Hlavní obsah

Nejhezčí adventní trhy v Česku: znáte je všechny?

Foto: Profimedia.cz

Chcete si užít magickou vánoční atmosféru, ochutnat svařák nebo trdelník? Vyrazte na vánoční trhy. Zmapovali jsme pro vás ty nejkrásnější po celé republice.

Článek

Kde si vychutnáte adventní pohodu a perfektně zakončíte předvánoční procházku? Kam uniknout z nacpaných a vydýchaných obchodních center, kde se tisíce lidí snaží vybrat pro své blízké ty nejnápaditější dárky? Na vánoční trhy! Zní tu koledy, voní cukroví (50 nejlepších cukroví), punč nebo klobása a nikdo nikam nespěchá. Vánoční trhy v Čechách i na Moravě mají nezaměnitelnou atmosféru a už dávno není třeba vstávat ve 3 ráno a jet autobusem k zahraničním sousedům, abyste poznali ty nejhezčí.

Olomouc: Těšte se na punč

Jedno z nejkrásnějších historických center má zcela určitě Olomouc  a tradiční vánoční trhy každý rok nabízí opravdu bohatý program. Zpívání koled, divadla pro malé i velké, adventní zvyky, dobové tradice. Vyřezávaný betlém je již klasikou. Těšit se také můžete na více než osm desítek stánků! Letos se zde navíc koná i několik koncertů populární hudby (Vašo Patejdl z kapely Elán nebo O5 a Radeček). A nesmíme zapomenout na vyhlášený olomoucký punč.

Foto: Profimedia.cz

S punčem v ruce si vychutnejte olomoucký advent

Brno: Vyhlídkové kolo a vánoční tramvaj

Vánoční trhy se v Brně konají hned na několik náměstích: na Zelném trhu, náměstí Svobody, na Dominikánském náměstí a na náměstí Moravském. Těšte se na kouzelnou atmosféru, živou hudbu, gastronomické požitkářství i zábavu pro rodiny s dětmi. Na Svoboďáku si užijete vánoční večírek letos doplněný o konzumační zóny a Zimní bar. Na Dominikánském náměstí to má naopak komornější rodinnou atmosféru. Vyhlášenou atrakcí Zelného trhu je vyhřívané šapitó a vyhlídkové kolo. Venkovní kluziště si užijete zase na Moravském náměstí. A historické centrum Brna bude i v tomto roce brázdit speciální vánoční tramvaj.

Foto: Profimedia.cz

Brněnské trhy patří k vyhlášeným. Zláká vás tramvaj, vyhlídkové kolo, bruslení nebo drinky?

Praha: Poklidné trhy na Míráku

V Praze se tradičně konají vánoční trhy na více místech a můžete si tak vybrat, jestli se projdete rozzářeným centrem přes Václavské až na Staroměstské náměstí, jestli si dáte svařák na Pražském hradě, anebo zda zvolíte milou a poklidnou atmosféru trhů na centrálním náměstí Vinohrad, na náměstí Míru. Ve stáncích ochutnejte trdelník, speciality na grilu nebo vánoční punč a s dětmi si prohlédněte betlém uprostřed trhů. Trhů je však v Praz

Foto: Profimedia.cz

Malebné trhy téměř v centru Prahy se nachází přímo před dominantou náměstí Míru, kostelem sv. Ludmily

Opava: Přijede Lenny i Adam Mišík

V letošním roce si v Opavě můžete vychutnat advent jak na Dolním náměstí, tak na Horním. Dolní slibuje koncerty populárních kapel a zpěváků (Wohnout, Lenny, Buty, Adam Mišík), prodejní stánky, tvořivé dílny, lidové tradice a zvyky, řemesla či atrakce pro děti. Připraveno bude řemeslné městečko a jako každý rok, i tentokrát náměstí navštíví Ježíškův pošťák. Horní náměstí bude mít novou vánoční výzdobu - těšte se na osvětlení budovy Slezského divadla, vánoční stromeček či doplnění osvětlení na věži Hláska a kouli. A bude zde nově umístěn i tradiční dřevěný betlém. Na rozsvícenou Opavu se můžete podívat i z ptačí perspektivy věže Hláska.

Foto: opava-city.cz

Zkusíte opavské vánoční trhy při zemi, nebo se vydáte na věž Hláska?

Plzeň: Opět zazvoní zvonky štěstí

Ani v Plzni nepřijdou milovníci vánoční atmosféry zkrátka. Náměstí Republiky bude vonět svařeným vínem, staročeským trdelníkem a perníčky. Čeká tu na vás obrovský vánoční strom, tak si přijďte vychutnat trhy, nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké a užít spousty zajímavých kulturních akcí. A kdy je to tu nejkouzelnější? K večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům pohádkovou kulisu. Ke koloritu trhů patří i koledy, na malé zvoničce se každou chvíli rozezní zvonek pro štěstí a na Štědrý den tu bude k vidění opravdový živý betlém.

Foto: Profimedia.cz

Počkejte, až se lehce setmí, a užijte si vánoční romantiku se vším všudy

Ostrava: Projeďte se Andělským vláčkem

I v Ostravě se můžete těšit na trhy na více místech: na Masarykově náměstí, Jiráskově náměstí a v ulici Solná. Které si vyberete? Centrum severomoravské metropole provoní jehličí a vy se můžete těšit na oblíbené kluziště, tavernu i nádhernou světelnou výzdobu nebo betlém s živými zvířátky. Na Jiráskově náměstí můžou děti psát vzkazy Ježíškovi, vyrábět vánoční přání nebo jednoduchou vánoční ozdobu. A specialitou je vánočně laděný Andělský vláček se čtyřmi zastávkami v uličkách centra města.

Foto: Profimedia.cz

V Ostravě můžete bruslit, zdobit i obdivovat betlém se zvířátky

Všechny adventní trhy najdete přehledně na Mapy.cz! Dokonalý přehled vánočních trhů v ČR, včetně kalendáře, najdete zde. Které vánoční trhy jsou ty vaše nej? Možná některé najdete i ve speciálu Trhy vánoční. A znáte 7 míst s nezaměnitelnou vánoční atmosférou

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek