte buď na skupinové lekce, nebo si zahrajte fotbálek.

Foto: ESB Professional, Shutterstock.com

Pro devítky a dvaadvacítky jsou jako dělané kolektivní sporty

A jaké sporty baví vás?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek