Hlavní obsah

Růžová od hlavy k patě, džíny padající na boky i maxidélka: Největší trendy podzimu, které unosíte

Foto: Eva Malúšová

Foto: Eva Malúšová

Nová sezona, nové trendy. Baví vás sledovat směr, jakým se móda vyvíjí? Nezůstávejte jen u teorie a prvky, které jsou vám blízké, zakomponujte do svého šatníku. Ať už to jsou baggy džíny, korzety, nebo růžová. Spousta růžové!

Článek

Se stylistkou Barborou Havlíkovou jsme si posvítili na podzimní novinky a vybrali jsme pětici trendů, o kterých určitě ještě uslyšíte. Jestli je vpustíte do šatníku, nebo zůstanete v roli pozorovatelky, je samozřejmě jen na vás. Nezapomínejte, že móda nic nediktuje, jen nabízí nové stylové příležitosti. Co říkáte na…?

Baggy džíny

Zdá se, že je nadvláda džín do pasu oficiálně u konce. Nevykládejte si to špatně, nosí se i nadále, ale za nejmódnější střih sezony nově platí kalhoty, které padají víc na boky. Volnější silueta přitom zůstává zachována. A s čím baggy džíny kombinovat? Klidně si udělejte pohodlí a vklouzněte do tenisek, nahoru ale zkuste vybrat kousek evokující ženskost. Třeba barevné sako!

Foto: Eva Malúšová

Koženkové sako Reserved, 1099 Kč. Crop top Zara, 399 Kč. Džíny Reserved, 899 Kč. Kabelka Mango, 599 Kč. Boty Reserved, 1099 Kč Foto: Eva Malúšová

Korzet

Zdá se vám, že jde v podstatě o nenositelný trend, vhodný leda tak na přehlídky? Kdepak. Korzety nemusíte nutně nosit přímo na nahém těle. Jestli vás tento kousek láká, zkuste korzet obléknout přes košili a přidejte oblíbené kalhoty nebo džíny. Přes ramena pak můžete přehodit ještě krátký kabátek nebo sako.

Foto: Eva Malúšová

Kabátek Mango, 1999 Kč. Košile Reserved, 599 Kč. Korzet Zara, 599 Kč. Džíny Mango, 899 Kč. Boty Reserved, 1599 Kč. Kabelka Zara, 699 KčFoto: Eva Malúšová

Maxidélka

K módní minidélce se připojila i maximální. Pakliže vás dlouhé sukně baví, přidejte je na podzim do šatníku. Do této kategorie samozřejmě spadají i šaty, které se dají později dobře vrstvit (přes hlavu přetáhněte svetr nebo rolák). A sluší jim to i ve společnosti saka a kotníkových bot.

Foto: Eva Malúšová

Šaty H&M, 999 Kč. Sako H&M, 949 Kč. Kabelka Mango, 899 Kč. Boty Reserved, 1599 KčFoto: Eva Malúšová

XXL bomber

Nejmódnější bundou sezony je jednoznačně bomber. A nejlépe pořádně objemný, s kulatými rameny. Pokud se toho nebojíte, klidně jděte do kožené nebo koženkové verze a noste ji se stylovými širšími kalhotami. Pořídit si ale samozřejmě můžete i jemnější variantu, která se pak dá dobře kombinovat mimo jiné i s šaty.

Foto: Eva Malúšová

Kožený bomber H&M, 7999 Kč. Kalhoty H&M, 999 Kč. Transparentní triko s rolákem Zara, 399 Kč. Boty Reserved, 1299 Kč Foto: Eva Malúšová

Hot pink

S tímto intenzivním růžovým odstínem se na přehlídkách nešetřilo. Hot pink je sebevědomá barva, která září na dálku, a poměrně vzácné je i to, že je spojována s podzimem. Šly byste do celorůžového looku, vystačíte si jen s kabátem, nebo je pro vás tahle barva úplné tabu?

Foto: Eva Malúšová

Kabát Zara, 2599 Kč. Halenka H&M, 1199 Kč. Kalhoty Zara, 799 Kč. Kabelka H&M, info o ceně v obchodě. Boty Zara, 1299 KčFoto: Eva Malúšová

Anketa

Který podzimní trend vás baví nejvíc?
Baggy džíny
16,4 %
Korzety
3,9 %
Maxidélky
59 %
Bombery
3,6 %
Hot pink
17,1 %
Celkem hlasovalo 2371 čtenářů.
  • Foto - Eva Malúšová
  • Modelka - Tereza Kučerová (Crush Models)
  • Styling – Barbora Havlíková
  • Vizáž - Petra Soukupová

Za poskytnutí prostor k focení děkujeme Nové scéně Národního divadla, Ostrovní 1, Praha 1.

Reklama