Hlavní obsah

Zůstali jste s dětmi doma? Takhle je můžete zabavit!

Foto: Dima Sidelnikov, Shutterstock.com

Kvůli pandemii koronaviru zůstává v Česku doma většina dětí. Možnosti, kam s nimi nyní vyrazit, jsou omezené, a tak je na čase vytáhnout hry i kreativní tvoření. Jak si užít společný čas a nezbláznit se?

Článek

Také nevíte, co pořád s dětmi dělat? Nechcete je nechat sedět celé dny u počítačů a tabletů? Najděte na společně stráveném čase to pozitivní a užijte si chvíle u nápaditého tvoření. Máme pro vás pár tipů. Připravte jim kreativní workshopy, nachystejte různé hry nebo jim vyrobte nevšední hračky. Šikovnější děti už to zvládnou samy.

Přivolejte jaro

Zpříjemněte si začátek tohoto období a vyzdobte si s dětmi interiér i terasu. Na dveře můžete zavěsit krásné věnce a zasaďte první kytičky do truhlíků a květináčů. Večer zapalte svícny a pusťte si pohádku či zalezte s prcky pod deku s knížkou.

Sladké mňamky budou děti milovat

Ano, ovoce je sice na prvním místě, ale občas zhřešit dětem také neublíží. Kór v těchto dnech, kdy je vítané každé rozveselní. Připravte si pro ně sladké překvapení, nebo je nechte, aby si tyhle dobrůtky udělaly samy. Mohou tak vyzkoušet různá lízátka i nanuky, ale i jednoduché muffiny. Uvidíte, jak budou nadšené, že si je mohou ozdobit podle své fantazie.

Být doma s dětmi může být dost nepříjemné kvůli práci, ovšem ještě horší je nařízená karanténa. A jestliže mají vaše děti strach, což je logické, promluvte si s nimi a vysvětlete jim celou situaci.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek