Hlavní obsah

Ryba jen na vánočním stole? Chyba! Dejte si ji každý týden

Foto: gpointstudio, Shutterstock.com
20. 12. 2021

Kapr je součástí klasické štědrovečerní večeře, takže si ho dopřávají i ti, kteří jinak ryby skoro nejedí. Ale dělají chybu. Ryby se totiž vyplatí zařadit i do obyčejného, nesvátečního jídelníčku. Proč?

Článek

Ryba patří na sváteční stůl, rozhodně by ale neměla být pouze výjimečným a svátečním pokrmem. Naopak bychom je měli jíst pravidelně. Zatím jich každý z nás podle statistik za rok spořádá jen kolem 6 kilo, v Evropě to ale je přes dvacet na osobu a rok! Takže je co dohánět, a je jedno, jestli si vyberete kapra nebo lososa.

Proč je ryba zdravá?

Rybí maso je snadno stravitelné, obsahuje samozřejmě bílkoviny, je bohaté i na prospěšné tuky včetně omega-3 mastných kyselin, vitamin A a vitamin D, jód, zinek, fosfor nebo selen. Díky tomu jsou ryby skvělým pokrmem, který zmenšuje riziko nemocí srdce a cév, například mrtvice nebo infarktu, pomáhá snížit cholesterol i krevní tlak, podporuje správnou funkci nervů, mozku i zraku.

Hodí se i jako prevence cukrovky, podporují činnost štítné žlázy a v neposlední řadě zlepšují vzhled pokožky, kvalitu vlasů a nehtů a oddalují tvorbu vrásek. Dost na to, aby si je člověk dopřával často. Jaké ale volit, aby byly co nejprospěšnější? „Konkrétní složení živin se odvíjí od druhu ryby, ale i od toho, z jakého prostředí pochází, takže je dobré její původ hlídat,“ radí Tomáš Balent, specialista na maso z e-shopu Košík. Podle čeho tedy vybírat?

Mořské, nebo sladkovodní?

Z hlediska zdraví není zásadní, zda sáhnete po rybě sladkovodní nebo mořské. Nejlepší je ryba čerstvá, ale nevadí, pokud je kvalitně zamražená nebo konzervovaná. Mimochodem k benefitům konzervovaných ryb patří i to, že je lze jíst i s měkkými kostmi, které jsou zdrojem vápníku.

Mezi nejoblíbenější mořské ryby patří losos. Zde si dávejte pozor především na to, jaký druh lososa kupujete, zda jde o maso lososa obecného, které je několikanásobně kvalitnější, než maso lososa gorbuši. Jídelníček můžete rozšířit i o další mořské ryby, jako je halibut, pražma či tilápie. 

Mezi sladkovodními vede kapr, sumec nebo pstruh. Zde se také vyplatí studovat etikety a podívat se například, zda si kupujete skutečně pstruha z čeledi lososovitých, a ne takzvaného holandského pstruha, což je obchodní název pro mořskou rybu stříbrnici. Vyplatí se sledovat etikety, kde by mělo být uvedeno, nejen jaký druh ryby si kupujete, ale i zda je z umělého chovu a kde byla ryba ulovena.

Foto: stockcreations, Shutterstock.com

Ryby si dopřejte klidně dvakrát týdně

Jak poznat čerstvou rybu?

Jestliže máte možnost zajet si pro rybu přímo na výlov nebo do sádek, udělejte to. Jistota, že bude čerstvá, za to stojí. Pokud kupujete rybu v obchodě, ohlídejte její kvalitu. „Čerstvá ryba má lesklou a napjatou kůži, která se po stlačení rychle vrací do původní podoby, a nezakalené, vypouklé oči. Žábry má načervenalé – jestliže jsou našedlé, nekupujte ji,“ doplňuje Tomáš Balent.

Co ohlídat u mražených ryb?

Mořské ryby se na našem trhu prodávají nejvíce mražené a chlazené. U nich je zásadní sledovat obsah vody, musí být uveden i na obalu. Jestliže vám přijde, že je ledu u ryby víc, než je uvedeno, pak to může naznačovat, že nebyla dobře uchovávána a nejméně jednou už rozmrzla, takovou nekupujte.

Foto: Gagarin Iurii, Shutterstock.com

Pokud kupujete rybu mraženou, pak pozor na známky toho, že už byla rozmražená. Pozná se to podle nadbytečného ledu, který kolem ní je

Jak skladovat ryby?

Ideální je si koupit čerstvou rybu a hned ji i zpracovat. V lednici můžete čerstvé rybí maso nechat maximálně 48 hodin, mražené ryby uchovávejte maximálně 3 měsíce.

Jakou rybu na vánoční stůl?

Českou klasikou je kapr. Výhodný je nejen z důvodu lokálního původu, ale i kvality. „Český kapr je chován v čistém prostředí, často v rybnících, které jsou součástí chráněných krajinných oblastí. Tam má i kvalitní přirozenou potravu, což se promítá nejen do zdravotní nezávadnosti masa, ale také do jeho vysoké kvality a specifické chuti,“ vysvětluje Bernard Schaut, vedoucí nákupčí ryb Makro. Český kapr je významným zdrojem vitaminu D, na trhu najdete i speciálně chovaného a krmeného kapra se zvýšeným obsahem omega-3 mastných kyselin.

Sumečka pro děti

Jestliže vám nevyhovuje chuť kapra nebo se bojíte kostí, vyzkoušejte třeba sumečka afrického. „Má velmi kvalitní maso s pevnou strukturou. Jeho barva je narůžovělá a nemá typickou zemitou chuť. Je vhodný i na smažení. Navíc se hodí i pro nejmenší, jelikož do svaloviny nezasahují kosti,“ říká Petr Stádník, šéfkuchař makro akademie.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek