Hlavní obsah

Partner fantazíruje o jiných mužích. Je snad gay?

Foto: Roman Samborskyi, Shutterstock.com

Nikdy by vás ani nenapadlo, že se mu honí hlavou něco takového. Ale teď šel s pravdou ven. Máte se bát, pokud vašeho partnera vzrušuje myšlenka, že se miluje s mužem? Je rozvod na spadnutí?

Článek

Život umí překvapit. Žijete se skvělým mužem, kterého znáte od hlavy až k patě. Nebo si to aspoň myslíte. A jednoho dne za vámi přijde s tím, že neví, co si se sebou počít. Mívá totiž fantazie o sexu s jiným mužem a vzrušuje ho i představa, že se na to díváte, a dokonce kývnete na sex ve třech. Partner je zmatený a vy ještě víc. Co jste přehlédla? A máte se rozvádět? Americký psycholog a výzkumník Justin Lehmiller (40) uklidňuje, že něco takového rozhodně není neobvyklé.

Kdo sní o sexu se stejným pohlavím

Z průzkumu 4 175 Američanů, který provedl vědec pro svou knihu Tell me what you want, vzešlo, že představy o milování s osobou stejného pohlaví někdy mívá 59 procent žen a 26 procent mužů – heterosexuálů. Uvedený odborník se přitom poměrně často setkává s vyděšenými ženami, pro které je taková informace naprosto šokující.

Některé si myslí, že už se partnerovi nelíbí a je to jejich vina, další se cítí podvedené, protože mají pocit, že jim protějšek zatajil důležitý aspekt své sexuality. Přirovnávají se tak k americké herečce Fran Drescher (62) ze slavného seriálu Chůva k pohledání: když se 21 letech poprvé vdávala, vůbec netušila, že je její nastávající gay, a dozvěděla se to až několik let po svatbě. Může to být i váš případ?

Foto: Profimedia.cz

Když si Petera Marca Jakobsona (62) Fran Drechser brala, nenušila, že je gay

Je partner homosexuál?

Obvykle se podobné fantazie objevují jako zpestření stávajícího vztahu. Většina mužů je vlastně ani nechce uskutečnit, jen je baví prozkoumávat, kam je jejich mysl zavede. Pohrávají si s myšlenkou, zda by byli schopni si sex s dalším penisem „na place“ užít, a sami v sobě hledají odpovědi. Podle Justina Lehmillera je v takových případech vhodné jim pomoci se s tím vyrovnat.

Promluvte si o tom, co partner skutečně cítí a vnímá, nabídněte mu, že se s ním podíváte na nějaký pornofilm s touto tematikou, a pokuste se odhalit, do jaké míry se jedná o pouhý fantazijní zážitek vyvolaný zvědavostí či třeba nudou v milostném životě. Hlavně z toho nedělejte drama na pokračování. Ostatně, svěřil se vám s něčím tak intimním, tak to nepokazte nepřiměřeně odtažitou reakcí.

Něco zakázaného a hlavně nového

Třeba zanedlouho společně přijdete na to, že by partner další penis v posteli nesnesl. Tak co ho vlastně vzrušuje? Jakási zhýralost či zakázanost, která se dá do ložnice přenést i jiným způsobem? Pojměte to jako partnerskou výzvu! Jako další možnost se jeví skutečná přitažlivost vašeho muže k osobám stejného pohlaví, s níž se svěřil až teď. A tady už nastávají komplikace.

Může být řešením švédská trojka?

Záleží na nastavení vás obou, zda to chcete či nechcete akceptovat, tolerovat, nebo dokonce i v rámci nějakých mezí podporovat, jako v případě švédské trojky. Britská sexpertka Tracey Cox varuje, že skutečný život se od fantazie radikálně liší. Pro zamilované je většinou velmi těžké pozorovat partnera, jak souloží s někým jiným, a negativní emoce tělesnou rozkoš notně redukují.

Podle odbornice si téměř všichni lidé hlídají své teritorium, tedy i milence, a proto se jim nelíbí, když do jejich území někdo zasahuje. Nezřídka na povrch vyvěrá žárlivost. Proto si dejte pozor. Jak už samo liché číslo napovídá, tři lidé se někdy v posteli nemohou spravedlivě rozdělit. Mezi dvěma přeskočí jiskra a třetí to vycítí... Nevíte-li, jak se se situací ohledně milencových fantazií co nejlépe vyrovnat, obraťte se na terapeuta.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek