Hlavní obsah

Proti nudě: Pravěk v Národním, podcast Bez frází a IQ Park

Foto: nm.cz

Na hory, za kulturou, nebo pod peřinu? Pro každého najdeme nějaký ten tip! Jestli už číháte i na nápady, kam vzít děti za odměnu za pololetní vysvědčení nebo jakou knížkou udělat z dětského čtení radost a ne povinnost, jste tu správně.

Článek

Leden je v polovině, cukroví snědené, stromeček většinou odstrojený a v rámci novoročních předsevzetí se snažíte být aktivní a nesedět jen tak doma? Dobře děláte. Přinášíme pár tipů, kam vyrazit na výlet a kde se zabavíte pod střechou i s dětmi.

Novinka v Národním muzeu

Novou expozici Okna do pravěku, která čítá přes 2 000 exponátů, najdete v pražském Národním muzeu. Ve čtyřech sálech zjistíte, jak vypadal život na našem území před miliony let, a mezi exponáty najdete jak zkamenělé larvy trilobitů, tak nové modely pravěkých zvířat v životní velikosti. V části Luminiscence uvidíte „kouzlo“ – díky UV záření se obyčejné kameny změní v zářící unikáty. Novinkou je pak sál s meteority – některé mají dokonce i „rodokmen“.

Foto: nm.cz

Vypravte se do pravěku. Nemusíte daleko...

IQ Park Ideon

Rádi s dětmi navštěvujete zábavní centra a baví vás virtuální realita? Udělejte si výlet do města perníku. V pardubickém Ideonu najdete nové centrum zábavy. Projeďte si virtuálně horskou dráhu, zkuste to rozjet na motorce a nehlídejte přitom rychlost nebo vyzkoušejte na simulátoru ragby. Čeká tu i jedinečná horolezecká stěna a tabule, kde potomkům zábavně vysvětlíte optické jevy, jako je třeba lom světla. Návštěvu si užijí děti od osmi let.

Foto: pardubicezive.cz

V Pardubicích si můžete užít adrenalinovou zábavu, u které nehrozí žádné zranění

Na výlet do rezervace Křižánky

Tip na výlet? Tady je. Projděte se mezi krásnými roubenkami v památkové rezervaci ve vesnici Křižánky. A pokud patříte mezi běžkaře, tady najdete ráj, dokonce se tu údajně objevily první lyže na Vysočině. Zajímavé stavby se rozprostírají po obou stranách řeky Svratky, která obec dělí na českou a moravskou část. Místní historie je spojena hlavně s výrobou pilníků, a tak se vypravte po naučné stezce na Český kopec a seznamte se s příběhem křižáneckých pilníkářů. Z konce stezky můžete pokračovat třeba na Devět skal.

Foto: korunavysociny.cz

Sněhem pocukrované roubenky si užijete na Vysočině. A k tomu běžkařské trasy!

Salónek Lucie Šilhové

Setkání a kultivované rozhovory se zajímavými osobnostmi v noblesním prostředí Art&Event Gallery v pražském Domě Černá labuť, to je Salónek Lucie Šilhové (53). Populární publicistka si zve hosty, kteří dokázali uspět na světové úrovni a přitom zůstali skromní a pokorní. 17. ledna 2022 se můžete setkat s oceňovaným pianistou Ivo Kahánkem (42), specialistou na český repertoár, který je považován za jednoho z vedoucích interpretů romantické klavírní tvorby. Nejdříve ho vyzpovídá sama hostitelka a následně můžou zvídavé otázky položit i diváci.

Foto: nnmagazine.cz

Salónek Lucie Šilhové navazuje na ducha prvorepublikových setkávání

Čtení pro slečny

Jak přilákat mladé dámy ke čtení? Zkuste detektivku ve stylu Agathy Christie (1890–1976)! Autorkou série Případy pro W+W je britská spisovatelka Robin Stevens (34). V prvním díle Zločin slečnám nesluší se dvě kamarádky z internátní školy rozhodnou založit tajný detektivní klub. A když najdou v tělocvičně mrtvou učitelku, mají první případ, protože jsou si jisté, že nešlo o nehodu. Detektivní série má čtyři díly a letos vyjde pátý.

Foto: Archiv nakladatelství

Zločin slečnám nesluší, Robin Stevens, nakladatelství Fragment, 336 stran

Zajímavé podcasty

Rádi byste využili čas během cesty do práce nebo chcete při žehlení dostat do uší zajímavé informace? Podcast je prima řešení. A my máme tip hned na tři!

Bez frází byl původně web plný zajímavých životních příběhů úspěšných sportovců, které pak vyšly i knižně, a nakonec jsou bez frází i rozhovory, kdy si házenkář Karel Nocar (44) povídá s těmi, kdo v rámci projektu již sdíleli svůj příběh. A můžete si být jistí, že tady „tak určitě“ jen tak neuslyšíte.

Foto: bezfrazi.cz

Myšlenky a vzpomínky sportovců bez frází a zcela upřímně s Karlem Nocarem

Fanynky odhalování zločinů Lucie Bechynková a Bára Krčmová vám poodkryjí zákulisí největších světových kriminálních činů. A o popularitě jejich podcastu svědčí i to, že Opravdové zločiny vyšly i knižně.

Foto: ceskepodcasty.cz

Nejslavnější zločiny v dějinách jsou záhadné, promyšlené i brutální

Chtěli byste položit otázku na tělo těm, kdo jsou u moci a rozhodují o zásadních věcech? V podcastu Ptám se já na Seznam Zprávy to za vás udělají Marie Bastlová, Veronika Sedláčková a Kristina Ciroková.

Foto: seznamzpravy.cz

Klást otázky tyto dámy rozhodně umějí

Napínavý seriál Clickbait

Napínavý seriál, který vás přiková k obrazovce? Clickbait. Na internetu se objeví video, kde všemi milovaný fyzioterapeut svírá ceduli s nápisem Zneužívám ženy. A u toho je informace, že až bude mít video pět milionů zhlédnutí, muž zemře. Jeho rodině začíná boj s časem i s názorem veřejnosti. Seriál je zajímavý i díky tomu, že každým dílem se děj posouvá dál očima jiné postavy: manželky, detektiva, sestry i syna...

Foto: Profimedia.cz

Jak snadno se vám může stát ze života peklo, zjistí pohodář Nick Brewer v podání Adriana Greniera (45)

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek