Hlavní obsah

Sukně, která lichotí všem typům postav, existuje. Zavinovačka se letos nosí v midi i miniverzi

Foto: Look Studio, Shutterstock.com
4. 8. 2022

Věřte, že těch pár vteřin navíc strávených svazováním látky nebudete litovat. Zavinovací sukně je totiž nejen super módní, ale i velmi lichotivá. A v obchodech ji navíc najdete v nejrůznějších délkách a provedeních.

Článek

Ptáte se, čím zavinování tak vyniká? Umí spolehlivě narušit jednolitost sukně a vytváří lehké záhyby, ve kterých se leccos schová. Dobře funguje i asymetrie a přirozeně vytvořený rozparek, který se krásně rozehraje při chůzi.

Zavinovačka je pro všechny

Pro každý typ postavy existují sukně, které jí svědčí víc než ty ostatní. Zavinovací střih je ale módní výjimka, v drobných obměnách se dá doporučit do každého šatníku.

Zavinovačku ocení hrušky, pro jejichž tvary je sukně jako stvořená, ale stejně tak i jablka se silnějším středem těla. U těch se jen vyplatí sahat po lehčích, splývavých látkách a modelech, které jsou v kritických místech lehce nařasené. Sukně jsou vhodné i pro majitelky rovné postavy bez výraznějších křivek – v jejich prospěch bude hrát asymetrie střihu.

Midi, nebo mini?

Pro zavinovací sukně je charakteristická mididélka. Nejčastěji se budete potkávat s rozevlátými kousky, které zdobí nejrůznější vzory a potisky, v čele s květinami. Výrazné sukně toho ze stylistického hlediska moc nepotřebují – stačí je podle příležitosti doplnit bavlněným tričkem nebo elegantnější košilí. Výhodou je, že je na konci léta nemusíte odkládat – zkraje podzimu je doplňte stylovou mikinou nebo svetrem, který bude k lehké látce příjemně kontrastovat.

Nepřišly jste na chuť délkám sahajícím pod kolena? Zavinovací efekt se častokrát objevuje i na minisukních, které jsou hitem letošní sezony.

Foto: Archiv firem

Zleva: Gina Tricot, prodává Zalando, 720 Kč; Marks & Spencer, 1899 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 799 Kč; Zara, 799 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Reserved, 1399 Kč; s.Oliver, 1399 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Simply Be, prodává Next, 1010 Kč; NA-KD, 1110 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: NA-KD, 1160 Kč; Eksept by Shoeby, prodává Zalando, 1350 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 549 Kč; Trendyol, prodává Zoot, 499 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Lindex, 899 Kč; Oysho, 1199 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Next, 945 Kč; Lindex, 899 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Lindex, 899 Kč; Only Carmakoma, prodává Zalando, 720 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Vila, prodává About You, 999 Kč; Only, prodává Zoot, 699 Kč

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek