Hlavní obsah

Umění čarodějů: Jací jsou, kde je najdete a co umí vykouzlit?

Foto: Thinkstock

Také věříte na tajemné síly?

10. 9. 2013

Kouzla zřejmě fungují. Nebo alespoň lidé dělají vše pro to, aby fungovala. Kdyby čarování nemělo výsledky, zaniklo by. Proč ale za čaroději lidé chodí? Jak takové osoby vypadají? Prozradíme vám to!

Článek

Jana se po revoluci rozvedla a znovu se vdala – za muže, který nechal bývalou manželku i dvě děti na Novém Zélandě. I přes komplikovanost jeho rozvodu ho však děti o prázdninách navštěvovaly. Vše se zdálo v pořádku, až na to, že při druhé návštěvě dětí se začala ta pražská rodina utápět v nemocech. Kdo za to mohl? Tajemné síly!

Mág, čarodějnice a ti ostatní

Zvědavost na věci budoucí, touha přičarovat si něco, co nemáte, obava z prokletí a potřeba jeho sejmutí, obava z útoků nečistých sil... vedou lidi k čarodějům. Obecnými zásadami, kterými se řídí čarodějové a jimiž by se měli řídit i ti, co zkouší čarovat podle různých příruček, jsou v zásadě dvě: „Dělej, co chceš, pokud to nikomu neuškodí“ a „Nedělej nic, čím by sis ublížil.“ Takových „odborníků“ s nadpřirozenými schopnostmi existuje hned několik druhů. Jak se v nich vyznat a co od nich (ne)čekat?

Foto: Thinkstock

Když nevíte, co dál, můžete se poradit s čarodějem

  • Šaman:je vyvolen duchy nebo povolání dědí. Typické jsou pro něj stavy extáze, magické rituály, komunikace s duchy. Léčí, chrání před zlými vlivy, věští, má pozitivní roli ve společenství, bývá duchovní autoritou, vůdcem. Důležitou roli má jeho oblek, buben, maska. Šaman, konkrétně vúdú, hrál hlavní roli i v příběhu Jany. Odhalily to faxy, které si denně posílala její nevlastní dcera s matkou v Austrálii.
  • Čarodějnice, čarodějka, čaroděj: v současnosti jde zejména o vyznavače kultu Wicca, inspirovaného pohanstvím, lidovým čarodějnictvím, ale i okultismem. Zabývají se hlavně věštěním a bylinkářstvím. Mají blízko také k neošamanismu a New Age.
  • Mág, mudrc, věštec: předpokládá se u něj studium magie.
  • Kouzelník: triky, kouzla, neovládá praktickou magii, nekomunikuje s nehmotným světem.
  • Černokněžník, satanista, temný mág:opak čarodějů a mágů, zabývají se škodlivou, destruktivní magií.

A proč se na ně lidé obracejí? Nejčastější důvody jsou známé: láska, zdraví, peníze.

Jak přivolat lásku?

Delší a spolehlivá cesta je pracovat na sobě, být laskavý k sobě i druhým. Použití kouzla na uspíšení? Může vám pomoci, nikdy však na úkor jiného! Zabití lásky dvou lidí ve svůj prospěch je jeden z nejhorších činů a doplatíte na něj. Lásku zabít nejde, vztah se možná rozpadne, ale vy ho mít nebudete.

Foto: Thinkstock

Když zničíte fungující vztah, vrátí se vám to...

Materiální požitky

Mocní a bohatí. Kolik z nich je šťastných a zdravých? Jen ti, co bohatli přirozenou cestou, tedy ti, které jejich práce baví, kteří nejsou líní. Ostatní ne. Pokud zatrpknete a budete přát druhému neštěstí, a dokonce podniknete nějaké kouzlo, vrátí se vám to. Majetek nabudete, ale na úkor všeho ostatního.

Zdraví

Nejhojněji jsou asi využívány v tomhle směru čarodějky, léčí bolavou duši i tělo, mívají svoje bylinky, recepty na čaje, masti. Poradí rituál (svíčky, svitky či zaříkávadla), jak si splnit přání.

Jak se bránit útoku?

Předešlé případy se týkaly situací, kdy vy jdete za čarodějem. Co ale dělat, když na vás někdo jiný připraví energetický útok?

Hlavní je zachovat si chladnou hlavu. Dělejte dál to, co děláte obvykle, pokud se nemýlíte, útok se odrazí a vrátí k původci. Jen výjimečně se jedná o silnější (profesionální) atak, potom je dobré vyhledat radu. Navštívíte-li slušného mága, poznáte ho podle toho, že vám nevnucuje nic, co byste sami od sebe nikdy neudělali, a má za sebou letitou praxi. „Obklopila jsem se bílou barvou, převlékla jsem do ní i peřiny. Často jsem si povídala s fotografií milované babičky. Postupně se útok podařilo odrazit, ale přesto už nic nebylo stejné jako před lety. Změnilo nás to, velmi negativně to ovlivnilo vztahy v naší rodině,“ popisuje Jana.

Čarování není hra. Stačí přehmat, a vše se vám vrátí a to silněji. A jaké s ním máte zkušenosti vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.