Hlavní obsah

Levná varianta, klasika i rychlovka pro ty, koho to nebaví: Adventní věnec pětkrát jinak

Foto: KarepaStock, Shutterstock.com

Foto: KarepaStock, Shutterstock.com

O víkendu je tu první adventní neděle, a tak je čas se na ni v klidu připravit. Vyrobte si s námi adventní věnec. Máme pro vás tradiční i netradiční tipy, které případně stihnete i na poslední chvíli.

Článek

Adventní čas je známkou toho, že Vánoce jsou tu za chvilku, a tak není na co čekat. Proto si v následujícím týdnu nezapomeňte vyrobit nebo i zakoupit věnec se čtyřmi svíčkami. My vám spěcháme na pomoc a přinášíme krásnou inspiraci, která vás určitě příjemně naladí do vánoční pohody, a hlavně vás vyjde mnohem levněji než v obchodech.

Tradiční klasika

Klasický adventní věnec je většinou tvořený slaměným korpusem, větvičkami se jehličím a je ozdobený červenými svíčkami a dalšími ozdobami. Zajímavá může být i túje, mechový základ vám vydrží i více let. Základní postup, jak vyrobit adventní věnec, najdete zde. Pak už stačí přidat jen červené svíčky a drobné červené dekorace, které dodají věnci šmrnc. Nejjednodušší je přilepit je tavnou pistolí. Oblíbenou červenou dekorací jsou také červené květy z vánoční hvězdy.

Foto: mapman, Shutterstock.com

Nejoblíbenější je adventní věnec v zeleno-červeném provedeníFoto: mapman, Shutterstock.com

Příroda a minimalismus

V poslední době se každý rok o slovo hlásí vánoční výzdoba inspirovaná přírodou. Korpus tak můžete ozdobit v podstatě čímkoliv – kousky březové kůry, větvičkami, v podstatě jakoukoliv přírodninou. Velmi oblíbená jsou i přírodní zákoutí se čtyřmi svíčkami. Základ věnce nemusí vždy nutně tvořit jen zelený korpus, použít můžete i dřevěný podklad. Na něj pak naaranžujte svíčky, každou klidně do jiné nádoby. Můžete si tak užít Vánoce v eko stylu.

Foto: Maren Winter, Shutterstock.com

Minimalistický věnec má také své kouzloFoto: Maren Winter, Shutterstock.com

Se světýlky

Nic nevykouzlí vánoční atmosféru tak, jako světýlka. Tak proč si je neužít i na adventním věnci? Můžete jimi omotat i tradiční zelený korpus, dá se na to ale jít i podstatně jednodušeji. Stačí vytáhnout z kuchyně kulatou formu na koláč, připevnit k ní čtyři svíčky, které doma najdete – nemusí být nutně nové, a dozdobíte je světýlky a větvičkami. Efekt je zaručen!

Foto: Eva Malúšová

Jednoduchý a rychlý adventní věnec z formy na koláč? Proč ne!Foto: Eva Malúšová

Netypický, levný a vkusný

Adventní věnec může překypovat ozdobami, které každý rok nakoupíte znovu, třeba podle toho, jaká barva je zrovna trendy. Můžete ale také využít toho, co máte doma. Tradiční adventní věnec tak získáte tak, že klasický korpus ozdobíte sušenými pomeranči nebo skořicí, krásně bude vypadat i badyán, šišky či ořechové skořápky, doplnit ho můžete slaměnými ozdobami nebo mašlí. Věnce můžete ale vyrobit i ze starých hrnečků či ze zavařovaček. Další tipy na krásné a levné adventní věnce najdete zde.

Foto: Stepan Jezek, Shutterstock.com

Stačí zapátrat ve spíži, můžete tam najít dost propriet pro výrobu věnceFoto: Stepan Jezek, Shutterstock.com

Na poslední chvíli

Někdy člověk nestíhá vyrábět tradiční věnec a má první adventní víkend trochu jiný program. Rozhodne ale nejste odkázáni běžet do supermarketu a v neděli odpoledne kupovat předražený hotový kus. Raději kupte jen čtyři svíčky, sundejte ze skříně krabici s vánočními ozdobami a zkuste nějaký z našich tipů na adventní věnce na poslední chvíli. Využít můžete jakoukoliv misku, tác, formu na bábovku či skleničky a k tomu „co dům dal“. Nebo zahrada. Můžete tedy vzít skleněnou mísu, připevnit do ní voskem čtyři svíčky a okolo jen naaranžovat šišky s několika ozdobami. Šišky můžete nahradit třeba jen malými vánočními kouličkami.

Foto: Eva Malúšová

Skvělou službu vám místo věnce udělá i skleněná místa se svíčkami a šiškamiFoto: Eva Malúšová

Reklama