Hlavní obsah

Proti nudě: Noc divadel, tanec online a deskové hry

Foto: vida.cz

Dny se krátí, brzy začne krásné adventní období a vy už možná pomáháte Ježíškovi s nákupem dárků. Místo vánočních trhů a večírků budete ale muset vymyslet náhradní program. A s tím vám moc rádi pomůžeme.

Článek

Těšili jste se na předvánoční čas plný milých setkání, večírků, svařáku na vánočním trhu a na kulturu mezi nákupem dárků? Jenže vstupenky na všechna divadelní představení nebo koncerty máte přesunuté na náhradní termíny, party jsou zrušené a čas trávíte převážně doma s nejbližšími... To sice znamená, že se všichni můžete zapojit do velkého úklidu a upéct třeba padesát druhů cukroví, ale taky si můžete udělat hezký čas s on-line divadlem, napínavou knížkou nebo stolními hrami.

Noc divadel on-line

Opatření proti šíření koronaviru mají dopad na mnoho oblastí života a kultura je jednou z nich. Naštěstí je tu on-line prostor, kde se s umělci můžete potkat. Virtuální program letos nabídne i osmý ročník Noci divadel, který se uskuteční v sobotu 21. listopadu a tématem je Divadlo a udr-život-elnost. Události a představení budou probíhat živě či ze záznamu a divadelní scény po celé republice se propojí virtuálním telemostem. Těšit se můžete na stream z pražského Národního divadla, Divadla v Dlouhé, Divadla Bolka Polívky, Divadla Husa na provázku nebo královéhradeckého Divadla Drak.

Foto: nocdivadel.cz

Noc divadel má mnohaletou tradici a umělci se rozhodli nepřerušit ji ani letos

On-line taneční lekce

Co dělat pro duševní zdraví v této nesnadné době? Dopřejte si fyzický pohyb! Oblíbené taneční lekce Václava Kuneše (45) a dalších členů souboru současného tance 420People lze navštěvovat i on-line. Až do konce prosince můžete každé úterý v rámci lekcí popustit uzdu své fantazii i tělu. A jakmile to situace umožní, zvou vás tanečníci i do nového studia Maiselovka v centru Prahy na nejrůznější pohybové a taneční hodiny, workshopy a zajímavé kulturní akce.

Foto: 420People

Že se nemůže tančit v tělocvičně? Tenhle soubor vám předá tunu energie i on-line

Máte doma kutila Tima?

Jste nadšený kutil nebo máte doma malého vědátora, který by stále něco vymýšlel a konstruoval? Fascinuje vás šikovnost lidí, kteří dokážou vyrobit a vymyslet úplně geniální věci? Zábavní vědecký park VIDA! science centrum Brno pořádá v sobotu 21. listopadu již pátý ročník Bastlfestu neboli festivalu kutilství pro celou rodinu, a to v on-line studiu. Užijete si velkou zábavu, dostanete nejrůznější návody a spoustu inspirace a kromě nikterak složitého vyrábění se můžete těšit i na zajímavé rozhovory s kutily, na papírové modeláře, pletací dílnu nebo ukázku práce s 3D tiskárnami.

Foto: vida.cz

Inspirace na domácí tvoření se vždycky hodí

Dilema

Napínavých knih není nikdy dost a britská autorka B. A. Paris (62) je sázka na jistotu. Nedávno vyšla její čtvrtá kniha Dilema, která se od předešlých liší: není to typický thriller, u kterého ani nedýcháte. Tento příběh je plný emocí. Jedná se o rodinné drama a odehrává se během několika málo dní. Livia a Adam mají za sebou mnoho společných let a ustáli i krizi. Těšili se na oslavu Liviiných čtyřicátin, ale ani jeden si ji však neužívá naplno, protože mají dilema, kdy říct své lásce krutou pravdu, která je zničí...

Foto: nakladatelství Motto

Dilema, B. A. Paris, nakladatelství Motto, 320 stran

Jak se vyhnout válce Roseových?

Pamatujete populární film Válka Roseových (1989), kde se z rozvodu stala bitva? Že se manželství z počáteční pohádky změní v trochu jiný literární žánr, je bohužel věc poměrně běžná. A kniha Evy Ondřejové je praktický manuál rodinného práva pro širokou veřejnost. Své si zde najdou jak zamilované dvojice a snoubenci, tak i rozcházející se páry. Získáte lepší povědomí o právních důsledcích manželství a početí dítěte a zamyslíte se informovaněji nad tím, co od společného života čekáte. Budete vědět, co před svatbou probrat, jak chrání předmanželská smlouva a jak případný rozvod zvládnout finančně.

Foto: nakladatelství Universum

Jak se vyhnout válce Roseových aneb Právní minimum nejen pro manželství, Eva Ondřejová, nakladatelství Universum, 152 stran

Ubongo

Zajímá vás hra pro všechny věkové kategorie (zhruba od pěti let), v níž rozhodně neplatí, že dospělí mají nad dětmi navrch? Zkuste deskovou hru Ubongo, kde budete řešit hlavolamy, trénovat postřeh, prát se s náhodou a snažit se o co nejlogičtější uvažování. Dostanete se do nitra černé Afriky, budete hledat poklady, usilovat o získání diamantů a skládat tvarované dílky do zadaného obrazce ve vymezeném čase. Pak totiž můžete zvolat vítězné Ubongo!

Foto: Albi

Ubongo lze koupit na eshopu Albi

A abyste prožili vánoční přípravy v klidu, zkuste už teď nastudovat rady od blogerek Mámami!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek