Hlavní obsah

Nešmírujte a udělejte toastový test: jak správně používat troubu, abyste už nikdy nepřipekli bábovku

Foto: 4 PM production, Shutterstock.com

Koláče a buchty, maso, ale i zavařeniny – to všechno vám pomůže vyrobit vaše trouba. Jak to udělat, aby vždy bylo vše právě takové, jaké si představujete? Máme pro vás pár tipů a triků, které vám s pečením pomohou.

Článek

Dát do trouby pekáč, plech nebo formu, nastavit příslušnou teplotu a hlídat čas. Tak snadné, že! Proč se ale mnohdy nedaří a těsto je někde syrové a někde připálené? Máme pro vás pár tipů, které by měly napříště zaručit skvělý výsledek!

Teplota v troubě

V každém receptu je uveden čas a teplota pečení. Ty byste měli dodržovat. Počítejte ale s tím, že i když zadáte kolečkem nebo na ovládacím panelu teplotu třeba 180 °C, neznamená to, že právě taková v troubě opravdu je – a že je stejná po celém prostoru a po celou dobu pečení. Rozhodně se vyplatí použít teploměr na pečení a vyzkoušet různá místa. Možná budete překvapeni.

Druh trouby

Velmi sejde i na tom, jaký druh trouby máte, protože podle toho musíte přemýšlet při umísťování pečené potraviny. Každá totiž vyžaduje jiný přístup.  

Klasická elektrická trouba – teplo sálá z topných těles nahoře a dole a ideální umístění pečené potraviny je proto uprostřed. Pokud byste chtěli použít dva plechy nad sebou, musíte je během pečení prohodit.

Horkovzdušná trouba – větrák na horký vzduch může být jednou z možností v elektrické troubě, ale trouba může být čistě horkovzdušná. Díky větráku je horký vzduch rozváděn po celé troubě, teplota by tedy měla být v každé části trouby stejná, lze tedy péci i víc plechů najednou. Některé trouby mají i funkci intenzivního pečení na způsob horkovzdušné fritézy. 

Plynová trouba – teplo sálá zespodu, abyste dosáhli rovnoměrného propečení, je dobré na dno trouby položit třeba kámen na pizzu, který se postará, aby se teplo zespodu trochu utlumilo a spodek pečeného nepřipálil.

Foto: LightField Studios, Shutterstock.com

Každá trouba peče trochu jinak, otestujte tu svoji

Toustový test

Každá trouba má místa, kde „připaluje“. Abyste je našli, udělejte toustový test. Na plech vyskládejte plátky toustového chleba, nastavte teplotu na 180 °C a pozorujte, jak chléb hnědne. Místo toustového chleba poslouží i vrstva strouhanky nebo kokosu – i na nich bude vidět, kde trouba „připéká“.

Nedívejte se!

Během pečení troubu zbytečně neotevírejte. „Při každém otevření dvířek uniká asi 20 % tepla a sníží se teplota. Aby ji trouba zas vyrovnala, spotřebuje víc energie. Navíc to neprospívá kvalitě připravovaného pokrmu, zvláště pečiva. To je na pokles teploty citlivé a může takzvaně spadnout. Proto je dobře, když má trouba velký průzor a dobré osvětlení, nejlépe dvoubodové,“ radí Jana Neuszerová, odbornice značek Mora a Gorenje.

Foto: Lazy_Bear, Shutterstock.com

Při pečení troubu zbytečně neotevírejte, uniká teplo a jídlu to škodí

Z trouby rovnou na talíř?

Jste nedočkaví a třeba pečené maso rovnou nakrájíte a podáváte, aby bylo maximálně teplé? To je chyba. Po vyndání z trouby by mělo pár minut odpočívat – masu na plátky stačí 5 minut, velké pečeni, kuřeti nebo kachně dejte klidně čtvrt hodiny. Díky tomu z něj při krájení nevyteče všechna šťáva a nebude vysušené.

Troubu čistěte!

Aby trouba pekla dobře a rovnoměrně, musíte jí věnovat i dostatečnou péči. „Každou troubu je třeba pravidelně čistit, a to nejen kvůli hygieně. Zanesení povrchu trouby a topných těles připáleninami totiž brání rovnoměrnému ohřevu a zbytečně zvyšuje spotřebu energie. Nejdokonalejší je pyrolytické čištění při vysoké teplotě, velkým pomocníkem je i ekologické auto čištění pomocí páry, hodně práce ušetří i katalytické panely. Různé modely mají různé funkce automatického nebo snadnějšího čištění,“ říká Darina Papáčová, odborná školitelka Whirlpool a Indesit.

Pokud troubu čistíte ručně, používejte prostředky, které jsou k tomu určené, a pozor na ostré předměty nebo i drátěnky, které by mohly její povrch poškodit. Rozhodně poslechněte rady výrobce. Pokud chcete zvolit variantu šetrnou k peněžence i životnímu prostředí, zkuste kašičku ze sody a trochy vody, která patří mezi spolehlivé domácí čističe a s mastnotou si výborně poradí.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek