Hlavní obsah

Listopadové dobroty: Dýně, kapusta i kaštany stojí za to

Foto: sarsmis, Shutterstock.com

Nejbohatší období ovoce a zeleniny už je sice za námi, stále je tu ale pořádná spousta sezonních surovin, které se dají koupit čerstvé. K listopadu neodmyslitelně patří dýně, kapusta a v posledních letech se zpět do našich jídelníčků vracejí i jedlé kaštany.

Článek

Listopadových surovin je samozřejmě víc, namátkou připomeňme množství raných salátů, které se sázejí i na podzim, ale také pórek, batáty, brusinky, z dovozových surovin mandarinky a stále ještě fíky. Dnes se pojďme zaměřit na dýni, kapustu a kaštany a dozvědět se něco o jejich zdravotních přínosech i kuchyňském zpracování.

Dýně: univerzální krasavice

Celý podzim je ve znamení dýní! Nabízí se obrovské množství odrůd a každá se hodí na něco trochu jiného – detailněji jsme se jim věnovali v lexikonu dýní. Obecně lze říct, že dýně jsou prospěšné pro trávicí trakt, protože jej díky vysokému obsahu vlákniny čistí. Obsahují jen minimum sacharidů, tudíž se hodí i při redukční nebo cukrovkové dietě, a jsou zdrojem vitaminů B a C, hořčíku, železa či vápníku.

Co se týče využití v kuchyni, dýně jsou velmi variabilní, a ač jsou některé vhodnější na vaření a jiné spíš na pečení, ve finále lze použít snad všechny na všechno – a to na sladkou i slanou úpravu. Nasladko se dýně často dokořeňuje jako perníčky – skořicí, badyánem, hřebíčkem atp. A slaná jídla? Pečená dýně je skvělá jako příloha k masu nebo do salátů, mimořádně populární jsou dýňové polévky a dělají se i nádivky do kuřete, noky nebo rizota.

Foto: EKramar, Shutterstock.com

Dýňové kousky můžete snadno zmrazit a využít kdykoliv během zimy

Kapusta: stále nedoceněný poklad

Kapusta se přílišné popularitě mezi strávníky netěší a je to velká chyba! Je bohatá na vitaminy C, E, K a skupiny B, kyselinu listovou, hořčík, selen a vápník. Podporuje imunitní systém, budete po ní mít krásné nehty, vlasy a pevnou pleť. Ekzematici ocení její blahodárný vliv na kožní problémy.

V kuchyni se mladé středové listy dají použít i syrové – zkuste třeba salát s praženými mandlemi anebo je vložte místo zelných listů do sendvičů a toastů, případně udělejte kapustové závitky s masem. Jinak je kapusta skvělá k dušení (například zadělávaná, jako zelí či „špenát anebo dušená s masem) nebo třeba do polévek – jak krémových, tak vývarů. Dá se i péct, hodí se jako náplň do slaných koláčů, zpestření nádivek, lze ji gratinovat (zapékat) s bramborami, batáty nebo se slaninou. Výborný je i kapustový nákyp, karbanátky, můžete jí ochutit bramborovou kaši nebo přidat do italského rizota či těstovin. A jestli milujete její chuť, nenechte si ujít kapustové chipsy. Využití téhle zeleniny je opravdu všestranné!

Foto: TTL media, Shutterstock.com

Kapusta má typickou jemnou chuť, kterou můžete potlačit, či naopak zvýraznit – podle toho, jak ji máte rádi

Jedlé kaštany: delikatesa i elixír zdraví

Klasická pochoutka začátku minulého století se každý podzim vrací i do našich ulic v podobě pečených jedlých kaštanů, využít se ale dají na vícero způsobů. A proč je jíst? Vyčistí játra, jsou dobré proti průjmům a dalším zažívacím problémům, vliv mají i na psychiku – dobře fungují proti stavům úzkosti. Používají se k výrobě preparátů proti kašli, jsou vhodné i pro diabetiky. Celkově organismus detoxikují, jsou bohatým zdrojem energie a podporují mozkovou činnost. Z kaštanovníku setého se kromě plodů, jedlých kaštanů, používají i listy a kůra.

Milujete vůni kaštanů na adventních trzích? Upečte si je v troubě sami doma. Můžete si z nich udělat i skvělou nádivku do svatomartinské husy či zajímavou polévku anebo vyzkoušejte jemný dezert nazvaný kaštany po lyonsku, případně se nechte inspirovat kaštanovým dortíkem. Připravit se z nich dají také sladké náplně do koláčů, koupit můžete i kaštanovou mouku, která vaše moučníky udělá ještě lepšími.

Foto: Elena Zajchikova, Shutterstock.com

Jedlé kaštany nikdy nekonzumujte syrové. Vždy je třeba je upéct či uvařit

Na jaké suroviny se každý podzim těšíte vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.