Hlavní obsah

Móda nejen pro 70+: Inspirujte se u nenápadné, ale vždy elegantní vévodkyně Camilly (74)

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Když ještě žila princezna Diana (†36), byla veřejnosti trnem v oku a jednoduché to neměla ani po její smrti. V roce 2005 se Camilla (74) provdala za korunního prince Velké Británie, ale až po letech v nemilosti ji společnost začala vnímat jako právoplatnou členku královské rodiny. Jaký úkol čeká na vévodkyni z Cornwallu a co se od ní můžete naučit vy?

Článek

Požehnaný věk královny Alžběty II. (95) nutí panovnici k odpočinku, a protože princové Harry (37) a Andrew (62) ji v povinnostech zastoupit nemohou, dostala nově šanci Camilla. Na vévodkyni z Cornwallu se Její Veličenstvo může spolehnout, a tak není divu, že v nedávném prohlášení vyslovilo přání, aby se Camilla jednou stala královnou manželkou. Než ale usedne vedle prince Charlese (73) na trůn, pojďte omrknout její sofistikovaný šatník.

Dokonalá elegance

Výstavu fotografií v galerii Tate Britain si princ Charles a vévodkyně Camilla nemohli nechat ujít. Vždyť šlo i o vzpomínky na korunovaci královny Alžběty. Záběry z pouličních večírků a oslav v roce 1953 pořídil umělec Nigel Henderson (†68) a rozhodně bylo na co koukat. Kromě archivních snímků stály za pozornost elegantní šaty, které Camilla doplnila bílou košilí a sáčkem bez knoflíků.

Foto: Profimedia.cz

V jednoduchosti je krása, říká se. A vévodkyně Camilla toto pravidlo umí ctítFoto: Profimedia.cz

Kostkovaný vzor 

Únorová návštěva základní školy v Bathu byla první oficiální akcí Camilly poté, co se Alžběta II. nechala slyšet, že by byla ráda, aby se vévodkyně stala královnou manželkou. Ačkoliv o to údajně nikdy nestála, jednou se bude pyšnit titulem Queen Consort. V tartanovém kostýmku se skládanou sukní to budoucí manželce panovníka neskutečně seklo.

Foto: Profimedia.cz

Tartanový vzor nesmí v královském šatníku chybět, ale ani obyčejné smrtelnice by se kostkovanému motivu neměly vyhýbatFoto: Profimedia.cz

V červené je síla 

V Londýnském China Town přivítala Camilla spolu s manželem čínský nový rok. A protože červená barva symbolizuje štěstí, úspěch i radost, stala se stěžejním prvkem jejího outfitu. Výraznými odstíny je sice proslulá spíše královna, ale ani vévodkyně z Cornwallu se jich nebojí. Zkuste se inspirovat, a pokud vašemu šatníku dominují přírodní či tlumené tóny, vyměňte je občas za zářivější kousky.

Foto: Profimedia.cz

Výrazné barvy představují nejjednodušší způsob, jak zpestřit svůj šatník. Pokud vám červená není po chuti, vsaďte na bordó Foto: Profimedia.cz

Sladěná do detailu  

Vánoční bohoslužbu absolvovala Camilla ve svých oblíbených kozačkách, které se hodí snad pro každou příležitost. Tyrkysový kabát se šachovnicovým vzorem, ladící baret a perlový náhrdelník s nimi zkombinovala naprosto skvěle. A kvůli nevyzpytatelnému anglickému počasí si kromě kabelky s sebou nesla ještě stylový průhledný deštník.

Foto: Profimedia.cz

Perly jsou sázka na jistotu, každému outfitu dodají luxusní šmrnc i eleganci Foto: Profimedia.cz

Módní vychytávky 

Není žádným tajemstvím, že světlé odstíny dokážou ubrat pár let. Nemusíte se tedy bát obléknout se do nich od hlavy až k patě, stejně jako to udělala Camilla při návštěvě Jordánska. Volné kalhoty, dlouhá halenka a průsvitný šál ji proměnily v úplnou módní star, nemyslíte?

Foto: Profimedia.cz

Světlý komplet umí zázraky. Podtrhne ženskost a ještě vám ubere pár let Foto: Profimedia.cz

Blyštivá róba 

Na premiéru nejnovější bondovky Není čas zemřít (2021) zvolila Camilla velkou večerní. Světle modré šaty plné třpytek od britského návrháře Bruce Oldfielda (71) vypadaly jak kostým z populární pohádky Ledové království. Není divu, že si vévodkyně vysloužila řadu obdivných pohledů. Za její volbu tleskáme!

Foto: Profimedia.cz

Flitrů se nemusíte obávat ani po sedmdesátce a vévodkyně Camilla je toho důkazem Foto: Profimedia.cz

Reklama

Související témata: