Hlavní obsah

Slavní, kteří se nezměnili. Kdo neřeší pihy a nemá manýry?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Říká se, že sláva dříve či později stoupne člověku do hlavy. Když vás zná celý svět, dostáváte prestižní ocenění a nuly na vaší výplatnici se nevejdou na jeden řádek, může se stát, že začnete chodit s nosem trochu nahoru. Ale neplatí to pro všechny.

Článek

Být součástí zábavního průmyslu znamená být neustále na očích a pod drobnohledem. Číhá se na nedokonalosti vizáže, módní uklouznutí a situace, kdy se hvězdy chovají jako obyčejní lidé a nejsou perfektní. Každá slavná osobnost se s tímto tlakem vyrovnává po svém.

Největší obdiv mají ti, kteří to ustojí, své nedostatky si hýčkají a nesnaží se o umělou dokonalost. A stejně tak ti, kteří si ze sebe umí udělat legraci a místo arogance a hvězdných manýrů je pro ně typická pokora a ochota pomáhat.

Busy Philipps (40): Hrdá na své pihy

Herečka, kterou známe např. ze seriálu Dawsonův svět (1998–2003), už oslavila čtyřicítku a působí nesmírně vyrovnaně. Že má výrazné pihy a znaménka a na pleti se jí sem tam objeví unavená vráska? To je naprosto v pořádku a rozhodně to Busy Philipps neodradí od selfie bez make-upu. A když se do ní nedávno na Instagramu pustila „fanynka“, které přišlo nemístné, že právě tato herečka je tváří kosmetické firmy, nenechala si to tahle hrdá máma dvou malých dcer líbit a vysvětlila jí, že svou pleť miluje!

Foto: Profimedia.cz

Odrosty, pihy nebo sem tam vráska? Proč by měla herečka vypadat jinak než ostatní čtyřicetileté ženy?Foto: Profimedia.cz

Steve Buscemi (62): Křivé zuby – malé role

Vidět jste ho mohli v kdejakém hollywoodském trháku, ale nikdy nebyl na plátně víc než pár minut. Steve Buscemi je typická ukázka toho, že není malých rolí. Jeho postavy bývají spíše nepatrné, ale vždy barvité – pamatujete si třeba jeho Garlandského řezníka z filmu Con Air (1997)? Co si budeme povídat, vyloženě fešák to není. Leč charisma má! A že má křivé zuby? To už k němu prostě patří, a když mu zubaři nabízeli úpravu, zdvořile odmítl – prý by si už nezahrál.

Foto: Profimedia.cz

Dovedete si ho představit s ukázkovým chrupem? Úplně by ztratil kouzlo!Foto: Profimedia.cz

Liv Tyler (42): Kila navíc neřeší

Americkou herečku a dceru zpěváka Stevena Tylera (72) proslavil film Armageddon (1998) a trilogie Pán prstenů (2002–2004). Krásná tmavovláska získala na ceně i díky tomu, jak sebevědomě odmítla hollywoodské standardy dokonalosti. Nikdy nebyla vyloženě hubená, vždy ale patřila k nejsmyslnějším – právě díky ženským křivkám. Přesto jí bylo naznačeno, že když dá dolů pár kilo, bude dostávat víc nabídek. Její priority jsou evidentně jinde. Prohlásila, že podivná optika světa showbyznysu ji nemůže rozhodit, pro zbytek světa že je štíhlá.

Foto: Profimedia.cz

Kdejaká žena sní o takové postavě a Liv by měla hubnout?Foto: Profimedia.cz

Keira Knightley (35): Malá prsa bez retuše

Majitelkou nejslavnějších malých prsou v Hollywoodu bývá nazývána britská herečka Keira Knightley, kterou si pamatujete z Lásky nebeské (2003). Ona si z toho nic nedělá. A protože se v minulosti setkala s tím, že jí byla prsa digitálně zvětšena na plakáty, nyní se již postavila tvrdě proti tomu! Naopak hrdě nosí obtažené modely, klidně nafotí sexy kampaň a nemá problém mluvit o tom, jakou velikost podprsenky nosí.

Foto: Profimedia.cz

Že má prsa po tátovi herečka neřeší a my tleskáme za odvahu vynést takový modelFoto: Profimedia.cz

Simona Babčáková (47): Velký nos a talent

Máte-li větší nos, dost možná se vám od dětství dostává nelichotivých přezdívek. Ale taky je to váš charakteristický rys a dělá vás zajímavými. To je případ i Simony Babčákové. Obsazovaná filmová a divadelní herečka nikdy nevnímala svůj výrazný nos jako handicap, a to jak ve své profesi, tak ve vztazích s muži. Ve filmu Nestyda (2008) hrál její nos i důležitou roli, protože po sedmi letech si její filmový manžel (Jiří Macháček, 53) uvědomil, jak mu manželčin nos vadí a chce se s ní kvůli tomu rozejít.

Foto: Profimedia.cz

Členka Dejvického divadla je svá a to je na ní nejlepšíFoto: Profimedia.cz

Nenechat se semlít standardy krásy a tlakem na vzhled je jedna věc. Ale zůstat nohama na zemi, být slušný a přátelský ke kolegům i k fanouškům a nenosit se jako páv po place, věc druhá. Kdo pomáhá, kdo platí za sympaťáka a kdo je vzorem? Tyto hvězdy sláva nezměnila.

Hugh Jackman (51): Nejhodnější kluk Hollywoodu

Hugh Jackman se proslavil jako drsný Wolverine ve filmové sérii o X-Menech, ale nejen ve světě showbyznysu je známý jako jeden z nejmilejších hollywoodských fešáků. Kolegové z branže dokonce vtipkují, že snad ani není člověk, jak je báječný a dokonalý. Je přátelský, nikdy neodmítne pokec či selfie s fanouškem a intenzivně se věnuje charitativní činnosti.

Foto: Profimedia.cz

Další plusové body získává i tím, že desítky let žije ve spokojeném manželství s Deborrou-Lee Furness (64) a nepálí za dvacítkamiFoto: Profimedia.cz

Jennifer Lawrence (29): Bojovnice a ochránce

Bude jí třicet, na svém kontě má Oscara (Terapie láskou, 2013), tři nominace k tomu a patří k nejlépe placeným herečkám. To by jeden zpychl... Ne tak Jennifer Lawrence. I když by si mohla dopřávat koupele v dolarech jako strýček Skrblík, není lhostejná a myslí na ostatní. Aktivně bojuje proti genderové diskriminaci, pomáhá nemocnicím a charitativním organizacím, a když vedle jejího domu zkolabovala mladá žena, nehnula se od ní, dokud nepřijela záchranka.

Foto: Profimedia.cz

Ve své profesi už v podstatě dosáhla vrcholu, ale udržela si nadhled a pokoruFoto: Profimedia.cz

Jaromír Jágr (48): Hvězda s pokorou

Kladenský hokejista vyniká jak talentem, tak pracovitostí. Je to dříč, který do svého milovaného sportu dává všechno. Ale je to i týmový hráč a jde vzorem. Jeho kolega Petr Nedvěd (48) o něm řekl, že „číslo 68“ bude zřejmě hokejovým dinosaurem. Jaromír Jágr platí za vtipálka, který je rád ve spojení se svojí „hokejovou rodinou“ a věnoval miliony na charitu. Nedávno se zapojil i do charitativní akce O kapku lepší hokej, jejíž výtěžek jde na podporu dětí nemocných rakovinou nebo leukémií.

Foto: Profimedia.cz

Je legenda, má vyděláno a mohl by popíjet drinky na pláži. Jaromír Jágr ale raději hraje hokej a pomáháFoto: Profimedia.cz

Reklama