Hlavní obsah

Tři podzimní pomazánky: Dáte si tu s ořechy, dýňovou, nebo s ředkví?

Foto: Greta Blumajerová

Všechny tři pomazánky jsou rychle hotové, super snadné a neskutečně dobré!

I na podzim je možné připravit si skvělé pomazánky ze sezonních surovin. Chutnají božsky, zasytí a hotové jsou raz dva! Dáte si ořechovou, dýňovou nebo s ředkví?

Článek

Pomazánky mají tu výhodu, že hravě vystačí jako snídaně, svačina nebo lehká večeře. Když se vám zrovna nechce vařit, ale večeři připravit musíte, jsou pomazánky ideální alternativou – zasytí a jsou rychle hotové. Došla vám už inspirace, jaké připravit? Zkuste naše chutné variace!

Pomazánka s ořechy a sýrem

Potřebujete: 2 hrnky ořechů, 100 g krémového kozího sýra, 2 lžíce tvarohu, sůl, pepř, pečivo k podávání, 2 hrnky rukoly

Foto: Greta Blumajerová

Nasládlou ořechovou pomazánku chuťově vybalancuje nahořklá rukola

Postup: Ořechy v mixéru rozsekejte najemno. Zvolit můžete ty, které máte zrovna k dispozici, snadno k sehnání jsou momentálně vlašské i lískové ořechy. K ořechům vmíchejte krémový kozí sýr. Pokud ho nemáte rádi, můžete zvolit žervé nebo pomazánkové máslo, kombinace ořechů a kozího sýra je ale opravdu dobrá, chutě se hezky doplňují. Nakonec pomazánku zjemněte tvarohem, osolte a opepřete ji podle chuti, namažte na pečivo a dozdobte rukolou.

Dýňová pomazánka

Potřebujete: 500 g máslové dýně, ½ hrnku dýňových semínek, 3 snítky tymiánu, 3 lžíce žervé, sůl, pepř, pečivo k podávání

Foto: Greta Blumajerová

Dýňová pomazánka krásně voní po tymiánu, semínka v ní zase hezky křupou

Postup:Dýni očistěte, oškrábejte a nakrájejte na kostičky. Ty pak dejte vařit do osolené vody doměkka, trvá to asi 20 minut. Když je dýně uvařená, proceďte ji a nechte vychladnout. Pak ji dejte do mixéru, přidejte žervé, osolte, opepřete a přidejte půlku tymiánu. Vše rozmixujte na hladkou kaši a dejte vychladit do lednice. Pak pomazánku namažte na pečivo a každý plátek ozdobte dýňovými semínky a kouskem čerstvého tymiánu.

Pomazánka z ředkve

Potřebujete: 1 středně velkou bílou ředkev nebo 2 černé ředkve, 250 g polotučného tvarohu, 2 lžíce pomazánkového másla, 2 lžíce tvarohového sýru, sůl, pepř, pečivo k podávání, čerstvou petržel na ozdobu

Foto: Greta Blumajerová

Pomazánka z ředkve vás potěší rychlou přípravou i rafinovanou pikantností

Postup: Ředkev očistěte, oloupejte, dejte do mixéru a nasekejte ji najemno. Přidejte k ní tvaroh, pomazánkové máslo a tvarohový sýr a důkladně promíchejte. Ředkev je celkem pikantní, pokud budou pomazánku jíst i děti, klidně můžete přidat více tvarohu. Pak pomazánku osolte a opepřete podle chuti a dejte odpočinout do lednice, aby se chutě hezky rozležely. Podávejte namazané na pečivu, ozdobené nasekanou petrželí.

Jaké podzimní pomazánky děláte doma vy? Napište nám své recepty!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama