Hlavní obsah

Filmová ošklivá káčátka? Baby, slečna Drsňák i Nepolíbená

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Pohádka o ošklivém káčátku dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena vyšla poprvé v roce 1843 a stala se předlohou mnoha dalších literárních i filmových příběhů. Připomeňte si některá slavná ošklivá káčátka, ze kterých se staly krásné labutě.

Článek

Svět miluje příběhy, kdy se z šedé myšky stane oslnivá kráska, ale přitom zůstane dál milá, chytrá a skromná. Ukáže se tak, že vzhled není všechno a láska a úspěch nestojí jen na fyzické přitažlivosti. Která filmová ošklivá káčátka patří mezi ty nej?

Nepolíbená (1999)

Když se díváte na své fotky ze střední školy, co si říkáte? Jak vám to slušelo a jak boží jste byli? Nebo se smějete a nechápete? Pětadvacetiletá Josie (Drew Barrymore, 46) patří ještě do další skupiny: při vzpomínce na střední je jí smutno. Nebyla krásná, nebyla oblíbená a nebyla políbená… Dostává ovšem šanci zažít to ještě jednou. Jde totiž na střední školu dělat reportáž v utajení. Bude opět šprtka, které se ostatní smějí, nebo se stane královnou plesu?

Foto: Profimedia.cz

Vrátit se na střední a zkusit, zda tentokrát zapadne mezi borce a největší krásky? Drew Barrymore získá šanci napravit si vzpomínky na středoškolská létaFoto: Profimedia.cz

Deník princezny (2001)

Středoškolačka Mia není žádná oslnivá kráska, touží jako spousta jiných po školním krasavci a tráví čas většinou jen s nejlepší kamarádkou. A pak se dozví, že je dědičkou trůnu malé evropské země, vizážistka z ní udělá krasavici a ona má učinit na svých 15 let až příliš zásadní životní rozhodnutí. Fakt ovšem je, že udělat z Anne Hathaway (38) krasavici nedalo tvůrcům vůbec žádnou práci...

Foto: Profimedia.cz

Mia se musí změnit v princeznu nejen vzhledem, ale i chováním. Ale stojí o to vůbec? Na snímku s Julií Andrews (85) a Hectorem Elizondem (84)Foto: Profimedia.cz

Hříšný tanec (1987)

Baby (Jennifer Grey, 61) nejdřív trpělivě seděla v koutě, protože za krásnou byla přece její starší sestra. Ale na rodinné dovolené v prázdninovém letovisku se z tátovy hodné holčičky promění v sebevědomou mladou ženu, která se nejen umí velmi smyslně vlnit v bocích, ale díky tanci najde i lásku k staršímu Johnnymu (Patrick Swayze, †57).

Foto: Profimedia.cz

V rodině platí Baby za tu chytrou, ale brzy vystoupí ze stínu krásné sestry a objeví v sobě ženskostFoto: Profimedia.cz

Šeptej (1996)

Šestnáctiletá Anna (Tatiana Dyková, 43) má tátu lampasáka a zdrhne z domu. Stopne si Speedyho (Jan Čechtický, 51), se kterým je legrace a vezme ji na kafe a pak za kamarády. A Anna poznává „život ve velkém městě“. Kromě toho, že jí noví přátelé zasvětí do drog, jí také lehce upraví vizáž a udělají z ní pořádnou party girl. A Anička si nejdřív blond vlasy a minisukni užívá, ale pak zjistí, že to pro ni není to pravé.

Foto: ©Negativ

Z nenápadné dívky se v Praze stala šmrncovní slečna. Ale chce taková opravdu být?Foto: ©Negativ

Taková normální holka (1999)

Moderní pojetí My Fair Lady v kulisách kalifornské střední školy ukazuje, jakou moc mají oblíbenost a vzhled a jak povrchní umějí někteří teenageři být. Děj se točí okolo sázky: dva frajeři se vsadí, zda zakřiknutá Lancy (Rachael Leigh Cook, 41) má, nebo nemá šanci stát se královnou plesu. Oblíbený Zack (Freddie Prinze Jr., 45) udělá pro své vítězství cokoli... Dojde mu včas, že brýlatá brunetka má v sobě mnohem víc než všechny ty živé barbíny, které dřív považoval za oslnivé?

Foto: Profimedia.cz

Nemá blond hřívu a nepotrpí si na minisukně, ale může v ní být mnohem víc...Foto: Profimedia.cz

Slečna Drsňák (2000)

Grace Hunt (Sandra Bullock, 57) je agentka FBI. Není to žádná fiflenka, ale pěkně drsná holka, která o sebe moc nedbá a nebojí se vyrazit do akce proti teroristům. A pak se najednou musí infiltrovat mezi největší americké krásky, aby je uchránila před hrozícím útokem na soutěž o americkou miss. Učí se chodit na podpatcích, vystupovat jako dáma a nemlaskat a přitom poznává, že být krásná neznamená být povrchní.

Foto: Profimedia.cz

Ošoupané kalhoty a beztvarou mikinu vymění za sexy koktejlky a zjistí, že umět příjemně vystupovat nic nestojí a nemusí to být na škoduFoto: Profimedia.cz

Ďábel nosí Pradu (2006)

Andrea (Anne Hathaway) vystudovala práva a chce se věnovat novinařině. A nakonec získá práci, pro kterou by jiné zabíjely. Jenže její sen to nebyl a podle toho to i vypadá. Svět módního časopisu si totiž žádá nejen umět psát, ale také stylově vypadat. A pracovat pro přísnou Mirandu Priestly (Meryl Streep, 72) znamená, že musíte být víc než perfektní. Nakonec Andy zjistila, že v sobě sice vkus a šmrnc má, ale štěstí ani pocit spokojenosti jí to nepřinese.

Foto: Profimedia.cz

Chtěla dělat seriózní žurnalistiku, místo toho se snaží, aby obávaná Miranda měla vše, co potřebuje. A brzy do redakce zapadne i stylem oblékání, ale spokojená není...Foto: Profimedia.cz

Znáte nejdražší filmy historie? Myslíte, že se vynaložené peníze vyplatily?

Reklama

Související témata: