Hlavní obsah

V dobrém i ve zlém. Slavné páry, které překonaly nemoc, nevěry nebo smrt dítěte

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Láska hory přenáší? Minimálně pro tyto manželské páry to nejspíš platí. Překonaly mnohé – od nevěry přes těžkou nemoc až po smrt dítěte. A dnes mohou slavit – je totiž Světový den manželství.

Článek

Termínů, na něž připadá Světový den manželství, je hned několik. Podle některých zdrojů připadá na dnešek, tedy na 12. leden. Podle jiných se slaví vždy druhou lednovou neděli a podle dalších vždy druhou únorovou neděli. Podle nás je to jedno, protože pevné milostné pouto se dá oslavovat klidně každý den! A pro tyhle slavné páry opravdu platí - v dobrém i ve zlém.

Michal a Marcela Davidovi

Foto: Profimedia.cz

Manželé Davidovi překonali smrt dítěteFoto: Profimedia.cz

Jsou spolu přes 35 let a prošli několika krizemi. Michal David v minulosti přiznal, že byl své ženě nevěrný, ovšem tou největší zkouškou si prošli v roce 2001. Jejich tehdy devítileté dceři diagnostikovali leukémii a o tři měsíce později se museli vyrovnat s největší ztrátou, která může rodiče postihnout – se smrtí vlastního dítěte.

Sarah Jessica Parker a Matthew Broderick

Foto: Profimedia.cz

Dokáže svému muži odpouštět nevěryFoto: Profimedia.cz

V ikonickém seriálu Sex ve městě hledala „pana Božského“, ale v reálném světě to vypadalo, že jednoho po svém boku má. Herce Matthewa Brodericka si brala v roce 1997 po pětileté známosti. Když ale v roce 2001 herečka přebírala Zlatý glóbus za roli Carrie v Sexu ve městě, ani jednou ho ve své děkovné řeči nezmínila. Později přiznala, že si procházeli krizí, za níž mohly manželovy nevěry.

Ty ale překonali, v roce 2002 se jim narodil syn a v roce 2009 jim náhradní matka přivedla na svět dvě holčičky – dvojčátka. Jenže krátce po jejich narození následovala další krize, na Brodericka praskla opět nevěra a pár se od sebe dokonce odstěhoval. Nakonec ale i tohle ustáli a nadále fungují jako pár.

Martin a Martina Preissovi

Foto: Profimedia.cz

Závislost na alkoholu ustojí málokterý pár, ale Preissovi to zvládliFoto: Profimedia.cz

Od počátku byl jejich vztah tak trochu komplikovaný. Zamilovali se do sebe v roce 2002, ale v té době byli oba zadaní. Nakonec se se svými partnery rozvedli a v roce 2009 vzali. Jejich vztah ale musel překonat mnohem horší problémy. Martina Preisse trápily deprese, které zaháněl alkoholem. Několik let bojoval nejen s psychickými obtížemi, ale i se závislostí na alkoholu. Muselo to být těžké, ale i tak byla jeho žena vždy po jeho boku.

Bill a Hillary Clintonovi

Foto: Profimedia.cz

Nevěru bývalého amerického prezidenta sledoval svět téměř v přímém přenosuFoto: Profimedia.cz

Nevěra bývalého amerického prezidenta se stážistkou Monikou Lewinskou je všeobecně známá. Aféru sledoval v polovině 90. let v podstatě celý svět. Prezidentovi hrozil impeachment (ústavní žaloba, při které hrozí zbavení funkce), svět kroutil hlavou nad tím, že si Lewinská dva roky schovávala šaty s jeho spermatem, a litoval jeho manželku, která vše jen tiše sledovala. Rozvod se ale nekonal. Hillary Clinton sice označila nevěru za osobní selhání svého muže, ale dokázala mu odpustit.

Marek Eben a Markéta Fišerová

Foto: Profimedia.cz

Láska a úcta, s jakou Eben pečuje o svou ženu, bere dechFoto: Profimedia.cz

Byla krásná, energická a není divu, že jejímu kouzlu oblíbený moderátor podlehl. Vzali se v roce 1982 a za svůj společný život se museli poprat s opravdu těžkými životními ranami. Tou první byl předčasný porod v sedmém měsíci, dítě zemřelo. Jakoby toho ale nebylo dost, v den 26. narozenin prodělala Fišerová mozkovou mrtvici, upadla do kómatu, a když se po několika týdnech probrala, byla ochrnutá. I tuhle tragédii ale pár s grácií ustál.

Hugh Jackman a Deborra-Lee Furness

Foto: Profimedia.cz

Manželství patří k těm nejlepším v HollywooduFoto: Profimedia.cz

Hollywoodský svět není co se lásky týče příliš stabilní, to ale neplatí pro Hugha Jackmana a jeho o 13 let starší manželku. Nejenže jsou důkazem toho, že věk je opravdu jen číslo, ale i oni toho za těch 27 let, co jsou manželé, zvládli dost. Herec totiž prodělal opakovaně rakovinu kůže – bojoval s bazaliomy (nádory v obličeji). Vyloženě v ohrožení života sice nebyl, ale nápor na psychiku to je. A herec několikrát řekl, že právě podpora a péče jeho ženy byla pro něj v tomto směru zásadní.

Nevěra bývá problémem v mnoha vztazích a leckdy končí rozchodem. Ale nemusí to tak být vždy! Terapeutka Lenka Matoušová: Nevěra neznamená konec vztahu

Reklama