Hlavní obsah

Děti zabalte s sebou! Pět evropských destinací, kde se bude líbit jim i rodičům

Foto: Alliance Images, Shutterstock.com

Foto: Alliance Images, Shutterstock.com

Než jste se stali rodiči, možná jste jako mnozí další před vámi doufali, že děti vám život až tak nezmění. Protože třeba cestování jste se vzdát nechtěli. A ani nemusíte! Mnohé evropské metropole jsou až překvapivě baby friendly. Kam můžete klidně vyrazit s celou rodinou?

Článek

Byli jste zvyklí cestovat ve dvojici nebo s kamarády, užívat si dobrodružné výpravy nebo klidné posedávání po kavárnách a hodinové návštěvy galerií? A teď máte obavy, zda to s dětmi nebude spíš trápení a nebude vám doma nejlépe? Vybrali jsme pět evropských metropolí, které se hodí na rodinný výlet, a v každé tři místa, která děti ocení a budou bavit i vás.

Londýn

Proč se vydat do města na Temži? Děti si užijí jízdu doubledeckerem, piknik si udělejte v Hyde Parku, omrkněte Buckinghamský palác a užijte si procházku podél řeky k legendárnímu mostu London Bridge.

Natural History Museum: V přírodovědném muzeu můžete klidně strávit celý den. Vyhlášená je expozice dinosaurů i 28 metrů dlouhý model velryby. A vstup je zdarma.

Harry Potter Studio: Patříte k fanouškům filmů o kouzelnících z Bradavic? Navštivte studia, kde se natáčely. Podíváte se do Brumbálovy pracovny i Hagridovy chýše, ochutnáte máslový ležák a nakouknete do Gringottovy banky. Vstupenky si kupte předem a počítejte s tím, že tu strávíte hodiny.

London Eye: Nejvyšší ruské kolo na světě najdete na levém břehu Temže, a i když je vstup dražší a fronty delší, stojí za to, podívat se na město z výšky.

Foto: Kraft_Stoff, Shutterstock.com

V Londýně se můžete vydat i do Příčné uliceFoto: Kraft_Stoff, Shutterstock.com

Berlín

Německá metropole je ideální na víkendový výlet. Je to město živé, plné kaváren a bister, památek a muzeí, které budou bavit vás i děti. Užijte si projížďku lodí po Sprévě kolem slavného Ostrova muzeí a nezapomeňte ochutnat currywursty.

Zoologické zahrady: Jsou tu hned dvě – Zoo Berlín a Tierpark – a za návštěvu stojí obě. Zoo Berlín je nejstarší a nejnavštěvovanější německá zoo a má celosvětově nejbohatší zastoupení druhů. A také jediné pandy velké v Německu!

Legoland Discovery Centre: Jeden německý park inspirovaný stavebnicí najdete u Mnichova, druhý u Berlína. A v něm svět legových Hvězdných válek, minisvět i testovací centrum.

DDR Museum: Muzeum NDR najdete v centru. Pro vás bude možná návratem do dětství, mladší generace uvidí, jak se za minulého režimu žilo. Navštívíte typický socialistický byt i obchody s omezenou nabídkou.

Foto: Profimedia.cz

Milovníci kostiček všech barev si v legovém centru přijdou na své a uvidí tam berlínské pamětihodnosti zase jinak – šikovně vystavěné z malinkých dílků stavebniceFoto: Profimedia.cz

Kodaň

Hlavní město Dánska doporučujeme projet na kole, projít si nádherné nábřeží Nyhavn plné barevných domečků a rezervovat si plavbu lodí po místních kanálech, kdy uvidíte i sochu malé mořské víly, která hledí na širé moře.

Tivoli: Zábavní park, který nesmíte minout. Užijte si nejstarší horskou dráhu na světě, adrenalinové atrakce, vláček, restaurace i krásný park, kde si můžete odpočinout.

Kastellet: Velkolepá pevnost ze 17. století má tvar pěticípé hvězdy, je obklopená vodou a vedle větrného mlýna tu najdete i děla nebo vojáky v nablýskaných uniformách.

Den Blå Planet: Modrá planeta je největší evropské akvárium. Budova je inspirovaná vodním vírem a v 53 nádržích budete obdivovat na 20 tisíc ryb a vodních živočichů.

Foto: ESB Professional, Shutterstock.com

Zůstaňte v parku Tivoli i po setmění – stojí to za toFoto: ESB Professional, Shutterstock.com

Vídeň

Z jižní Moravy jste v rakouské metropoli za chvíli a můžete si tu užít krásný den, dva i tři. Do centra děti nalákáte na sacher nebo pravý vídeňský schnitzel.

Prater: Prohlížíte si rádi město z výšky a máte rádi adrenalin? Pak je pro vás proslulé zábavní centrum s řetízkovým kolotočem a dalšími 250 atrakcemi jako dělané.

Zámek Schönbrunn: Můžete tu strávit nádherný den a stále budete mít co objevovat. Najdete tu nejstarší (a prý i nejkrásnější) zoo na světě – jejím symbolem jsou pandy velké. A je tu i parádní bludiště z keřů a botanická zahrada.

Muzeum ZOOM: Heslem muzea pro děti (dokonce už od 8 měsíců!) je „Ruce, mysl, srdce!“. Je tu povoleno se ptát, hrát si a všechno prozkoumat všemi smysly.

Foto: Triff

Že děti na památky nejsou? Vídeň nabízí historii, zvířátka i možnost ztratit se. V zámeckém parku Schönbrunn najdete i ozdobný gloriet s krásným výhledemFoto: Triff

Paříž

Pro někoho město lásky, pro jiné město módy. A také město, které byste měli ukázat dětem. Pochutnáte si na makronkách, uvidíte historii zblízka a ztratíte se v zahradách. Prohlédněte si Paříž z eiffelovky, projděte se po Montmartru.

Disneyland: Pohádkový ráj pro děti, kde se i dospělí nechají unést světem fantazie. Vyplatí se nechat si na návštěvu hodně času a navštívit jak Disneyland Park, tak Walt Disney Studios Park. A počkat na závěrečnou večerní show.

Jardin des plantes: Parků a zahrad je ve francouzské metropoli hned několik. V botanické zahradě najdete dětská hřiště, atrakce i menší zoo. A součástí je muzeum přírodních dějin s kostrou velryby a dalšími zvířaty.

Musée Grevin: Muzeum voskových figurín je pro mnohé fascinující a toto bylo založeno už v roce 1882. Těšit se můžete jak na hvězdy showbyznysu, tak na slavné osobnosti francouzských dějin.

Foto: Ferreiro, Shutterstock.com

Děti poskytují záminku užít si svět v Disneyho království i dospělákůmFoto: Ferreiro, Shutterstock.com

Reklama