Hlavní obsah

Britney Spears na zhroucení? Nahota, tanec a život plný traumat

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Je nemocná! Je to blázen! Potřebuje odbornou pomoc! Máme o ni strach! To jsou výkřiky, které poslední dobou v souvislosti se zpěvačkou Britney Spears opět nabývají na hlasitosti. Její počínání na sociálních sítích budí rozpaky. Ale vážně je to s ní tak zlé?

Článek

Je jí 41, ale tragédií, pádů a životního trápení má za sebou Britney Spears na několik životů dopředu. Zažila rychlý vzestup na výsluní a o to bolestnější pád na dno, se vším, co k tomu většinou bohužel patří – drogová závislost, alkohol, bolestné rozchody, role matky, s níž si mnohdy neví rady, pobyty v psychiatrických léčebnách, potrat a také letité poručnictví otce, kdy neměla možnost o svém životě jakkoli rozhodovat.

A i když se ze všeho nakonec vždy dostala, pořád tomu není konec. Protože kdykoli se podíváte na její sociální sítě, nelze se ubránit pocitu, že něco není v pořádku. Ale je internet opravdu tím pravým ukazatelem duševního zdraví?

Výstup v restauraci

V polovině ledna si Britney Spears zašla na večeři se svým manželem, jenže podle některých lidí tam předvedla hysterický záchvat a její manžel Sam Asghari z podniku naštvaně utekl. Hned se objevily spekulace, že zpěvačka, která v minulosti přiznala bipolární poruchu, prožívá zrovna manickou fázi.

Jenže vysvětlení je možná mnohem jednodušší. Podle Asghariho totiž Britney naštvali ostatní hosté, kteří si ji okamžitě po příchodu začali natáčet (proto si schovávala obličej za jídelní lístek). On neutekl, jen šel pro auto. A sama Spears pak přiznala, že byla navíc trochu opilá.

Podivné statusy

Je pravda, že zpěvaččino počínání na sociálních sítích dost často vzbuzuje pochybnosti o jejím duševním zdraví. Nedávno například sdílela příspěvek, na němž jí kdosi vytváří na ruce tetování, ale výsledným obrázkem se zpěvačka nakonec nepochlubí – prý se nepovedlo a bude potřeba ho předělat.

Navíc teď trochu panují nejasnosti ohledně jejího jména. „Změnila jsem si jméno na River Red. Oheň je tam, kde to svítí,“ napsala tak trochu v hádance zpěvačka (river red v překladu červená řeka).

Na druhou stranu neškodná změna jména (nejspíš ani ne oficiální), nepovedené tetování – nejsou to jen malichernost a obyčejná snaha vzbuzovat pozornost? Vždyť na sítích, obzvlášť těch celebritích, to musí žít!

Nahota a tanec

Není pochyb o tom, že Britney Spears si v nahých fotkách hodně libuje. Koneckonců loni v létě se řešilo, že se za odhalující se matku stydí už i její synové, kteří se s ní proto nechtějí vídat.

Na druhou stranu leckde se objevily názory, že jde o vcelku pochopitelnou reakci na vyhraný soud nad otcem a opětovně získanou svobodu a kontrolu nad vlastním životem. Jakoby s oblečením Spears jednoduše odhodila i pomyslné okovy opatrovnictví. A mimochodem, viděli jste sociální sítě Madonny či jiných hvězd? Nahota není ve světě celebrit nic vzácného, naopak.

Jestli se na zpěvaččiných sociálních sítích ukazuje něco stejně často jako nahé tělo, jsou to její nejrůznější taneční kreace. Ano, někdy trochu krkolomné a nepřirozené, nicméně Spears pro to má vysvětlení. Už několik let prý bojuje s poškozením nervů na pravé straně těla a právě tanec ji zbavuje bolesti.

Ví, jak na tom je

Ačkoli asi nějaké psychické problémy mít zpěvačka bude, jedno je jisté - je si jich zatraceně dobře vědoma. Přiznala, že trpí bipolární poruchou, a navíc se netají ani tím, že je její minulost plná traumat, s nimiž se dá jen těžko vypořádat.

„Pravda je, že moje nálada je lepší, ale už navždy budu traumatizována svou minulostí. Neexistuje žádný způsob, jak opravit mě, mé emoce a moji citlivost! Můj život není v žádném případě dokonalý,“ napsala v minulosti. Přiznala i problémy se spaním a nedostatek sebevědomí. Umí být za hvězdu na pódiu, ale obyčejný život jí dělá problémy. Pracuje však prý na tom, aby se naučila žít. A jestli se u toho potřebuje svlékat a tančit, sociální sítě to určitě unesou.

Reklama