Hlavní obsah

Adventní věnce tradičně i netradičně: Máme 5 tipů!

Foto: Eva Malúšová
25. 11. 2018

Přesně za týden je tu první adventní neděle, a tak je čas se na ni v klidu připravit. Vyrobte si s námi adventní věnec. Máme pro vás tradiční, ale i netradiční tipy, které případně stihnete i na poslední chvíli.

Článek

Adventní čas je známkou toho, že Vánoce jsou tu za chvilku, a tak není na co čekat. Proto si v následujícím týdnu nezapomeňte vyrobit nebo i zakoupit věnec se čtyřmi svíčkami. My vám spěcháme na pomoc a přinášíme krásnou inspiraci, která vás určitě příjemně naladí do vánoční pohody, a hlavně vás vyjde mnohem levněji než v obchodech.

Tradiční klasika

Klasický adventní věnec je většinou tvořený zeleným základem z jehličí a je ozdobený červenými svíčkami i mašličkami. My jsme použili základ z článku: Z čeho bude váš adventní věnec? Zkuste naše tipy. Pak už jsme přidali jen červené svíčky v krásném hvězdicovém tvaru a drobné červené dekorace, které dodaly věnci šmrnc. Ty jsme přilepili tavnou pistolí.

Foto: Eva Malúšová

Nejoblíbenější je adventní věnec v zeleno-červeném provedení

Se skořicí

Základ věnce nemusí vždy nutně tvořit jen jehličí, ale použít můžete rovněž třeba zimostráz neboli buxus. Jeho barva bude svěží a můžete ho dozdobit jen decentně. Zakupte klidně zelené svíčky a přilepte mezi ně tavnou pistolí kousky voňavého koření v podobě hvězdiček badyánu a skořice.

Foto: Eva Malúšová

Tenhle věnec bude vonět po skořici

Na dortovém podnose

Klasický věnec už vás omrzel a hledáte nějakou alternativu do moderního interiéru? Máme pro vás oslnivý tip. Pokud máte podnos na dort, stačí na něj naaranžovat čtyři lesklé svíčky, které klidně k základu připevněte trochou rozehřátého vosku, půjde pak snadno odstranit. Kolem svíček poskládejte vánoční ozdoby v podobné barvě, a máte hotovo. Chcete-li mít jistotu, že vám kouličky nebudou padat z podnosu dolů, klidně je k sobě vzájemně přilepte tavnou pistolí.

Foto: Eva Malúšová

Adventní svíce místo dortu? Zkuste podnos místo věnce

Se světýlky

Pokud se vám nechce moc utrácet za adventní věnce, které jsou navíc ve stáncích předražené, tenhle tip vás nadchne. Stačí vytáhnout z kuchyně kulatou formu na koláč, připevnit k ní čtyři svíčky, které doma najdete – nemusí být nutně nové, a dozdobíte je světýlky a větvičkami. Efekt je zaručen!

Foto: Eva Malúšová

Jednoduchý a rychlý adventní věnec z formy na koláč? Proč ne!

Na poslední chvíli

Velmi rychlá bude i varianta se skleněnou mísou. Takže pokud nějakou doma máte, klidně do ní připevněte voskem čtyři svíčky a okolo jen naaranžujte šišky s několika ozdobami. Šišky můžete nahradit třeba jen malými vánočními kouličkami.

Foto: Eva Malúšová

Skvělou službu vám místo věnce udělá i skleněná místa se svíčkami a šiškami

A jak to máte doma vy? Vyrábíte si věnce, nebo je kupujete?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek