Hlavní obsah

Móda nejen pro 70+: Inspirujte se u nenápadné, ale vždy elegantní vévodkyně Camilly (74)

Foto: Profimedia.cz

Když ještě žila princezna Diana (†36), byla veřejnosti trnem v oku a jednoduché to neměla ani po její smrti. V roce 2005 se Camilla (74) provdala za korunního prince Velké Británie, ale až po letech v nemilosti ji společnost začala vnímat jako právoplatnou členku královské rodiny. Jaký úkol čeká na vévodkyni z Cornwallu a co se od ní můžete naučit vy?

Článek

Požehnaný věk královny Alžběty II. (95) nutí panovnici k odpočinku, a protože princové Harry (37) a Andrew (62) ji v povinnostech zastoupit nemohou, dostala nově šanci Camilla. Na vévodkyni z Cornwallu se Její Veličenstvo může spolehnout, a tak není divu, že v nedávném prohlášení vyslovilo přání, aby se Camilla jednou stala královnou manželkou. Než ale usedne vedle prince Charlese (73) na trůn, pojďte omrknout její sofistikovaný šatník.

Dokonalá elegance

Výstavu fotografií v galerii Tate Britain si princ Charles a vévodkyně Camilla nemohli nechat ujít. Vždyť šlo i o vzpomínky na korunovaci královny Alžběty. Záběry z pouličních večírků a oslav v roce 1953 pořídil umělec Nigel Henderson (†68) a rozhodně bylo na co koukat. Kromě archivních snímků stály za pozornost elegantní šaty, které Camilla doplnila bílou košilí a sáčkem bez knoflíků.

Foto: Profimedia.cz

V jednoduchosti je krása, říká se. A vévodkyně Camilla toto pravidlo umí ctít

Kostkovaný vzor 

Únorová návštěva základní školy v Bathu byla první oficiální akcí Camilly poté, co se Alžběta II. nechala slyšet, že by byla ráda, aby se vévodkyně stala královnou manželkou. Ačkoliv o to údajně nikdy nestála, jednou se bude pyšnit titulem Queen Consort. V tartanovém kostýmku se skládanou sukní to budoucí manželce panovníka neskutečně seklo.

Foto: Profimedia.cz

Tartanový vzor nesmí v královském šatníku chybět, ale ani obyčejné smrtelnice by se kostkovanému motivu neměly vyhýbat

V červené je síla 

V Londýnském China Town přivítala Camilla spolu s manželem čínský nový rok. A protože červená barva symbolizuje štěstí, úspěch i radost, stala se stěžejním prvkem jejího outfitu. Výraznými odstíny je sice proslulá spíše královna, ale ani vévodkyně z Cornwallu se jich nebojí. Zkuste se inspirovat, a pokud vašemu šatníku dominují přírodní či tlumené tóny, vyměňte je občas za zářivější kousky.

Foto: Profimedia.cz

Výrazné barvy představují nejjednodušší způsob, jak zpestřit svůj šatník. Pokud vám červená není po chuti, vsaďte na bordó

Sladěná do detailu  

Vánoční bohoslužbu absolvovala Camilla ve svých oblíbených kozačkách, které se hodí snad pro každou příležitost. Tyrkysový kabát se šachovnicovým vzorem, ladící baret a perlový náhrdelník s nimi zkombinovala naprosto skvěle. A kvůli nevyzpytatelnému anglickému počasí si kromě kabelky s sebou nesla ještě stylový průhledný deštník.

Foto: Profimedia.cz

Perly jsou sázka na jistotu, každému outfitu dodají luxusní šmrnc i eleganci

Módní vychytávky 

Není žádným tajemstvím, že světlé odstíny dokážou ubrat pár let. Nemusíte se tedy bát obléknout se do nich od hlavy až k patě, stejně jako to udělala Camilla při návštěvě Jordánska. Volné kalhoty, dlouhá halenka a průsvitný šál ji proměnily v úplnou módní star, nemyslíte?

Foto: Profimedia.cz

Světlý komplet umí zázraky. Podtrhne ženskost a ještě vám ubere pár let

Blyštivá róba 

Na premiéru nejnovější bondovky Není čas zemřít (2021) zvolila Camilla velkou večerní. Světle modré šaty plné třpytek od britského návrháře Bruce Oldfielda (71) vypadaly jak kostým z populární pohádky Ledové království. Není divu, že si vévodkyně vysloužila řadu obdivných pohledů. Za její volbu tleskáme!

Foto: Profimedia.cz

Flitrů se nemusíte obávat ani po sedmdesátce a vévodkyně Camilla je toho důkazem

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek