Hlavní obsah

3 roky bez Karla Gotta. Děti, které se proslavily po smrti otce: Co dělá Charlotte Gottová a další

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Jeho odchod zasáhl nejen nejbližší, ale i miliony fanoušků. Dnes to jsou přesně tři roky od chvíle, kdy hlas Karla Gotta zní už jen ze záznamů. Jeho odkaz ale žije dál, zpívá i jeho dcera Charlotte. Které další hvězdy mají pokračovatele i po svém skonu?

Článek

V roce 2015 mu lékaři diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, takzvaný non-Hodgkinův lymfom. Ten ještě zpěvák dokázal porazit. Jenže už v září 2019 čelil další chorobě – akutní leukemii. A tenhle boj bohužel Karel Gott (†80) prohrál.

Přesně před třemi lety přišla od jeho manželky Ivany Gottové (46) smutná zpráva – národem milovaný zlatý slavík zemřel. A píseň, kterou ještě před smrtí stihl nazpívat se svou dcerou Charlottou, najednou dostala zcela jiný rozměr. A všem bylo jasné, že tady se talent podědil a Karel Gott „žije dál“.

Charlotte Ella Gottová (16)

Foto: Profimedia.cz

Karel Gott má celkem čtyři dcery, ale hudbě se doopravdy věnuje jen Charlotte EllaFoto: Profimedia.cz

Už za tatínkova života s ním zpívala, jejich hlasy znějí například v písni Když draka bolí hlava, jež je úvodním songem stejnojmenné pohádky (2018). Opravdovým hitem se ale stala jejich společná píseň Srdce nehasnou, jíž se Karel Gott loučil se svými blízkými i s fanoušky.

Že má talent po tatínkovi, dokázala Charlotte Ella i letos v červnu, kdy vystupovala na dvou koncertech Pocta Karlu Gottovi. S Darou Rolins (49) tam například zazpívala slavný song Zvonky štěstí.

Natálie Grossová (20)

Foto: Profimedia.cz

Politika Natálii Grossovou moc netáhne, mnohem bližší je jí svět showbyznysuFoto: Profimedia.cz

Stanislav Gross (†45) zemřel v roce 2015. Zabila ho nevyléčitelná amyotrofická laterální skleróza, tedy degenerativní onemocnění míchy, kdy postupně přestávají fungovat všechny svaly. Nebyla to žádná hvězda pop music, ale politik: působil jako ministr vnitra, předseda politické strany a stal se premiérem. Jeho jméno s přidanou koncovkou -ová však na stránkách časopisů a novin žije i nadále.

Jeho dcera Natálie je totiž hudebně nadaná a za roli Sáry v muzikálu Ples upírů si v roce 2018 vysloužila i nominaci na Cenu Thálie. Hrála i v muzikálu Čarodějka, přezpívala slavnou píseň Ivety Bartošové (†48) Léto, objevila se v seriálech Přístav, Modrý kód či Slunečná. A nadaná je i její sestra Denisa (25), která nejen tančí a fotí, ale i zpívá: poslechněte si slavný hit v jejím podání.

Jan a Jiří Dlouzí (15)

Foto: Profimedia.cz

Jiří (vlevo) a Jan (vpravo) s maminkou, herečkou Petrou Jungmanovou (51)Foto: Profimedia.cz

Jejich otec, Vladimír Dlouhý (†52), který zemřel v roce 2010 na rakovinu žaludku, byl geniální herec. A úžasný herec je i jejich strýc, Vladimírův bratr Michal Dlouhý (54). A tak by bylo vlastně divné, kdyby tato dvojčata herecký talent nepodědila.

Oba prý jdou v tatínkových šlépějích a Jan má za sebou první větší filmovou roli v televizní komedii Ruce v záruce (2022) Jiřího Vejdělka (50).

Paris Jackson (24)

Foto: Profimedia.cz

Publicita není cizí ani dceři krále popu Paris JacksonFoto: Profimedia.cz

Její otec nebyl nikdo jiný než král popu Michael Jackson (†50). A vypadá to, že dcera s kočičíma očima po něm zdědila od všeho kousek. Trochu zpívá, trochu hraje, občas pobuřuje a je za rebelku (třeba když měla období, kdy se odmítala holit, nebo když veřejně prohlašovala, že byl její otec zavražděn…). Ale nejvíc se věnuje modelingu. V roce 2018 byla například tváří slavné značky Calvin Klein.

Oskar Hes (23)

Foto: Profimedia.cz

Oskar Hes se v jistém smyslu určitě potatilFoto: Profimedia.cz

Jeho maminkou je tanečnice Marcela Karleszová (59) a tatínek byl slavný choreograf a tanečník Richard Hes (†50), který zemřel v roce 2014 na rakovinu slinivky.

A Oskar po rodičích talent rozhodně zdědil. Je hodně pohybově nadaný, ale našel se především v herectví. Hrál třeba ve snímku Dukla 61 (2018) a v seriálu Pustina (2016), získal hlavní roli v připravované minisérii Král Šumavy a také ve filmu Bratři (2023) a řádí i na divadelních prknech.

Sean Lennon (46)

Foto: Profimedia.cz

Podoba s otcem i matkou je dechberoucí!Foto: Profimedia.cz

Jediný syn Johna Lennona (†40) a Yoko Ono (89) po obou rodičích určitý talent rozhodně zdědil. Je to totiž muzikant, skladatel, producent a multiinstrumentalista.

Bylo mu pouhých pět let, když jeho otce, člena legendární kapely Beatles a ikonického hudebníka zastřelil šílený fanoušek.

Když se podědí talent, je to rozhodně výhra. A nemusí to být jen po tatínkovi. Co když je syn slavný jako máma? Úspěšné ženy a jejich nadaní synové – třeba Hana Gregorová a Ondřej Brzobohatý anebo Chantail Poullain a Vladimír Polívka!

Reklama

Související témata:
Charlotte Gottová
Stanislav Gross
Natálie Grossová