Hlavní obsah

Pád do výtahu a šílené autonehody aneb V seriálu končíte!

Foto: Profimedia.cz

Stát se součástí oblíbeného seriálu je pro mnoho herců splněný sen. Pravidelně se objevují na obrazovce a peníze se taky hodí. Co když je ale přestane postava bavit, znelíbí se divákům nebo začnou dělat problémy na place? Scenáristé si ví rady.

Článek

Herci ze seriálu Hra o trůny (2011–2019) se smíchem během rozhovorů říkali, že jen jim přišel scénář na novou řadu  (celkově jich seriál měl osm), dívali se na konec, aby zjistili, jestli jejich postava přežila. Bylo to „pade na pade“, nikdo neměl svoje jisté.

Důvody, proč je postava ze seriálu vyškrtnuta, bývají různé. Přestane bavit diváky, herec o to sám požádá z rodinných či jiných důvodů nebo se znelíbí a kvůli veřejnému mínění je třeba ho nechat odejít.

Jak byly odejity výrazné postavy z populárních seriálů?

Pozor! Článek obsahuje spoilery.

Gita Petrová (Ordinace v růžové zahradě)

Stát se v seriálu Ordinace v růžové zahradě (2005–2021) partnerkou gynekologa Čestmíra Mázla (Petr Rychlý, 55) je, zdá se, trochu risk. Většinou totiž nedopadly moc dobře.

Gita Petrová byla Mázlovou velkou láskou, ale než se stihli vzít, odjela pracovně do Německa, kde se omylem připletla do bitky neonacistů a utrpěla smrtelná zranění hlavy. Proč byla odejita? Verzi o tom, že je příliš náročná, zasahuje do scénáře a žárlivý přítel dělá problémy, Daniela Šinkorová (48) popřela.

Foto: Jan Kroupa / CNC / Profimedia

Milovali ji diváci i seriáloví pacienti a její dramatický odchod mnohé šokoval

Radka Bendová (Přešlapy)

Populární seriál o třech partnerských dvojicích si čeští diváci zamilovali. A jednou z nejoblíbenějších postav byla Radka, kterou hrála slovenská herečka Zuzana Norisová (42). Když ji pak srazilo auto a nehodu nepřežila, diváci si v diskusích nebrali servítky. Sama herečka řekla, že pro ni bylo natáčení a následné sledování vlastní smrti obtížné. A co bylo důvodem? Seriál Přešlapy (2009–2010) se natáčel podle britské předlohy Cold Feet a scenáristé neměli na výběr.

Foto: Zbyněk Pecák / CNC / Profimedia

Zuzana Norisová (úplně vzadu) hrála v seriálu se svojí sestrou Soňou Norisovou (uprostřed, 47) a s Jitkou Schneiderovou (48) a objevil se zde i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (64)

Charlie Harper (Dva a půl chlapa)

Charlie Sheen (55) byl hvězdou seriálu Dva a půl chlapa (2003–2015) víc než 10 let, zároveň měl ale pocit, že se to bez něj neobejde a může si dělat, co chce. Pařil, alkohol a drogy si dával k snídani, choval se nevhodně a navážel se do tvůrců. V Hollywoodu ovšem není nedotknutelný nikdo a scenáristé milého Charlieho Harpera poslali rovnou pod pařížské metro. Později se ukázalo, že ho drží v zajetí jeho sousedka, možná proto, kdyby se herec polepšil a chtěl do seriálu znovu naskočit. Až v poslední epizodě si s ním tvůrci vyřídili účty definitivně a nechali na něj spadnout piano.

Foto: Profimedia.cz

Charlie Harper bydlel se svým bratrem Alanem (Jon Cryer, 56) a jeho synem Jakem (Angus T. Jones, 27)

Frank Underwood (Domek z karet)

Jestli se na něco ve světě showbyznysu klade až nezdravý důraz, je to pověst. A nikdo se moc nezdržuje s presumpcí neviny. Před pár lety se přesvědčil oscarový herec Kevin Spacey (61) o tom, že když jste obviněn z trestného činu (v jeho případě ze sexuálního obtěžování), odvrátí se od vás přátelé a přijdete i o práci, aniž by se čekalo na rozsudek. Ačkoli byl hlavní hvězdou seriálu Domek z karet (2013–2018) a jeho pomstychtivý Frank Underwood nepřekonatelný, byl odejit bez pardonu. Jak? Otráven svou pravou rukou...

Foto: Profimedia.cz

Padouch non plus ultra, který rozuměl vysoké politice jako nikdo, se do Oválné pracovny dostal přes mnoho mrtvol. Nakonec byl jednou i on sám

Prue Halliwell (Čarodějky)

O tom, že s herečkou Shannen Doherty (50) nebylo snadné vyjít, si vrabci na střechách cvrlikali dost nahlas. Proslavil ji seriál Beverly Hills 90210 (1990–2000). Na place se ale chovala příšerně a její Brenda Walsh se odstěhovala do Londýna. Následně byla hvězdou seriálu Čarodějky (1998–2006) o sestrách s magickými schopnostmi, ale i zde herečka dělala dusno a nesedla si s kolegyní Allysou Milano (48). Jak Prue Halliwell zemřela? Hrdinsky! Obětovala se a nechala zabít démonem.

Foto: Profimedia.cz

Sestry Halliwellovy (zleva: Holly Marie Combs, 47, Shannen Doherty, Allysa Milano) byly mocná trojice

George (Chirurgové)

Ač jej seriál Chirurgové (2005–2021) proslavil, řekl si představitel George O'Malleyho producentce Shondě Rhimes (51) o vyškrtnutí. A ta mu to dopřála se vším všudy. George, kterého hrál T. R. Knight (48), byl sražen autobusem a byl tak znetvořený, že jej nemohli poznat ani nejbližší kamarádi.

Foto: Profimedia.cz

Smrt George (úplně vpravo) byla šokující. A co pak asi s diváky udělala o pár sérií později smrt pana Vysněného, Dereka Shepherda (Patrick Dempsey, 55, třetí zleva)?

Drake Ramoray (Tak jde čas) 

A kým jiným zakončit výčet odejitých postav než doktorem Drakem Ramorayem. V seriálu Přátelé (1994–2004) je jednou z šesti hlavních postav neúspěšný herec Joey Tribbiani (Matt LeBlanc, 53). Tomu se podaří získat roli doktora v populárním americkém seriálu Tak jde čas. Pak si ovšem pustí v rozhovoru pusu na špacír, začne tvrdit, jak si píše svoje repliky sám a scenáristé mu tam připíšou pád do výtahové šachty. Uups.

Foto: Profimedia.cz

Joye (vpředu) se snaží po celé roky uspět jako herec a role Draka Ramoreye byla splněný sen

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek