Hlavní obsah

Nepříjemnosti po sexu a jak je vyřešit. Pozor na prádlo!

Foto: gpointstudio, Shutterstock.com

Pár minut rozkoše střídá rozčarování. S osypaným obličejem do práce nemůžete a navíc máte v rozkroku něco navíc. Sex, to nejsou jen příjemné zážitky. Je plný nástrah. Co všechno vás možná čeká a proč si znovu neoblékat kalhotky?

Článek

Víno je otevřené, hudba hraje, zvyšuje se sekrece hormonů oxytocinu a dopaminu, cítíte se spokojeně a šťastně. Teď to přijde! Báječný a skoro až nadpozemský sex! Ve víru vášně se vy nebo partner odvážete, takže leckde stisknete pokožku o něco víc, přitlačíte klín k milenci razantněji nebo zapomenete, že je vaše pochva trochu citlivější na zásahy zvenčí. Které důkazy hovoří o tom, že jste předchozí chvíle netrávili poklidnou četbou v knihovně? Přečtěte si, s jakými „vedlejšími účinky sexu“ se ženy potýkají nejčastěji a co se s tím dá dělat.

1. Vyrážka v obličeji

Jedna tečka vedle druhé. Tento obávaný stav je často způsoben delším líbáním s někým, kdo má na tváři strniště. Ostré chloupky dráždí pokožku a ta je pak bolavá a zarudlá. Nejlepší prevencí je oholený partner, nebo takový, který si vousy nechá dorůst.

Když už se to stane a krupička vás neopouští, preferujte vlažné obklady, které by měly ulevit nepříjemnému svědění. Od bolesti pomáhají i obklady s levandulí a jitrocelem. Vyvarujte se make-upu a používejte kosmetiku určenou pro citlivou dětskou pokožku. Vyrážka to zanedlouho vzdá.

Foto: LightField Studios, Shutterstock.com

Vášnivý sex má někdy nepříjemnou dohru

2. Červené fleky na stehnech

Jedná se o odřeniny, které jsou obvykle výsledkem tření dvou povrchů o sebe. V ideálním případě je moudré udržovat stehna v suchu, protože vlhké podmínky (všechen ten pot a milostné sekrety) situaci ještě zhoršují. Jen si vzpomeňte, co se děje, když se vám stehna potí v parném létě!

Máte-li s tím problémy, před sexem si namáhané oblasti potřete vazelínou. Při výskytu červených fleků po aktu udržujte bolavou kůži v čistotě – jedině tak zabráníte infekci a dopřejete pokožce čas na zotavení. Postižená místa nedrhněte a neholte a pro jistotu je namažte léčivým krémem s panthenolem, který urychluje hojení a tvorbu nové kůže. Anebo zkuste domácí mastičku z rakytníku.

3. Pálení v rozkroku

Sex byl skvělý, ale svědění a pálení v rozkroku po něm už tak sexy není. K tomuto problému dochází, když se naruší rovnováha mikrobů v pochvě. Podle studie, která se objevila v časopise Nature, se v prostředí vaginy nachází 312 druhů mikroorganismů, které jsou citlivé na vnější zásahy. Jakmile se jim něco nelíbí, přihlásí se o slovo vaginální mykóza.

Nepříjemné pocity se také mohou dostavit v případě nového sexuálního partnera, na něhož není poševní mikrobiom ještě zvyklý. Co s tím? Intimní partie opláchněte čistou vodou a omyjte intimním gelem, tělo si na partnera časem zvykne. Šikovné také je vždy po milování vyprázdnit močový měchýř – vyplavíte tak bakterie z močové trubice a předejdete zánětu močového měchýře.

Nikdy si na sebe neoblékejte již jednou použité kalhotky – mohou nést stopy sekretů, moči i stolice, raději dejte přednost volné košilce. Pokud problémy za několik dní neustoupí, navštivte gynekologa.

Foto: KlaraBstock, Shutterstock.com

Sex může způsobit nejen kvasinkovou infekci, ale také zánět močového měchýře

4. Cucfleky

Modřina způsobená podtlakem (nasáváním ústy) přes kůži není žádná katastrofa, nicméně jestli řídíte nadnárodní korporaci nebo pracujete v bance, před klienty a spolupracovníky můžete působit trochu „odvázaně“ a méně důvěryhodně. Chcete-li, aby cucfleky rychleji zmizely, můžete použít krém na hemoroidy či mast s arnikou. Nejjednodušší je samozřejmě zamaskovat cucflek korektorem.

5. Vaginální zápach

Je normální, že vagina má mírně slaný zápach, přičemž její pach se může během menstruačního cyklu – a při výskytu pohlavně přenosných chorob – změnit. Bolesti při pohlavním styku, otoky zevních rodidel, žlutý až zelený vaginální výtok a rybí zápach poukazují na kapavku nebo chlamydie, při extra slaném zápachu se jedná spíš o trichomoniázu. Prvním krokem je dodržování správné hygieny. Umývejte oblast dvakrát denně teplou vodou, noste bavlněné spodní prádlo a pravidelně ho vyměňujte, v neposlední řadě co nejdříve navštivte lékaře.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek