Hlavní obsah

Jak uskladnit ovoce a zeleninu, aby byly co nejdéle čerstvé

Foto: lenetstan, Shutterstock.com

Jak a kam byste měli uložit ovoce a zeleninu, když je sklidíte nebo nakoupíte? Poradíme těm, kteří se chystají dát je do sklepa, i těm, kdo musejí spoléhat na chladničku. Jaká pravidla dodržovat, abyste zachovali plody zahrady i sadu co nejdéle čerstvé?

Článek

Každý Čech vyhodí ročně průměrně přes 35 kilogramů ovoce a zeleniny. Svědčí to o tom, že mnozí lidé neumějí nakupovat s mírou a podle toho, co opravdu snědí, anebo neumějí potraviny správně skladovat. Jak to napravit, abyste ušetřili a nešeredili vitaminy?

1. Skladujte jen zdravé kusy

Aby ovoce a zelenina vydržely dlouho čerstvé, musíte skladovat jen opravdu zdravé kusy. Ať jde o úrodu ze zahrádky, nebo si ji vybíráte v obchodě, dohlédněte na to, aby šlo o kusy nepoškozené, bez známek hniloby, zralé tak akorát. Ovoce může být těsně před uzráním, dojde časem – ovšem jen některé druhy. Jaké ovoce doma nedozraje?

2. Vše vybalte a nic nemyjte

Když donesete domů kupovanou balenou zeleninu nebo ovoce, rozbalte je, překontrolujte kvalitu každého kusu a přendejte do vlastní nádoby nebo obalu. Zásadní pravidlo zní: Nic nemyjte, omyté je při skladování náchylnější plesnivět! Pokud je někde třeba zemina, otřete ji rukou, maximálně suchou utěrkou. Uskladněné kusy pravidelně prohlížejte a podezřelé nebo nahnilé kousky vyhoďte. A umyjte je až těsně před použitím.

Foto: Olha Nosova, Shutterstock.com

Balené ovoce a zeleninu doma rozbalte, prohlédněte a uskladněte jen zdravé plody

3. Využijte chladničku a sklep

Vhodná teplota pro skladování ovoce a zeleniny je nejčastěji 2 až 8 °C s vlhkostí vzduchu kolem 70 až 80 %. Pokud nemáte vhodný sklep, najdete tyto podmínky většinou jen v nejspodnějším nebo speciálním šuplíku v lednici. Pobyt v chladničce zpomaluje zrání, ale současně tlumí vůni a chuť. Proto vše, co budete konzumovat syrové, vyndejte asi o půl hodiny dřív, aby to bylo chutnější a lépe stravitelné.

Ale pozor: Pobyt v chladničce nesvědčí bramborám, citrusům, banánům, rajčatům, mangu, ananasu nebo zázvoru.

4. Jednotlivé druhy oddělte

Při skladování nedávejte ovoce dohromady se zeleninou, mohou od sebe načichnout a změnit chuť, ale také rychleji zrát, tedy se i dřív kazit. Banány, jablka, hrušky, meloun, meruňky i broskve uvolňují při zrání etylen, kvůli kterému se rychleji kazí brambory, mrkev, dýně nebo okurky. A pozor na rajčata: mrkev vedle nich může zhořknout a cibule zase přijde o svou ostrost.

Foto: Iryna Inshyna, Shutterstock.com

Ananas patří mezi ty druhy ovoce, kterým se daří lépe mimo chladničku

Jak uchovat náročné druhy ovoce a zeleniny

Některé plody vydrží déle, když splníte přesně to, co při uskladnění potřebují. Jak na to?

  • Brambory - v chladničce sládnou, na světle a teple rychle zelenají a klíčí, pak vadnou nebo plesnivějí. Nejlépe jim bude v papírovém sáčku na tmavém a nejstudenějším místě v bytě (mimo ledničku). Můžete k nim přidat mletý kmín nebo vyzkoušet speciální pytel na skladování brambor s výtažkem z kmínové silice.
  • Jablka - nejlépe jim je na stinném místě, kde proudí vzduch a nemrzne. Dají se uložit i do chladničky, ale jedině v mikrotenovém sáčku s otvory, aby mohla dýchat.
  • Rajčata - riziko plesnivění snížíte, když neotrháte stopky. Pokud koupíte plody bez stopek, tak je postavte při skladování bubákem dolů.
  • Avokádo - nedozrálý plod dejte do papírového sáčku a nechejte při pokojové teplotě dozrát, teprve pak ho přesuňte do chladničky.
  • Brokolice a květák - oběma druhům se líbí ve vlhku. Brokolici můžete dát do vázy jako květiny a měnit jí vodu. Stonek květáku obalte vlhkým ručníkem.
  • Celer - celá i nakrojená bulva vydrží déle, když ji zabalíte do alobalu a vložíte do chladničky.
  • Bylinky - řezané zabalte do lehce vlhké papírové utěrky a v mikrotenovém sáčku nebo zavřené plastové krabičce je uložte do chladničky. Bylinky s dlouhým stonkem, třeba bazalku nebo petržel, můžete dát do vázy na stinné místo.
ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek