Hlavní obsah

Největší sexbomby a svůdnice z filmů a seriálů

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Že je vzhled pro práci herečky důležitý, platilo vždy. A mnohým k velkému úspěchu stačila jen krása. Pak jsou tu ale i ty, které vedle lepých křivek a husté hřívy oplývají talentem. Máte svoje oblíbenkyně?

Článek

Jsou herečky, které prorazily hlavně díky talentu a hereckému umu, jiné byly producenty a režiséry vybrány především proto, že vypadají dobře v tílku i v odhalených scénách. Z některých se ale nakonec staly adeptky na Oscara, další s tím bojují a odmítají být jen hezké tvářičky a jiné si svoji pozici užívají a nijak jim nevadí, že role získávají především kvůli křivkám. Které herečky dostávaly pravidelně role svůdnic a sexbomb? A dokázaly, že mají na víc?

Demi Moore (58)

Ač není vnímána jako herečka skvělých kvalit, což dokazuje i počet jejích Zlatých malin, v hollywoodské špičce se držela dlouho. A nebylo to jen tím, že se provdala za Bruce Willise (66). Dokáže rozpálit pohledem a zároveň působí křehce. Hvězdou se stala díky romantickému filmu Duch (1990), ale asi nejvíc sexy byla ve Striptýzu (1996), kde předvedla bezchybnou postavu a profi tanec u tyče.

Foto: Profimedia.cz

Ať už dostávala neslušné návrhy, nebo se vysvlékala za peníze, sexy byla vždy Foto: Profimedia.cz

Halle Berry (55)

Herečka získala Oscara za Ples příšer (2001), kde se sice odhalila víc než dost, ale veleben byl především její talent. A pak všechny ohromila coby Bond girl Jinx vystupující v ikonických oranžových plavkách z moře v Dnes neumírej (2002). Umí být tajemná Catwoman (2004) i bývalá nájemná vražedkyně Sofia v thrilleru John Wick 3 (2019), kde roli vyfoukla takovým sexbombám, jako je Salma Hayek (55) nebo Eva Longoria (46).

Foto: Profimedia.cz

Scéna, jak úchvatná Bond girl vystupuje z vody, se neobjevila v bondovce poprvé. Halle Berry byla zatraceně sexyFoto: Profimedia.cz

Sharon Stone (63)

Když se šlo pro sex-appeal, tahle kráska předbíhala. A ještě navíc vystudovala dvě vysoké školy a má nadprůměrné IQ. Mezi hvězdy ji vystřelil erotický thriller Základní instinkt (1992) a role bisexuální spisovatelky podezřelé z vraždy milence. Byla za ni nominována na Zlatý glóbus a scéna, kdy přehazuje během výslechu nohu přes nohu, se stala legendární. V 90. letech se jí vůbec dařilo: získala Zlatý glóbus a nominaci na Oscara za ztvárnění sexy podvodnice Ginger v dramatu Casino (1995), které režíroval Martin Scorsese (78).

Foto: Profimedia.cz

Mnozí si přibližovali záběr, aby zjistili, zda má Sharon Stone spodní prádloFoto: Profimedia.cz

Pamela Anderson (54)

Když se řekne sexbomba, leckomu se vybaví právě tahle ikonická blondýnka. O tom, jaká je herečka, asi není třeba diskutovat. Jí to prostě náramně slušelo v červených plavkách a uměla lépe než jiné krásky běhat po pláži s plovákem v ruce, takže i kdyby u toho předváděla skvělé herecké kreace, jen málokdo by si toho všiml. Proslula zálibou v odhalování, svatbách, ale je to i aktivní bojovnice za práva zvířat.

Foto: Profimedia.cz

Kvůli Pamele Anderson by se spousta mužů dobrovolně i topilaFoto: Profimedia.cz

Denise Richards (50)

Bývalá modelka se opakovaně umísťovala na předních pozicích mezi nejvíc sexy ženami světa. A po rolích v seriálech všechny zaujala v Nebezpečných hrách (1998), kde hodně času trávila spoře oděná v bazénu a spolu s Neve Campbell (48) uměly rozjet pěknou show. O rok později stanula jako jaderná vědkyně v kraťoučkém tílku po boku agenta 007 v bondovce Jeden svět nestačí a byla oceněna Zlatou malinou. Na začátku 21. století se objevila jako sexy Američanka v Lásce nebeské (2003).

Foto: Profimedia.cz

Do bazénu nejen v plavkách. Ve světlém tričku je to víc sexy a Denise Richards to víFoto: Profimedia.cz

Sofía Vergara (49)

Pro modeling byla objevena na pláži, následně hrála v reklamách a nakonec i v seriálech. Skutečným průlomem se stala role Glorie v seriálu Taková moderní rodinka (2009–20), za kterou byla i čtyřikrát nominovaná na Zlatý glóbus. Mladá, sexy a milující manželka hlavy rodiny Jaye Pritchetta okouzluje vysokými podpatky, hlubokými výstřihy a přízvukem, ze kterého jdou pánové do kolen.

Foto: Profimedia.cz

Její Glorie by mohla mít každého muže v okolí, ona si ale užívá s morousem JayemFoto: Profimedia.cz

Margot Robbie (31)

Je hereckou hvězdou mladé generace, má dvě nominace na Oscara a přitom by z fleku mohla pózovat na titulce Playboye. Profesionálnímu hraní se věnuje od 17 let, nejdříve v rodné Austrálii a posléze v Hollywoodu. Do povědomí široké veřejnosti se dostala díky roli Naomi, manželky Jordana Belforta z dramatu Vlk z Wall Street (2013). Scéna, kdy Leonarda DiCapria (46) svádí v dětském pokoji, je legendární. V současnosti jde z role do role, milují ji diváci i kritika.

Foto: Profimedia.cz

Margot Robbie je hvězda mladé generace, však ji obsadil i Quentin Tarantino (58) do svého majstrštyku Tenkrát v Hollywoodu (2019)Foto: Profimedia.cz

Reklama

Související témata: