Hlavní obsah

Návod na zvýšení sexuální touhy podle terapeutky

Foto: Pixel-Shot, Shutterstock.com

Foto: Pixel-Shot, Shutterstock.com

V životě existuje mnoho druhů uspokojení. Pracovní, emocionální, fyzické a samozřejmě sexuální – a právě to se dá podpořit tak, aby se z milování nestala jen plytká „zábava pro chudé“, jak se lidově říká, nýbrž VIP party s bonusy. Budete se řídit těmito čtyřmi radami terapeutky?

Článek

Dotek, polibek, orgasmus, blízkost osoby, ke které chováte vřelé city. Co sex, tedy fyzickou aktivitu, která se už dávno neprovozuje oficiálně jen kvůli plození, povyšuje na magický okamžik plný všemožných emocí, třaskavé vášně a energie?

Podle portálu Psychology Today představuje hluboké sexuální uspokojení důvěru, intimitu a schopnost relaxovat v daném okamžiku „teď a tady“. Jenže to se lehce řekne, ale hůř udělá. Vytváření příznivých podmínek a příjemného prostředí vyžaduje trochu úsilí. Naštěstí má sexuální terapeutka Angela Watson z Kalifornie pár tipů, díky kterým se i vy stanete šťastnějšími.

1. Mluvte o sexu podrobně

Výzkumy dokazují, že sexuálně nejspokojenější páry jsou ty, které otevřeně komunikují o svých přáních a tužbách. „Pamatujte však, že někdy to, co říkáme, neodpovídá tomu, na co skutečně myslíme. Nebojte se v tématech jít víc do hloubky a skutečně se ponořte do věcí, které vám partner říká. Vzájemně byste měli porozumět svým záměrům,“ říká terapeutka a poukazuje tak na jeden častý milenecký nešvar – podceňování podrobností v komunikaci.

Například si váš partner vyhlédne v pornofilmu nějakou praktiku, kupříkladu hluboké hrdlo (deep throat – penis se zasouvá do úst až krku), která je součástí BDSM. Hluboké hrdlo vyvolává dávivý reflex a skutečně chvíli trvá, než mu přijdete na chuť. Milenec vás ale přemluví se slovy, že „kdyby něco, penis vyndá“.

Jenže kvůli tomu, že se o věci nebavíte opravdu do hloubky a podrobně, si zapomenete domluvit bezpečný signál, kterým se praktika ukončí v případě, že se nebudete cítit dobře. A to se taky stane. Po druhém zásunu penisu do svých úst nechcete pokračovat, jenže partner vaši hlavu na svém klíně přidržuje až příliš pevně. Vy se snažíte ze sevření vymanit, a ještě mu hodláte vynadat, že se chová násilně. Spokojenost ani na jedné straně. Nestrkejte hlavu do písku, mluvte o detailech a vůči novým technikám buďte v rámci plánování preciznější.

Zatáčkou k dokonalému milování aneb Jak pracovat se zakřiveným penisem.

2. Rozkoš si spravedlivě oplácejte

Sex je týmový sport, který vyžaduje pečlivou koordinaci mezi dvěma lidmi. Mysl vás obou by se měla soustředit na oboustranné potěšení a poctivé střídání v polohách a aktivitách. Pokud vás milenec půl hodiny masíruje, pak dalších 15 minut dráždí prsty, a ještě si váš klín přitiskne k ústům, aby vás co nejvíc uspokojil, urazí ho, když se pak hned zvednete a nevěnujete stejnou péči zase vy jemu. Rozkoš si oplácejte, a pokud to jeden z vás nedělá, uspokojení se prohlubovat nebude.

Foto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

Oba byste měli být více méně stejně aktivní, jinak se bude jeden cítit ošizenFoto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

3. Sexuální preference se mění, myslete na to

Vzdělávejte se v poznávání těla svého partnera – a nechte ho, aby neustále poznával to vaše – hrál si s ním a dotýkal se různých částí. Každý by měl pochopit, jaké struktury a návyky jsou zodpovědné za příjemné pocity toho druhého, navíc platí, že sexuální preference a možnosti se časem mění.

Zvlášť v období hormonálních bouří (těhotenství, menopauza, andropauza) nebo po chirurgických zákrocích, úrazech i jiných zásazích do těla je obvyklé, že dojde ke změnám. Začne vás bavit poloha, která vám do té doby nic neříkala, chuť na sex máte v jinou denní dobu, vzrušuje vás jiná technika. Člověk míní, život mění. Nemějte dojem, že když milenec doteď vyžadoval felaci a variaci psí pozice, bude to tak do smrti.

4. Smiřte se s dočasnou nespokojeností

„Kvalitní vztah, včetně toho sexuálního, se nebuduje dny nebo týdny. Cesta k němu vede skrz mnoho pokusů a omylů. Během života jednoho páru spokojenost také často kolísá. V praxi vidím, že v dlouhodobém vztahu sexuální uspokojení v průběhu času klesá, což je jedním z důvodů, proč jsou konflikty ve vztazích tak běžné. Jenže stává se i to, že po čase se sice menší, ale přece jen vášeň na čas znovu obnoví. Kompatibilita a porozumění vyžaduje čas a trpělivost. Zkrátka jednou jsi dole, jednou nahoře,“ objasňuje terapeutka.

Pakliže se vám právě teď v posteli moc nedaří, pokuste se odhalit příčinu, včetně té vztahové, navrhněte možné řešení a aplikujte ho. Ostatně, nikdo jiný to za vás neudělá.

Reklama