Hlavní obsah

Věčný hlad, bolavé klouby i únava. Takhle vám tělo říká, že jíte moc cukru

Foto: Dmytro Khlystun, Shutterstock.com

Foto: Dmytro Khlystun, Shutterstock.com

Jednoduchý cukr (glukózu) potřebuje k optimálnímu fungování nejen mozek, ale celé tělo. Jenže asi není třeba dodávat, že sladká chuť je velmi návyková, navíc člověk často konzumuje cukr i v potravinách, kde by ho nečekal. Jak poznat, zda to s konzumací jednoduchých cukrů nepřeháníte? Sledujte, jaké signály vám dává vaše tělo!

Článek

Co je sladké, to je dobré, takže je přirozené, že sladkou chuť člověk vyhledává. „Je navíc dokázáno, že cukr podporuje produkci hormonu spokojenosti serotoninu a že má mírný vliv na potlačení vnímání bolesti,“ říká Kateřina Cajthamlová, internistka a propagátorka zdravého životního stylu. To vysvětluje, proč něco sladkého dokáže navodit tak příjemné pocity. Jenže není cukr jako cukr, komplexní sacharidy, tedy složité cukry z obilovin a luštěnin, tělu prospívají, potíž nastává u cukrů takzvaně jednoduchých, jako jsou glukóza (hroznový cukr), fruktóza (ovocný cukr) a sacharóza (řepný cukr).

Ovoce samozřejmě do zdravé stravy patří, ideální je ale sníst nanejvýš 300 gramů denně, to jsou tři menší kusy. Větším problémem jsou doslazované potraviny, třeba cukrovinky a sladké pečivo, slazené nápoje či potraviny, kde by člověk na první pohled cukr nečekal. Potom tělo časem začne protestovat. Jak to dá najevo?

1. Věčný hlad

Protože způsobí prudký nárůst hladiny glukózy v krvi, dalo by se říci, že vás cukr okamžitě zasytí. Jenže to trvá jen chvilku. „Výrazný pokles hladiny glukózy poté, co se strmě zvedla, je doprovázen chutěmi na sladké, jak se tělo snaží prudký pokles zase opět vyrovnat. Pokud tedy vlivem časté konzumace sladkostí hladina cukru lítá jako vlny na rozbouřeném moři, dostává se člověk do začarovaného kruhu chutí a neukojeného hladu,“ vysvětluje odbornice na výživu a biochemička Michaela Bebová.

Foto: Photoroyalty, Shutterstock.com

Po sladkém se cítíte dobře, to ale nikdy netrvá dlouho. Proto jeden nikdy nestačíFoto: Photoroyalty, Shutterstock.com

2. Častá únava

Když konzumujete nadbytek cukru, pak se potýkáte během dne s výraznými výkyvy jeho hladiny v krvi, máte pořád hlad a to všechno organismus vyčerpává. Není potom divu, že si připadáte unavení a úlevu hledáte v něčem, co dodá energii rychle – nejčastěji ve sladkých energetických nápojích a cukrovinkách. A tím se dostáváte do bludného kruhu.

3. Přibývání na váze

Pokud místo jídla spíše mlsáte, pak častěji a více jíte to, co tělo jen skladuje ve formě tuku, a naopak nejíte to, co potřebuje. Pak jste unavení, nemáte dost sil na pohyb a raději si dopřejete zase něco sladkého, co vás na chvíli dostane do pohody. Nenápadně začínáte přibírat, což poznáte nejen na váze, ale hlavně na objemu v pase, tedy na tom, že je vám těsnější oblečení.

Foto: Syda Productions, Shutterstock.com

Spousta cukru a nadbytečné energie se skrývá ve slazených nápojíchFoto: Syda Productions, Shutterstock.com

4. Zkažené zuby

Maminky měly pravdu, když vás v dětství nabádaly, ať nejíte moc sladkého, že se vám po tom kazí zuby. Cukr totiž slouží jako potrava bakteriím, které narušují zubní sklovinu, oslabují ji a činí ji náchylnější ke vzniku zubního kazu.

5. Sešlá pleť

Podle výsledků studie zveřejněné v magazínu Clinics in Dermatology vede nadužívání cukru k viditelnému stárnutí pleti. Jeho vlivem se totiž v těle vytvářejí molekuly známé jako AGE (advanced glycation end products, koncové produkty pokročilé glykace), které poškozují kožní vlákna kolagen a elastin. Výsledkem je zvýšená tvorba vrásek.

6. Bolesti kloubů

Někteří badatelé spojují nadbytek cukru s bolestmi kloubů a se zvýšeným rizikem nástupu revmatoidní artritidy u žen. Na vině je chronický zánět, který se může zvrhnout až v rozvoj kloubního onemocnění. „Zvýšená hladina cukru v krvi může vést také k poruchám metabolismu vápníku a k odvápnění kostí,“ doplňuje Kateřina Cajthamlová.

Foto: SpeedKingz, Shutterstock.com

Omezte spotřebu cukru ze sladkostí a nápojů, raději vsaďte na přirozené ovoceFoto: SpeedKingz, Shutterstock.com

7. Problémy s koncentrací

Mozek potřebuje ke svému fungování glukózu, takže by se chtělo říci, že čím víc jí dostane, tím lépe bude pracovat. Jenže když vám hladina cukru v krvi pořád skáče, k čemuž dochází při nadměrném příjmu jednoduchých cukrů, dostává i mozek přísun cukru nárazově, což může zapříčinit spíše nesoustředěnost a potíže s udržením pozornosti.

Proč to s cukrem nepřehánět

Pokud na sobě některé z popsaných symptomů zpozorujete, zamyslete se nad svým jídelníčkem a zkuste z něj vysadit umělé zdroje cukru. Zaměřte se na cukry z ovoce, které přinese přirozeně sladkou chuť a tělo nezatíží jako cukry ze zpracovaných potravin.

A pokud je pro vás řeč čísel srozumitelnější, tak podle Světové zdravotnické organizace by cukrů (tedy ne sacharidů) měly ženy sníst maximálně 25 g a muži do 50 g denně. Jedna kostka cukru má přibližně 2,5–5 gramů podle velikosti.

Reklama