Hlavní obsah

Herci, kteří sami zabili své postavy. Kdo musel opustit seriál kvůli skandálu?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Smrt či odchod určité postavy ze seriálu není vždy jen výplodem scenáristovy fantazie, někdy ho k vymazání určitých charakterů vedou čistě praktické důvody, respektive problémové chování jejich hereckých představitelů. Komu se to stalo?

Článek

Dělali problémy, a tak museli zemřít nebo odejít. Které slavné seriálové postavy v příběhu skončily kvůli nevhodnému chování svých hereckých představitelů?

Roderick Usher * Frank Langella

Americký herec italského původu byl loni vyhozen ze seriálu, aniž by ho v roli diváci vůbec viděli! V moderním převyprávění hororového Zániku rodu Usherů hrál hlavu rodiny, ale při natáčení měl údajně nevhodné poznámky k jedné kolegyni a také se jí prý bez dovolení dotkl. Natáčení bylo v té době v půlce, a tak musely být všechny jeho scény přetočeny a jeho roli převzal herec Bruce Greenwood.

Foto: Profimedia.cz

Co přesně Frank Langella řekl nebo udělal, není známo, ale rozhodně na to doplatilFoto: Profimedia.cz

Charlie Harper * Charlie Sheen

Na popularitě seriálu Dva a půl chlapa měl bezpochyby lví podíl Charlie Sheen. Během natáčení byl ovšem zdrojem nepříjemných problémů, které výrobu zdržovaly. Pil, bral drogy a na plac chodil v hrozném stavu – anebo vůbec. Kvůli jeho pobytech v léčebně se seriál dokonce několikrát pozastavoval. Tvůrcům už to lezlo na nervy, a tak nechali jeho postavu v osmé řadě, která se vysílala v roce 2011, spadnout pod metro. Do úplně poslední epizody seriálu ho v roce 2015 chtěli zpátky, ale herec podle dostupných informací odmítl. Definitivní konec jeho postavy, kterou si zahrál dublér snímaný pouze zezadu, zajistil padající klavír.

Foto: Profimedia.cz

Postava Charlieho Harpera byla Charlimeu Sheenovi (vpravo) napsána na míru, jeho seriálovým bratrem byl Jon CryerFoto: Profimedia.cz

Frank Underwood * Kevin Spacey

Tahounem seriálu Dům z karet byl Kevin Spacey coby politik. V poslední, šesté řadě už se ovšem neobjevil – scenáristé se jeho postavy zbavili a nechali ji zemřít. Důvodem byla skutečnost, že oscarového herce v roce 2017 v důsledku kampaně MeToo dvacet mužů obvinilo ze sexuálního obtěžování. A táhne se to s ním dodnes. Během let se totiž objevily i další údajné oběti. Jednu žalobu porota loni na podzim zamítla, další soudní spory ještě trvají.

Foto: Profimedia.cz

Pátá řada byla pro Kevina Spaceyho a jeho Franka Underwooda poslední Foto: Profimedia.cz

Marissa Cooper * Mischa Barton

Jednu z hlavních postav populárního seriálu O. C. hrála Mischa Barton. Ve třetí řadě ze čtyř ji ovšem scenáristé nechali zemřít při autonehodě. Důvodem mělo být to, že se herečka chovala jako neřízená střela a měla problémy s návykovými látkami a nevázanými večírky. Získala proto pověst nezvladatelné celebrity.

Foto: Profimedia.cz

Mischa Barton je jednou z padlých teenage hvězdičekFoto: Profimedia.cz

Roseanne * Roseanne Barr

Populární sitcom Roseanne, který se vysílal v 80. a 90. letech, se v roce 2018 pokusil o návrat. Odvysílána byla ovšem jen jedna série. Představitelka hlavní role si totiž už poněkolikáté pustila pusu na špacír a utrousila rasistickou poznámku. Terčem jejího vtipu se stala poradkyně exprezidenta Baracka Obamy: označila ji za potomka Muslimského bratrstva a Planety opic. Z pokračování byla odejita, tvůrci usoudili, že bez ní to nemá cenu, a zrušili celý sitcom.

Foto: Profimedia.cz

I přes neslavný konec patří seriál Roseanne k legendárním televizním počinůmFoto: Profimedia.cz

William Bishop * Chris Noth

Když se objevila obvinění několika žen, že se na nich herec, známý jako pan Božský ze seriálu Sex ve městě, údajně dopouštěl sexuálního obtěžování, tvůrci seriálu Equalizer neváhali a s okamžitou platností ho z něj vykopli. Nebyl to ovšem jediný projekt, v němž musel skončit, přestože obvinění popírá. V pokračování Sexu ve městě s názvem A jak to bylo dál… byly jeho scény ze závěrečné epizody vystřiženy.

Foto: Profimedia.cz

Herec si v seriálu Equalizer zahrál po boku Queen Latifah bývalého ředitele CIAFoto: Profimedia.cz

Prue i Brenda * Shannen Doherty

Herečka Shannen Doherty se kvůli svému chování a závislosti na alkoholu připravila rovnou o dvě významné role. První byla Brenda Walsh v hitu Beverly Hills 90210. Spekulovalo se, že z něj sama chtěla odejít, a proto schválně dělala problémy (chodila na natáčení opilá, hádala se se štábem), aby ji vyhodili. A povedlo se. Závislost na alkoholu ji měla připravit i o roli Prue Halliwell v seriálu Čarodějky, její postavu nakonec zabil démon. V roce 2015 byla herečce diagnostikována rakovina prsu, momentálně je ve čtvrtém stadiu nemoci a stále pracuje.

Foto: Profimedia.cz

O roli Brendy v legendárním seriálu se herečka sama připravilaFoto: Profimedia.cz

Aaron Hotchner * Thomas Gibson

V roce 2016 byl ze seriálu Myšlenky zločince vyhozen vyšetřovatel v podání Thomase Gibsona. Tvůrcům podle dostupných informací došla trpělivost. Měl totiž problémy s agresivním chováním na place – slovním i fyzickým. A tak scenáristé jeho postavu jednoduše poslali do důchodu.

Foto: Profimedia.cz

Herec prý byl několikrát poslán na kurz sebeovládání, ale moc mu nepomohly, a tak seriálová FBI přišla o agentaFoto: Profimedia.cz

Reklama