Hlavní obsah

Šediny a vrásky jim sluší! Barťák a další herci, kteří s přibývajícím věkem získávají na sex-appealu

Foto: Ladislav KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Foto: Ladislav KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Zatímco ženy stárnou, muži prý zrají jako víno. Univerzálně to jistě neplatí, ale někteří pánové toto pořekadlo rozhodně potvrzují. Třeba Jiří Bartoška, který dnes slaví neuvěřitelné 75. narozeniny. U kterých mužů opravdu platí, že čím starší, tím lepší?

Článek

Šediny, vrásky, ale také charisma a sex-appeal. To vše některým mužům přibývá s každým rokem navíc a výsledek je, že čím jsou starší, tím víc jim to sluší. Minimálně tihle slavní pánové vypadají na stará kolena o hodně líp než zamlada.

Jiří Bartoška (75)

Vždy patřil k charismatickým hercům a v době svého mládí platil za český sexsymbol – za muže, o kterém sní ženy a dívky všech věkových kategorií. Pravda ale je, že čím je starší, tím vypadá lépe. Přibyly mu šediny i vrásky, jenže také životní energie, elegance a charisma. Koneckonců i to, s jakou lehkostí a nadhledem porazil rakovinu mízních uzlin v roce 2015, je obdivuhodné – ani nemocí si nenechal vzít dobrou náladu a optimismus.

A stále exceluje na filmovém plátně: zářil například v komedii Teorie tygra (2016), ve snímku Havel (2020) a loni v tragikomedii Zbožňovaný či Kurz manželské touhy. A stále září i ve funkci ředitele filmového festivalu v Karlových Varech.

Foto: Profimedia, Hykl, Kundrát / CNC / Profimedia

Tyhle fotografie dělí více než 20 let. Jiří Bartoška opravdu zraje jako vínoFoto: Profimedia, Hykl, Kundrát / CNC / Profimedia

Keanu Reeves (57)

Hvězda legendárního snímku Matrix (1999) a jeho tří pokračování včetně nejnovějšího kusu Matrix Resurrections či legendární zabiják na odpočinku John Wick platí v Hollywoodu za obrovského slušňáka. Za muže, který ctí ženy a umí se k nim chovat, a za skromnou hvězdu s velkým srdcem, jež v rámci charity pomáhá, kde může, ale moc o tom nemluví. A je to také fešák, jemuž přibývající roky rozhodně prospívají. Jako by s každou další svíčkou na narozeninovém dortu mužněl a jeho sex-appeal bobtnal nebezpečným tempem.

Foto: Profimedia.cz

Vlevo rok 2006 a Keanu Reeves jako takové holátko. Vpravo současnost – z herce je najednou chlapFoto: Profimedia.cz

Marek Vašut (61)

S tímhle hercem je to podobně jako s postavou, kterou ztvárnil ve filmu podle Michala Viewegha (59) Román pro ženy (2004). I Pažout v jeho podání vypadal ve starším věku výrazně lépe než zamlada. Samozřejmě vždy patřil mezi sexy české herce, ovšem i jemu roky svědčí. Fešák bez vlasů a s pár vráskami je rozhodně pohlednější než jako mladíček.

Foto: Profimedia.cz

Vlevo rok 1994, vpravo současnost. Také hlasujete pro Marka Vašuta staršího?Foto: Profimedia.cz

Karel Roden (59)

Už mnoho let patří k našim nejlepším filmovým i divadelním hercům. Má na kontě patnáct nominací na Českého lva, přičemž vítěznou sošku získal dvakrát – za hlavní postavy ve filmech Hlídač č. 47 (2008) a Masaryk (2016). Skvělý byl například v Habermannově mlýně (2010) nebo v Lidicích (2011) a koncem dubna ho čeští diváci budou moct vidět v oceňovaném thrilleru Promlčeno (2022). Když pomineme stabilně úžasné umělecké výkony, i tomuto herci přibývající roky opravdu svědčí a vypadá stále lépe.

Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia, DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

Tyto snímky od sebe dělí zhruba 30 let...Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia, DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

George Clooney (60)

Dlouhou dobu platí za jednoho z nejpřitažlivějších mužů Hollywoodu. Majitel čtyř Zlatých glóbů a jednoho Oscara za vedlejší roli v politickém dramatu Syriana (2005) vždy patřil k celebritám, o nichž snily ženy a dívky na celém světě, a pravidelně se umísťoval v nejrůznějších anketách o nejvíc sexy muže a podobně. Pravda ale je, že když porovnáte jeho mladou podobu se současnou, vychází z toho dnes mnohem lépe. Přibyly sice šediny a vrásky, ale zůstala mladická jiskra v oku a chlapecký úsměv. A to je kombinace, které lze jen stěží odolat.

Foto: Profimedia.cz

Vlevo George Clooney v roce 2000, vpravo ten současný. Který se vám líbí víc?Foto: Profimedia.cz

Reklama