Hlavní obsah

Nemám orgasmus při sexu, jindy ano. Kde je problém?

Foto: HTeam, Shutterstock.com

Celé tělo se chvěje v extázi, mysl se přesunula do jiné dimenze, neřeší starosti, jen si užívá opojný pocit rauše. Vyvrcholení je tak nádherné, škoda jen, že ho prožíváte jen o samotě. Proč to s milencem nejde a v jakých případech se máte bát o existenci svého partnerského života?

Článek

Každá jsme jiná. Existují ženy, které při pohlavním styku s partnerem nedosahují orgasmu, přesto jsou ve vztahu i v posteli spokojené. Jenže naproti nim stojí ty, jež se s tímto stavem nehodlají smířit. Vrtá jim hlavou, co stojí za tím, že při masturbaci je všechno jednodušší, přemýšlejí, proč jsou o samotě uvolněnější, kdežto milenec z masa a kostí u jejich vyvrcholení není přítomen. Důvody hledejte nejen v ložnici!

Australská psycholožka a sexuoložka Vivienne Cass, která je autorkou knihy Opojný orgasmus (2009), tvrdí, že ať muž či žena, všichni mají svá spouštěcí a naopak tlumící schémata. Mezi příčiny, které dámám brání prožít orgasmus při pohlavním styku, navzdory tomu, že jindy to problém není, patří hned několik věcí.

Odpor vůči partnerovi

„Možná si myslíte, že sex s partnerem, který vás štve, je to poslední, co byste udělala, ale ženy se často přistihnou, že přesně tohle dělají. Třeba chtějí mít klid. Třeba doufají, že se jejich problém vyřeší,“ objasňuje známá odbornice s tím, že ženský vztek, frustrace a nevraživost často pramení i z toho, že partner nepomáhá s domácími pracemi, nebývá doma, nezajímá se o ni a podobně. Pak se toho moc dělat nedá.

„Nemá-li žena vedle sebe muže svých snů, partnera si neváží či jím dokonce pohrdá, její touha klesá na bod mrazu,“ říká sexuolog Zlatko Pastor s tím, že při sexuální averzi je cesta zpět složitá, většinou nemožná.

Foto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

Sexuální averze často nevzniká kvůli snížené touze, spíše odráží celkové neshody mezi partnery

Ach ta nuda!

Stává se to. Leckdo přestane mít orgasmus během pohlavního styku, protože se jednoduše začne nudit. Chybí jiskra, tím pádem i snaha něco změnit. Ženy si pak stěžují, že sice svého partnera nade vše milují, ale v posteli si připadají spíš jako jejich sestry. Je třeba znovu vzbudit zájem, pokusit se stimulovat své libido, dostat se do zajímavých situací, zkoušet nové techniky nebo místa.

Partner vás nepřitahuje

Je obětavý, v práci uznávaný, dobrý otec a životní partner. Jenže má o 20 kilo víc než kdysi, vyrostl mu pivní pupek a vám začal vadit nejen jeho vzhled, ale i laxnost, se kterou se vůči svému image staví. „Na sport nemám čas, a vůbec, jsem pořád stejný, nevím, co furt máš!“ V těchto případech je spouštěcím mechanismem orgasmu mimo pohlavní styk někdo další, atraktivnější, i když je třeba jen v představách.

Při porovnání partnera a toho sexy chlápka, který chodí vyzvedávat svoji dceru ze školy ve stejnou dobu jako vy svého syna, je rovnice jasná. Fantazii o sexu s ním si přenášíte do masturbace, ale ve vlastní ložnici máte co dělat, aby vám aspoň trochu zvlhnul klín. Řešení? Přetvářka (ta se ale dlouhodobě nedoporučuje), upřímný rozhovor s partnerem a návrh na společné sportovní i wellness aktivity. Případně návštěva odborníka.

Foto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

Žádná univerzální definice zdravého sexuálního života neexistuje. Podstatné je pouze to, abyste vy i váš partner byli spokojení

Přehnaná snaha o partnerovo uspokojení

Milenec upřednostňuje pouze svoje potřeby, vyžaduje dlouhé minuty orálního milování, ale vám se vůbec nevěnuje. Z té vší námahy vás bolí ruce i ústa a pochopitelně, že obecně je jednodušší vytáhnout vibrátor a nic neřešit. Opět zabírá otevřený rozhovor o sexuálních potřebách a akceptování faktu, že skvělý sex je o dávání i přijímání. Chytrému napověz, hloupého nakopni.

Potíže s projevováním sexuální touhy

Plachost, nervozita, rozpaky, strach, trauma z dětství. Některé ženy dosahují orgasmu pouze v určitých situacích a při určitých aktivitách, myšlenku, že by si mohly užít i přímo během sexu, potlačují. Největší překážkou bývá obecný vztah k sexu. Emoce a pocity začněte řešit s terapeutem, zasloužíte si být šťastná! Jak říká Zlatko Pastor: „Chceme-li něco zvládnout, musíme se snažit. Samo o sobě většinou nepřichází nic, a to platí i pro orgasmus.“

Závislost na erotických pomůckách

Tři orgasmy za sebou! Vaše tělo je naučené vzrušit se pouze jedinou cestou, která je výhradní podmínkou pro vyvrcholení. Dopřejte si detox a svůj oblíbený vrnící kousek zamkněte do šuplíku. Za pár dní nebo týdnů by se situace měla zlepšit.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek