Hlavní obsah

Láska podle horoskopu: Jaká znamení se k sobě nejlépe hodí?

Foto: Dean Drobot, Shutterstock.com

Foto: Dean Drobot, Shutterstock.com

V jakém slunečním znamení jste se narodili, může napovídat, s kým vám to bude klapat – alespoň teoreticky. Která znamení s tím vaším vycházejí nejlépe a kde to bude jiskřit?

Článek

Obecně lze říci, že velký potenciál na úspěšný vztah leží mezi znameními stejného živlu – oheň přitahuje oheň, země zemi a tak dál. Tyto vztahy ale občas narážejí na třecí plochy proto, že jste si až příliš podobní. Další dobrou možností jsou pak znamení, která jsou s tím vaším v sextilu a zároveň kompatibilním živlu. Energie mezi těmito znameními velmi přirozeně plyne, doplňují se, rozumějí si v klíčových oblastech a toto postavení představuje potenciální základ úspěšného vztahu. Která znamení se tedy nejlépe hodí k vám?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani si rozhodně porozumějí s otevřenými Střelci, kteří se dokážou přizpůsobit jejich impulzivní povaze a dělat bláznivá rozhodnutí, i se Lvem, kde spolu budou dvě velké a tvrdohlavé bytosti soupeřit tak, až to bude pořádně jiskřit. Čeká je harmonický vztah i s Blíženci, kteří jsou natolik zajímaví a proměnliví, že nesoustředěné Berany nikdy nezačnou nudit. Anebo s Vodnáři, ti je okouzlí svou láskou ke svobodě a tím, že se stejně jako Berani neradi nechávají čímkoli a kýmkoli spoutat.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

S Pannami si Býci užijí velmi klidný a láskyplný vztah, kde se budou moci jeden o druhého opřít a spolehnout se na sebe. Podobná jistota bude i v jejich vztahu s Kozorohem, kde si oba budou moct v klidu všechno rozvažovat a plánovat, jak jim to vyhovuje. Kromě toho to ale Býkům bude skvěle klapat s Raky, kteří podpoří jejich někdy skrývanou něžnost svou pečovatelskou povahou, a také s Rybami, ty Býky občas až příliš se držící při zemi nenásilně povznesou do svých snivých výšin.

Foto: Friends Stock, Shutterstock.com

Čeká vás harmonický vztah, nebo přátelské soupeření? Mohou o tom rozhodovat i hvězdy!Foto: Friends Stock, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci si porozumějí s Vodnáři, kterým nebude dělat problémy přizpůsobit se jejich proměnlivé povaze a náladám – společně budou každý den někým jiným. Stejně tak jim to bude klapat s Váhami, kde to bude jiskřit díky stejně vysoké verbální úrovni a zálibě ve flirtu, jejich konverzace budou jedna velká jízda. Kromě toho bude Blížencům vyhovovat spojení s Beranem, který jim bude rovnocenným soupeřem se silným egem, i se Lvem, kterého budou rádi obdivovat a nechají se jím rozmazlovat.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Spojení Raků s Rybami bude velmi romantické a něžné, umějí se napojit na emoce druhého a jejich vztah bude velmi hluboký. Stejně tak vášnivé spojení je čeká se Štíry, kteří budou pro Raky tak trochu oslnivým „bad boyem“, vzájemná sexuální přitažlivost je tu obrovská. S Býkem prožijí velmi klidný vztah založený na harmonickém porozumění a společném klidném tempu, s Pannou zase jejich občas chaotický a příliš citový rozlet dostane zázemí a kořeny, budou se cítit ukotvení a stabilní.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Spojení Lva s Beranem vyústí ve velmi výbušný a vztah plný soupeření a hádek, ale také velké vášně, lásky a prožitků. Se Střelcem Lvi vyjdou o něco poklidněji, imponuje jim hlavně jejich loajalita a opravdová oddanost. Fungovat to bude i s Blíženci, ti se Lvem souznějí zejména po intelektuální stránce a fascinují ho svou proměnlivostí, s níž se jinak Lev moc nesetkává. Stejně tak bude fungovat spojení s Váhami, navzájem si se Lvem poskytnou hýčkání, rozmazlování a obdiv, které potřebují.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Mezi Blíženci a Váhami to bude pořádně jiskřit a bude to jeden velký flirtFoto: fizkes, Shutterstock.com

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny si budou velmi dobře rozumět s Býkem, který jim ukáže krásy smyslových požitků a zároveň se nechá tak trochu vést a organizovat a nebude mu to vadit. S Kozorohem si budou notovat, co se týká organizovanosti a velmi rozumného, praktického přístupu k životu. S Raky se Panně dostane nepodmíněné lásky, kterou často od svého okolí nečekají, což ji hodně zjemní a posune do nové polohy. A se Štírem půjde o velkou vášeň, kterou by na první pohled nikdo do jejich vztahu neřekl.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Vodnáři Váhy naprosto okouzlí svou sebevědomou a silnou bytostí, která jim věnuje pozornost, a zároveň docení svobodu, kterou vztah s Vodnářem přináší. S Blíženci je pojí záliba v hlubokých rozhovorech i žertovném pošťuchování. Dařit se jim bude i ve vztahu se Lvy, kterými se Váhy rády nechají oslnit, mají slabost pro jejich silnou osobnost a rády se nechají unést jejich velkolepostí. Se Střelci si pak užijí spoustu zábavy, vztah poplyne velmi uvolněně, bude plný upřímnosti a volnosti.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři se budou cítit skvěle v náruči pečujících Raků, kteří jim dovolí v odložit nepřístupnou masku a uvolnit se. Stejně tak bude fungovat vztah s Rybami, ty se dokážou do druhých dobře vcítit, a tak Štír nebude muset svoje city příliš verbalizovat, což mu dělá problémy. Ze stejného důvodu bude fungovat spojení s Pannou, ty o citech také nerady mluví a spíše je prožívají. S Kozorohem půjde o pevný vztah, který nic nerozbije, – tato znamení jsou houževnatá a drží se zuby nehty toho, na čem jim záleží.

Foto: Marjan Apostolovic, Shutterstock.com

Štír a Rak, to je pravá láska plná sexuální přitažlivostiFoto: Marjan Apostolovic, Shutterstock.com

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci si užijí hromadu zábavy s Berany, kteří jsou věčnými dětmi, a podpoří tuhle jejich stránku. Stejně tak bude fungovat spojení se Lvy, protože Střelci rádi někoho podporují a nevadí jim, když je oslniví Lvi zastíní, naopak je to bude těšit. Stejně tak bude velmi lehoučké spojení s Váhami, tento vztah bude jiskřivý a velmi vzrušující. S Vodnáři dojde na konflikty, ale stejně výbušná je jejich chemie, navíc si tato znamení velmi rozumějí v otázce osobních svobod a ne-nutnosti druhého vlastnit.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorohům hodně vyhovuje pomalé tempo Býků, tenhle vztah jim navíc otevře obzory a naučí je daleko víc si život užívat, nejen prakticky řešit. Stejně tak s Pannou budou Kozorozi šťastní, s těmi naopak své praktické nastavení sdílejí a nebudou si vyčítat citovou nedostupnost – chápou, jak se věci mají. Štíři budou fungovat podobně, v citech se nebudou nijak nimrat, ale zároveň Kozorohy postrčí k daleko větší vášni a zápalu. S Rybami v sobě Kozorozi objeví nečekané citové hloubky a citově dozrají.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři si skvěle rozumějí s Blíženci, kteří jsou laděni podobně svobodomyslně a nevázaně jako oni, jejich vztah bude volný, ale plný lásky. S Váhami mají báječnou chemii, tohle znamení ve Vodnářích probouzí víc citovosti. Rozumět si ale budou i s Berany, mají podobně silné povahy, jsou stejně nezávislí a nepotřebují se vzájemně ve vztahu vodit za ručičku. Střelci Vodnáře pootevřou víc světu, zbaví je části jejich sobeckosti a zahrnou je svou upřímnou a nepodmíněnou láskou.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou rozhodně na stejné vlně jako Raci, sdílejí hluboké emoční pouto a vzájemně uspokojí svou touhu po romantice, velkých gestech a slovech. Se Štíry zase zažijí vášeň jako z milostného románu, jejich sexuální náboj je opravdu jedinečný. Vztah s Býky bude daleko klidnější, což ale není na škodu – tohle znamení rozevláté a někdy až přecitlivělé Ryby zklidní a stabilizuje, dodá jim kořeny. S Kozorohy to bude podobné, Ryby ocení jejich mlčenlivou pevnost, s níž jim budou stát po boku při všech těžkostech.

Reklama

Související témata: