Hlavní obsah

Taneční filmy aneb Z gauče a zadejte se!

Foto: Profimedia.cz

Ať už jde o komedie, dramata nebo romantiku jako blázen, když se do filmu přidá tanec, je to hned o něco lepší. Jsou smyslné, plné energie a skvělé hudby, někdy legrační, jindy dojemné. Které taneční filmy patří k těm nej?

Článek

Tanec jako hlavní téma filmu funguje. A je jedno, zda se jedná o klasiku, street dance, balet nebo třeba tanec u tyče. Diváci milují sledovat elegantní i sexy tanečníky jak dřou a pak do toho na tanečním parketě dají úplně všechno, jak to mezi nimi jiskří a jak jim to ladí.

A jestli vás to u sledování těchto snímků svádí nejen k pohupování se na gauči, vyzvěte partnera a skočte si do rytmu. Bude to street dance ala Taylor a Nora nebo to vidíte na zvedačku ve stylu Baby a Johnnyho?

Hříšný tanec (1987)

Kterým jiným filmem začít... Hříšňák je klasika a má všechno. Osudovou lásku, dokonalou hudbu, která rozhýbe každého, tanec smyslný i velmi elegantní, životní lekce. Tanečník Johnny (Patrick Swayze, †57) v letním resortu učí hosty tančit a je správně charismatický, chudý a lehkomyslný. Frances zvaná Baby (Jennifer Grey, 61) je z bohaté rodiny a všemi považovaná za malou holku. A jak už to tak chodí, oba zjistí, že je ten druhý přitahuje víc, než si byli ochotni připustit, a že si vzájemně mají co dát, od tance po opravdovou lásku.

Foto: Profimedia.cz

Přinesla meloun a pak zažila vášnivý tanec s Johnnym. A to zdaleka nebyl pro Baby vrchol dovolené

Smím prosit (2004)

Někteří pánové řeší krizi středního věku nevěrou, jiní si obarví vlasy nebo koupí rychlé auto. Právník John Clark (Richard Gere, 72) se rozhodne naučit tančit a začne navštěvovat hodiny vedené Paulinou (Jennifer Lopez, 52). Sice to zapomene říct doma a je z toho trochu mrzení, ale sledovat lidi středního věku, jak se snaží něco naučit a díky nové vášni se dozvídají i spoustu věcí o sobě samých, je inspirativní.

Foto: Profimedia.cz

Richard Gere se na roli důkladně připravoval a prý trénoval tanec až osm hodin denně

Zlatokopky (2019)

O hereckém umění Jennifer Lopez si můžete myslet cokoli, ale jako tanečnice a striptérka Ramona je skvělá. Dokonce byla za roli nominována na Zlatý glóbus a vypadala ve svých padesáti u tyče jako bohyně. Film byl inspirován článkem publikovaným v New York Magazine. Vypráví o skupině newyorských striptérek, které se rozhodnou přivydělat si bokem, své zákazníky začnou v klubu tak trochu okrádat a luxovat jim kreditky. Jedná se mimo jiné o obchodníky s akciemi, kvůli kterým mnozí zchudli, takže slovy Ramony: „Je to jako vykrást banku, jen s klíči.“

Foto: Profimedia.cz

Říct o Jennifer Lopez, že se ve filmu objeví v životní formě, není možné. Ona jinou formu než životní nemá...

Černá labuť (2010)

O tom, že být baletkou je sice krásné, ale opravdu náročné povolání, kterému musí být člověk naprosto oddaný, se tak nějak ví. Tanečnice Nina (Natalie Portman, 40) touží po hlavní roli v Labutím jezeru a odmítá, že jí role možná nesedí. Co když je spíš bílou, ale určitě ne černou labutí? Pro svou vášeň přestává vnímat rozdíl mezi realitou a sny. Snaží se jí kolegyně Lilly (Mila Kunis, 38) opravdu ukrást roli i pozornost tanečního mistra? A na čí straně je její ambiciózní matka Erica (Barbara Hershey, 73)?

Foto: Profimedia.cz

Natalie Portman získala za svou roli Oscara i Zlatý glóbus

Let´s Dance (2006)

Nora studuje elitní uměleckou školu a připravuje se na náročné taneční vystoupení, které rozhodne o její budoucnosti. A nemá partnera. Tyler má za sebou průšvih a před sebou 200 hodin veřejných prací, náhodou i ve škole, kde studuje Nora. A protože i on se umí hýbat a tanec má v krvi, není velkým překvapením, že se stane náhradou za Nořina tanečního partnera. Před kamerou jim šel tanec i romantika, tak to Channing Tatum (41) a Jenna Dewan (40) zkusili i ve skutečnosti: byli deset let manželé a mají dceru Everly (8).

Foto: Profimedia.cz

Oba herce film proslavil a zároveň jim přinesl lásku

Flashdance (1983)

Klasika všech klasik. Film o osmnáctileté svářečce Alex (Jennifer Beals, 57), která sní svůj sen o taneční konzervatoři a po nocích tančí v luxusním baru. Je plný skvělé hudby, energických a promakaných tanečních čísel a nechybí ani láska. Slavnou scénu z konkurzu tančily ve skutečnosti tři ženy: taneční dublérka, gymnastka a breakdance tanečnice.

Foto: Profimedia.cz

Konkurzu na roli Alex se zúčastnilo 4000 kandidátek, Jennifer Beals je všechny porazila a získala i nominaci na Zlatý glóbus

Mnozí herci nejen skvěle tančí, někteří dokonce bývali profesionálními sportovci.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek