Hlavní obsah

Včera neděle byla! Kdo se stal životní láskou Pavlíny Filipovské?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Slavný otec, slavný ex manžel, slavná dcera. Zlatá éra divadla Semafor a hlavně legendární song Včera neděle byla. Ano, řeč je o Pavlíně Filipovské, dámě, která dnes slaví neuvěřitelných 80 let!

Článek

Narodila se na Žižkově a jejím tatínkem nebyl nikdo jiný než skvělý herec František Filipovský (†86). Nikdo asi nepochybuje, po kom tedy zdědila umělecké nadání. Na AMU sice Filipovskou nevzali, ale zato prošla zkouškami na hlasatelku dětských televizních pořadů. A nakonec se probojovala až do legendárního divadla Semafor, kde se z ní stala hvězda.

Multitalentovaná dáma

V Semaforu začala Filipovská vystupovat v roce 1959 a do divadla se dostala podle svých slov v podstatě náhodou. Na Suchého a Šlitra chodila do Reduty a vždy je obdivovala. A jednou si všimla inzerátu, že hledají hlavní představitelku do hudební komedie Člověk z půdy.

Bylo jí 17, ze zvědavosti na konkurz šla, postavila se k pianu, na které hrál právě Šlitr, a zazpívala píseň Drožkář. A byla přijata! Poté už začala její kariéra strmě stoupat, hned z této hry ostatně pochází Filipovské nejslavnější píseň Včera neděle byla.

Ta vyšla v roce 1960 i na desce (nejdříve na šelakové, později i na vinylu) a velmi dlouho byla nejprodávanějším singlem Supraphonu. Z pomyslného trůnu ji sesadila až kultovní dvojice Petr Kotvald a Stanislav Hložek a jejich hit Holky z naší školky.

Od roku 1972 je ale Filipovská na volné noze, vystupovala v řadě divadel, zahrála si i v televizních filmech, vystupuje v různých pořadech a stále je velmi společensky aktivní.

Foto: Profimedia.cz

S Josefem Dvořákem vystupovala například v divadelní hře Lucerna aneb Boj o lípuFoto: Profimedia.cz

Problémy s láskou

Pořekadlo do třetice všeho dobrého je u Filipovské více než pravdivé. Vdávala se celkem třikrát, první dvě manželství ale nedopadla moc dobře.

První by se dalo označit jako mladická nerozvážnost. Filipovské bylo jednadvacet a po roce z manželství odešla. Po letech přiznala, že její první muž byl klidný a hodný chlap, ale ona byla příliš mladá na to, aby to dokázala ocenit.

Druhým manželem Filipovské nebyl nikdo jiný než zpěvák Petr Spálený (77). S ním se seznámila v divadle Apollo, kde oba hráli. Přeskočila jiskra, byla z toho láska a také svatba.

Foto: Profimedia.cz

Petr Spálený Filipovskou roky podváděl s Miluškou Voborníkovou, kterou si pak také vzalFoto: Profimedia.cz

Se Spáleným má Filipovská dvě dcery – novinářku a moderátorku Pavlínu Wolfovou (49) a mladší Johanu. Tenhle svazek vydržel 12 let, ale minimálně posledních šest let nestálo za moc. Spálený totiž Filipovskou podváděl s jejich kolegyní (dnes jeho manželkou) Miluškou Voborníkovou (71), věděla to celá Praha, jen ona ne. Nakonec ale bouchla do stolu a i tohle manželství ukončila.

Foto: Profimedia.cz

Filipovská má dvě dcery, ta starší je známá novinářka a moderátorka Pavlína WolfováFoto: Profimedia.cz

Nakonec to vyšlo

Jak sama Filipovská říká, třetí manželství je její odměnou za všechny peripetie, kterými si prošla. S Lubomírem Trávníčkem, který je o 15 let mladší než ona, se seznámila na horách. S uměleckým světem nemá nic společného, původně je to lesák, a Filipovská v něm podle svých slov konečně získala klidného a především spolehlivého partnera pro život.

Foto: Profimedia.cz

Po boku Lubomíra Trávníčková našla Filipovská to, po čem vždy toužilaFoto: Profimedia.cz

Třetí manžel Filipovské je o 15 let mladší než ona. Když věk je jen číslo aneb Slavné ženy s mladšími partnery

Reklama

Související témata: