Hlavní obsah

Zdravé mlsání k filmu? Upečte si konopné sušenky podle našeho receptu!

Foto: Pr Stream.cz

Tematické sušenky vypadají skvěle, nemyslíte?

Nemáte co mlsat u sledování seriálů a filmů? Zkuste konopné sušenky – jsou zdravé, jarně zelené a tematicky vykrájené. Prostě vyloženě stvořené ke sledování třeba nového pořadu Pěstírna z dílny Stream.cz.

Článek

Když je oddělení PR a interní komunikace v české firmě Seznam.cz seskládané ze samých žen, nic není problém. Proto vymyšlení interní kampaně k premiéře nového seriálu Pěstírna zabralo půl hodiny. Rozhodly jsme se, že upečeme sušenky. Hodně sušenek. Samozřejmě jsme před létem myslely i na jejich nutriční složení, takže obsahují konopné semínko bohaté na bílkoviny, minerály a esenciální mastné kyseliny, k obarvení jsme použily spirulinu. Tato sinice je bohatá na celou řadu vitaminů. Takže jsou vlastně zdravé :-).

Konopné sušenky

Na 40 kusů sušenek budete potřebovat: 150 g celozrnné špaldové mouky, 40 g ovesných vloček, 110 g másla v pokojové teplotě, 40 g cukru moučka, 1 vejce, 20 g loupaného konopného semínka, ½ lžičky kypřicího prášku do pečiva (ideálně bez fosfátů), špetku soli, špetku spiruliny, mouku na podsypávání

Postup:Ze všech ingrediencí vypracujte hladké těsto (pokud by se lepilo, přidejte trošku mouky). Bochánek těsta zabalte do potravinové fólie a dejte na hodinu odpočinout do lednice. Mezitím si připravte dva plechy, které vyložte pečicím papírem.

Troubu předehřejte na 170 °C. Pracovní plochu si lehounce poprašte moukou a z těsta vyválejte placku silnou zhruba 4 mm. Formičkami vykrájejte šušenky, my zvolily ve tvaru konopného listu, které přeneste na plechy, a pečte přibližně 10 minut. Po vyjmutí z trouby nechte zchladnout.

Tip: Konopné semínko můžete nahradit čímkoli jiným od ořechů po ovesné vločky. Spirulinu lze úplně vynechat a pro zachování zelené barvy použít klasické potravinářské barvivo.

Kdybyste chtěli zkusit i jiné netradiční sušenky, můžete rozhodně zkusit tyto krásné kytičkové, brusinkové, nebo máslové vánoční.

Tak co, dáte si s námi?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek