Hlavní obsah

Slavní Slováci, které milují i Češi

Foto: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
30. 10. 2021

Jsou to sice zahraniční hvězdy, ale my je bereme za své. Československo se dávno rozdělilo na dva samostatné státy, no pořád k sobě máme hodně blízko.

Článek

Většinou se narodili na Slovensku, ale stejně jsou tak trochu naši. V českých rádiích hrají jejich písně, vídáme je v českých filmech a i na prknech českých divadel. Tihle slavní Slováci jsou prostě doma i v Česku!

Andrea Růžičková (37)

Možná ji znáte spíš pod rodným jménem Kerestešová. Nové příjmení nosí od roku 2016, kdy si vzala hudebníka Mikoláše Růžičku (42), s nímž má syny Tobiáše (4) a Jáchyma (1). První filmovou roli dostala v Rafťácích (2006) a opravdová hvězda se z ní stala díky retroseriálu Vyprávěj (2009–13), kde ztvárnila Evu, jednu z ústředních postav úspěšné rodinné ságy. Role doktorky Mariky Lukáčové v Ordinaci v růžové zahradě, kde se objevuje od roku 2016, už je pak jen třešničkou na dortu.

Foto: Profimedia.cz

Usměvavou Andreu Růžičkovou si diváci zamilovali hlavně díky seriálu Vyprávěj

Vica Kerekes (40)

Oblíbený herec Jiří Macháček (55) jejímu kouzlu podlehl ve filmu Nestyda (2008), kde zrzavá kráska hrála chůvu jeho dětí. Románek na filmovém plátně s ní prožil i ve snímku Muži v naději (2011). Ano, z něj je slavná scéna u kulečníku, v níž si herečka sundá kalhotky, použije je jako gumičku do vlasů a pánové Macháček a Bolek Polívka (72) z toho málem dostanou infarkt. Pokud si ale myslíte, že tahle zrzka zvládá jen role sexy krásek, jste na omylu. Skvělá byla i v dramatu Milada (2017), kde hrála sestru Milady Horákové Věru Tůmovou, anebo v pohádce Anděl Páně 2 (2016).

Foto: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Oblíbená Vica Kerekes uchvacuje nejen svým hereckým umem, ale i sex-appealem

Majk Spirit (37)

Jeho pravé jméno je Michal Dušička, ale tohohle rodáka z Bratislavy znáte spíš pod raperským pseudonymem. V roce 2011 se stal objevem roku ve slovenském Slávikovi a vyhrál i cenu za nejlepší videoklip. A asi ho znáte, i když nejste milovníci rappu, protože v roce 2014 byl koučem v televizní show Hlas Česko Slovenska.

Foto: Profimedia.cz

Majk Spirit je jeden z nejznámějších rapperů na Slovensku i u nás

Rytmus (44) a Jasmina Alagič Vrbovská (32)

Raper Patrik Vrbovský není známý jen díky svým hitům, ale v roce 2011 byl i porotcem soutěže Česko Slovenská SuperStar a v roce 2012 byl koučem show Hlas Česko Slovenska. Hodně publicity mu přinesl i sedmiletý vztah se zpěvačkou Darou Rolins (48). S tou se v roce 2018 rozešel a od té doby tvoří pár s moderátorkou a modelkou, kterou si v roce 2019 vzal a mají spolu syna Sanela (2). Ji samozřejmě zase hodně zviditelnil právě vztah se známým raperem, ale i před ním měla rozjetou kariéru: s Leošem Marešem (45) v roce 2018 uváděla pátou řadu soutěže Česko Slovenská SuperStar a nyní moderuje s Davidem Gránským (29) show Česko Slovensko má talent.

Foto: Profimedia.cz

Že to Rytmusovi a Jasmině sluší, to nelze popřít

Milan Kňažko (76)

Dobří holubi se vracejí (1988), Lidice (2011) či Rašín (2018). To je jen malý výčet snímků, v nichž se objevil tenhle skvělý slovenský herec. Navíc exceluje i na českých divadelních prknech: v roce 2016 získal cenu Thálie za roli Jona ve hře Shylock v Divadle Na Jezerce. Navíc je i úzce spjatý se sametovou revolucí. Podepsal petici Několik vět, jako výraz nesouhlasu s komunistickým režimem vrátil titul zasloužilý umělec, v listopadu 1989 spoluorganizoval mítinky v Bratislavě a spoluzaložil hnutí Verejnosť proti násiliu, později se stal poradcem prezidenta Václava Havla (†75).

Foto: Profimedia.cz

Milan Kňažko je úžasný herec a milují ho Slováci stejně jako Češi

Maroš Kramár (62)

Rodák z Bratislavy, který je ale v Česku stejně doma jako na Slovensku. Exceluje v českých seriálech, v českých televizních pořadech i v českých divadlech. Vidět jste ho mohli v seriálu Letiště (2007), v Ordinaci v růžové zahradě  (2016), ve Slunečné (2021) a také v seriálu Lajna. A je jedním z moderátorů pořadu Zázraky přírody. Pokud jde o divadlo, ještě donedávna oslňoval ve hře Vše o mužích na prknech Divadla Dva. Pojí se s ním ale také skandál nevhodného chování k maskérce. Jeho skalní fandové mu to odpustili s tím, že sáhnout ženě na zadek není nic trestuhodného. Není, ovšem pouze za předpokladu, že s tím žena souhlasí.

Foto: Profimedia.cz

I Maroš Kramár patří ke slovenským hercům, které si oblíbilo i české publikum

Adela Vinczeová (41)

Do vínku dostala smysl pro humor, inteligenci, dar slova a také schopnost trefně a rychle reagovat. Prostě dokonalá výbava pro skvělou moderátorku. A ačkoli pracuje především na Slovensku, o její talent nejsou ochuzeni ani Češi. V roce 2006 moderovala s Daliborem Gondíkem (51) ČR:SR Test národa, v roce 2009 s Leošem Marešem (45) Česko Slovenskou SuperStar a v roce 2010 byla porotkyní česko-slovenské televizní show Talentmania. Adela Vinczeová spolu se svým manželem Viktorem (30) také poodkrývají celospolečenské tabu neplodnosti, o kterém se rozhovořili, když zjistili, že spolu nemohou mít děti.

Foto: Profimedia.cz

I sympatická Adela Vinczeová je oblíbená nejen na Slovensku, ale i u nás

Se Slovenskem už sice dávno netvoříme jednu republiku, ale blízko k sobě prostě máme stále. Umíte slovensky? Schválně, jestli dáte test na plný počet!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek