Hlavní obsah

Z kuličky fitness guru? Dívka zhubla neuvěřitelných 55 kilo

Foto: Profimedia.cz

Jídlo bylo vždycky na dosah. Stalo se způsobem, jak oslavovat, ale také jak bojovat se smutkem. Výsledek? Američanka Gessica vážila v sedmnácti letech 114 kg, neměla téměř žádnou svalovou hmotu a zadýchala se při prvním kroku. Dnes je jí 25 a váží 59 kg. Jak to dokázala?

Článek

Gessica Parisi-Rodriguez (25) vyrůstala v rodině, která vlastní v Michiganu několik restaurací a pizzerií, a jídlo měla vždy k dispozici v neomezené míře: „Jsem ze sicilsko-americké rodiny, často míváme rodinné sešlosti a různé oslavy, které jsou vždy plné jídla.“ Jenže postupem času se dívka naučila jídlem nejen oslavovat, ale také zajídat veškeré smutky a trápení.

Jedla za dva

Jako dítě těžce nesla rozchod rodičů i nový matčin vztah: „Byla jsem hodně osamělé dítě. Máma se znovu vdala, a když mi bylo pět, přišla na svět moje sestra. Já jsem se ale cítila z téhle rodiny vyloučená a utíkala jsem k jídlu.“

Když jí bylo sedmnáct, vážila 114 kg a denně spořádala minimálně 4 000 kcal, přičemž doporučená dávka pro ženu jejího věku je zhruba 1 800 kcal. Snídala minimálně dva velké čokoládové muffiny a zapíjela je mlékem nebo džusem. K obědu si dopřála velkou bagetu se šunkou, sýrem a hranolky a opět to zapila něčím sladkým. Večer mívala smažené steaky, bramborovou kaši a několik housek. A samozřejmě nezapomínala ani na svačiny mezi jídly. Bývaly to misky plné těstovin, nejrůznější pečivo, hranolky a sladkosti.

Foto: Profimedia.cz

Gessica (vpravo) bojovala s nadváhou už od dětství

Nesnesitelné pocity a kritika rodiny

V době dospívání Gessica sama sebe doslova nenáviděla. Nosila oblečení velikosti 52, jenže v téhle kategorii se teenagerské oblečení neprodává. „Nemohla jsem se oblékat, jak jsem chtěla, všechno to byly věci pro starší dámy. Připadala jsem si odporná, jako bych ve všem selhala,“ vzpomíná dívka.

Vždy chtěla hrát volejbal, ale bála se začít sportovat. „Jít na hřiště takhle tlustá? Stejné to bylo s plaváním. Vždy mě bavilo, ale svléknout se do plavek? Nemyslitelné,“ říká.

V rodině se jí podpory nedostalo, naopak se stala terčem necitelné kritiky: Jestli ještě budeš jíst, exploduješ. S tímhle tělem si těžko najdeš přítele. Je vážně škoda, že jsi tak tlustá, v obličeji jsi totiž celkem hezká...

A aby toho nebylo málo, přidala se i zdravotní rizika. „Hrozila mi cukrovka, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol a další zdravotní obtíže,“ popisuje Gessica, která měla problém i s chůzí. Její tělo nebylo na běžný pohyb vůbec zvyklé a po pár krocích se zadýchala.

Foto: Profimedia.cz

Takhle štíhlá je mladá žena dnes, poté co zcela změnila životní styl

Gessice pomohl Ježíš

Jednoho dne přišlo prozření. Gessica tvrdí, že za svou proměnu vděčí Bohu, kterého našla a začala v něj věřit: „Až Ježíš mi ukázal, že nežiju svůj život naplno, nerozvíjím svůj potenciál. Dodal mi odvahu a sílu odstartovat změnu.“

Šla na to velmi pomalu a zlehka. Například začala chodit. Zpočátku jen malinko, ale postupně trasy prodlužovala, až z toho byly dvě hodiny chůze denně. Stejně tak to měla i s jídlem. Začala sledovat, kolik kalorií spořádá, a postupně z jídelníčku odstraňovala nejtučnější a nejméně zdravá jídla. „Ale nikdy jsem se nevzdala věcí, které mi doopravdy chutnaly, jen jsem jich jedla méně a hlavně méně často,“ vysvětluje.

Kila začala jít dolů a časem dívka našla odvahu poprvé vstoupit do posilovny. Pustila se do kardio cvičení i do budováním svalové hmoty. Nyní snídá ovesné vločky s lžičkou arašídového másla, svačí ovoce či proteinové sušenky, obědvá například doma připravené tortilly se zeleninou a libovým masem, k večeři si dá krůtí maso s nízkosacharidovým chlebem.

Foto: Profimedia.cz

Dřív ji rodina kritizovala za tloušťku, dnes je pro ně zase příliš hubená

Je z ní štíhlá kráska, ale rodina kritizuje dál

A dnes? Váží 59 kg, nosí konfekční velikost 34 a je z ní fitness influencerka na Instagramu. A myslíte, že Gessičina rodina proměnu ocenila? Kdepak! Nyní je pro ně naopak až příliš hubená a vypadá nezdravě. „Někdy prostě nemůžete vyhrát, protože lidé, kteří vám předtím říkali, že jste moc tlustá, vám nyní říkají, že jste vyhublá. Nic ale není dál od pravdy. Konečně se cítím ve svém těle šťastná, jsem zdravá a spokojená,“ dodává Gessica.

Nejen chůze, ale jakýkoli pohyb je při shazování kil velmi důležitý. Zhubnout jde i tancem. Přečtěte si 4 skutečné příběhy pro inspiraci! 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek