Hlavní obsah

Nejvíc trendy mikádo sezóny, které nosí Selena Gomez

Foto: Profimedia.cz
23. 1. 2022

Klasická elegance, kterou si v sobě nese mikádo, znovu ožívá. A pro jednou je trendem zase nadčasovost. Okoukejte svůj další střih vlasů od Seleny Gomez nebo Kourtney Kardashian.

Článek

Vypadá to, že mikádo se zase začíná hlásit o slovo. Trendy je uhlazený a lesklý bob, ideálně podtočený dovnitř a s přirozeným objemem, který podtrhne ženskost. Délku volte tak, aby lichotila vašemu obličeji, trendy je i takzvaná podkova, střih, který si vyzkoušel téměř každý na začátku tisíciletí. Tak či onak, styling v tomto duchu musí křičet „glamour“!

Glamour mikádo

Po dvou letech pandemie a homeofficů naše duše touží po něčem extra, jak v módě, tak i v účesech. Z úpravy musí čišet elegance a to, že jsme vlasům věnovaly extra úsilí. Mikádo v tomto stylu si nechala ostříhat zpěvačka Selena Gomez (29), která poslední dobou docela experimentuje. Zbavila se platinové blond a vrátila se ke své přirozené barvě.

Délka těsně nad ramena, okolo obličeje trochu delší a extra lesklé prameny. Nový střih krásně podtrhl její rysy. Pokud máte kulatý obličej jako zpěvačka, mikádo by mělo končit právě lehce pod bradou, aby obličej opticky protáhlo.

Foto: Profimedia.cz

Selena Gomez zkrátila dlouhé vlasy do klasického mikáda

Dvěma směry

Do jedné délky se rozhodla zkrátit vlasy i jedna členka klanu Kardashian-Jenner. Kourtney Kardashian (42) nosí mikádo různě – vyžehlené, podtočené nebo vytočené směrem ven. Obojího můžete hravě docílit foukacím kartáčem (takzvaným kulmofénem) nebo kulatým kartáčem a fénem. Díky tomu, že vlasy vyfoukáte do hladka, budou i lesklejší, a to je pro tento styl nutnost. Zkuste také trik se studeným vzduchem. Pozor, ostře střižené mikádo v jedné délce nemusí lichotit hranatému obličeji, proto tento typ je lepší sestříhání a styling, který není tak přísný.

Foto: Profimedia.cz

Tmavé a kvalitní vlasy Kourtney Kardashian jsou jako stvořené pro hladké mikádo!

Přidejte ofinu

Účes můžete oživit pomocí ofiny, pokud si na ni troufáte. Tím získáte nádech „cool french girl“. Nicméně stříhat si ofinu v období čepic není zrovna chytrý nápad, takže si inspiraci schovejte až na jaro!

S délkou mikáda vždy dejte na kadeřníka. Ten dokáže odhadnout, jestli vám bude lichotit spíš delší bob k ramenům, klasika nad ramena nebo klučičí mikádo těsně pod uši, které odhaluje krk. Také berte na vědomí, že i když střih vypadá přirozeně, bude vyžadovat trochu více stylingu před tím, než vyrazíte z domu.

Foto: Profimedia.cz

Herečka Sarah Hyland (31) a zpěvačka Billie Eilish (20) vypadají díky tomuto účesu rázem elegantněji

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek