Hlavní obsah

Pracuji se svým mužem. Jak se nezbláznit?

Foto: baranq, Shutterstock.com

V práci ani ve vztahu to nebývá jednoduché. Co když se ale jedno s druhým zkombinuje? Co udělat, aby se váš vztah nerozpadl kvůli práci a aby práce netrpěla vinou rodinných rozepří? Jestli už teď šílíte z představy, že svého partnera uvidíte téměř pořád, zahajte krizový plán a řiďte se našimi tipy!

Článek

Trávit hodně času s osobou, kterou milujete, může být snem a zbožným přáním, ale také nejděsivější noční můrou. Pracujete ve stejné firmě? Pak je v sázce váš vztah, kreativita, výkonnost i sex. Trisha Harp, koučka z Harp Family Institute v Antlantě, která se zaměřila na to, jaký vliv má podnikání na vztahy a naopak, zjistila, že pokud spolu dva vlastní společnou firmu, jsou častým předmětem hádek finanční toky společnosti. Cesta do pekel? Ne nutně.

O peníze a sex jde až v první řadě

Podle výzkumů prý 87 procent párů společné podnikání špatně snáší, což se v první řadě projevuje snížením sexuální frekvence a uspokojení. A protože peníze a sex jsou dvě hlavní příčiny rozvodů, je to trochu znepokojující. A to ani nemusíte patřit mezi živnostníky a podnikatele, i když jste pod jednou střechou „jen“ jako zaměstnanci, myslete na jednoduchá pravidla. Jestli chcete přežít, vyvěste tyhle čtyři zákony na ledničku!

1. Nemíchejte soukromý život s tím pracovním

V zaměstnání řešte věci, které se týkají práce. Soukromé záležitosti zase vyřizujte mimo pracovní dobu. Ke svému partnerovi se chovejte jako ke každému jinému kolegovi. Před ostatními, ať už to jsou spolupracovníci, šéf či klienti, se nehádejte a zdržte se i projevů náklonnosti. Nikdo neříká, že spolu nemůžete jít na oběd, žádné směrnice, které by vám zakazovaly letmo se pohladit nebo políbit neexistují, ale ctěte soukromou a pracovní hranici.

Foto: Andrey_Popov, Shutterstock.com

Doma pracovní věci neřešte. To ovšem platí i naopak

2. Vytvořte si osobní prostor

Mějte oddělené kanceláře nebo alespoň svůj pracovní kout, ať spolu nejste nonstop – alespoň vizuálně. Měli byste mít možnost soustředit se na úkoly bez pocitu, že vám protějšek stojí za zády a slyší, hodnotí nebo kontroluje každé vaše slovo. V případě, že jste oba na home office, ideálně dvakrát týdně popadněte svůj počítač a jděte si sednout třeba do kavárny – pochopitelně, že každý z vás v jiné dny. Je to příjemné a osvobozující.

3. O práci nemluvte 24/7

To, co je se děje mezi zdmi kanceláře, restaurace či výrobní linky, tam také zůstává. Stanovte si s partnerem dobu, kdy se všechny pracovní řeči mezi vámi zastaví. Hlasujete pro moment, kdy zamknete dveře a vydáte se na cestu domů? Nebo je pro vás snesitelnější úder osmé hodiny večerní, někdy po společné večeři? Jak je libo, nicméně tuto chvíli si hlídejte, jedině tak zvládnete oddělit pracovní a milostný život. Ať to nevypadá, že jste nějací kolegové, kteří náhodou žijí spolu. To není sexy!

Foto: WAYHOME studio, Shutterstock.com

Kavárna je ideální místo, kde se pracovat i odpočívat bez přítomnosti partnera

4. Věnujte se i sami sobě

Udělejte si na svůj vztah čas. „Vždyť jsme spolu víc než dost,“ namítáte. To je sice pravda, ale vy dva si musíte užít společné chvíle nejen v práci. A nečekejte, že to vyplyne nějak samo, ale naplánujte to. Vyrazte na prodloužený víkend, dělejte věci, které vám zaměstnání neumožňuje, stále mezi sebou udržujte spojení, tedy partnerský, nikoli kolegiální kontakt. Zajděte na večeři, objednejte lahev vína na pokoj, navrhněte horskou túru a relax ve vířivce. Žádné rušivé elementy! Buďte pan a paní Úžasňákovi, kteří všechno mají pod kontrolou.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek