Hlavní obsah

Vendula Pizingerová (50) a ty druhé: slavné ženy, které si užívají mateřství ve vyšším věku

Foto: Profimedia.cz

Prošla si mnohým trápením. Leukémie jí vzala dceru, její muž spáchal sebevraždu, vypadá to, že Vendula Pizingerová se klidu a opravdového štěstí dočkala až nyní. Dnes slaví 50. narozeniny a největším dárečkem jí je jistě její roční synek. Které další slavné dámy si také pořídily dítko ve výrazně pozdějším věku?

Článek

Podle mnoha odborníků je těhotenství v pozdějším věku vyloženě hazard, koneckonců za geriatrickou matku je považována každá žena, která otěhotní po pětatřicítce. A co teprve ženy, které otěhotní ještě třeba o deset a více let později?

Ideální to minimálně z lékařského hlediska není, část společnosti si o tom také myslí své a neváhá se o to podělit. Tyhle slavné dámy si ale své uzlíčky štěstí náležitě užívají.

Vendula Pizingerová (50)

Vendula Pizingerová (dříve Svobodová) neměla vůbec lehký život. Se skladatelem Karlem Svobodou (†68) měla dceru Klárku, kterou porodila v lednu 1996, těsně před svými 24. narozeninami. Jenže o čtyři roky později holčička prohrála boj s leukémií.

Před šestnácti lety se pak Vendula stala maminkou podruhé, když se jí a Svobodovi narodil syn Jakub. Bohužel následovala další tragédie, když si před 15 lety Karel Svoboda vzal život.

Vendula Pizingerová je ale bojovnice a dokazuje, že věk je opravdu jen číslo a na lásku i děti není snad nikdy pozdě. V roce 2015 si vzala o 16 let mladšího Josefa Pizingera a šokovala i poté, co ve svých 48 letech oznámila, že je těhotná. Nyní má doma kromě velkého Josefa i malého ročního Josífka a užívá si rodinného štěstí.

Foto: Profimedia.cz

Vendule bylo 48, když porodila

Janet Jackson (55)

Zatímco její bratr, král popu Michael Jackson, v padesáti letech zemřel, Janet Jackson v tomto věku vstoupila do zcela jiné životní etapy. Přivedla na svět chlapečka Eissu, kterého má s o osm let mladším arabským multimilionářem Wissamem Al Manou.

Zpěvačka do něj byla bláznivě zamilovaná, vzala si ho v roce 2012 a dokonce kvůli němu konvertovala i k islámské víře. Nicméně manželství krachlo už pár měsíců po porodu chlapečka a na jeho výchovu zůstala zpěvačka sama. V několika rozhovorech přiznala, že starat se o dítě sama a v tomto věku není snadné, ale rozhodně je to báječné a nikdy by neměnila.

Foto: Profimedia.cz

Tohle byl první snímek, jímž se zpěvačka pochlubila synkem

Brigitte Nielsen (58)

Znáte ji určitě jako Rudou Sonju, která se ve stejnojmenném fantasy snímku po boku velekněze v podání Arnolda Schwarzeneggera (74) mstí zlé královně za smrt svých rodičů.

Odvahy má ale herečka a modelka i v soukromém životě. Je popáté vdaná (dva roky byl jejím mužem například herec Sylvester Stallone, 75), z předešlých manželství má čtyři dospělé děti, ale v 54 letech si nakonec pořídila ještě další, holčičku. Herečka se nijak netajila tím, že se s manželem, barmanem Mattiou Dessim (43), o dítě snažili přes jedenáct let a podstoupili několik cyklů umělého oplodnění. I tak se ale jedná o malý zázrak přírody.

Foto: Profimedia.cz

Herečka si krátce poté, co potkala svého současného manžela, nechala na klinice zamrazit vajíčka

Halle Berry (55)

Co se týče kariéry, nemá si herečka asi na co stěžovat. V lásce se ale bývalé Bond girl příliš nedaří. Má za sebou tři zkrachovalá manželství a k tomu jeden nepovedený vztah s modelem Gabrielem Aubreym (45), s nímž má dceru Nahlu (13). Už tu si pořídila v poněkud pozdějším věku, v 41 letech, těhotenství po čtyřicítce si ovšem zopakovala ještě jednou. S posledním ex manželem hercem Olivierem Martinezem (56) má osmiletého chlapečka Macea, kterého přivedla na svět ve svých 47 letech.

Foto: Profimedia.cz

Herečka se nechala slyšet, že stát se matkou až po čtyřicítce pro ni byla jednoznačně dobrá volba. Ve dvaceti nebyla zdaleka připravená

Adriana Sklenaříková (50)

Krásná slovenská topmodelka se do zakládání rodiny nijak nehrnula, dlouho těhotenství odkládala, údajně kvůli kariéře. Její první čtrnáctileté manželství s francouzským fotbalistou Christianem Karembeu bylo bezdětné, a když se v roce 2014 kráska vdala podruhé (za byznysmena Arama Ohaniana, 53), příroda si postavila hlavu. Modelka sice několikrát otěhotněla, ale vždy potratila. Nakonec se ale zadařilo a ve 46 letech přivedla na svět dnes tříletou holčičku Ninu.

Foto: Profimedia.cz

Krásná modelka s rodičovstvím opravdu nespěchala

Bára Basiková (58)

Bára Basiková svého třetího potomka, syna Theodora (12), porodila, když jí bylo 45 let a ani ona se tehdy nevyhnula negativním reakcím. Mnozí jí vyčítali, že je nezodpovědná. Basiková měla z prvního manželství s Petrem Basikou již dospělé dcery – dvojčata Annu a Marii (29), další dítě ale chtěla prý vždy. Nakonec se jí podařilo otěhotnět přirozenou cestou se svým třetím (a dnes již také bývalým) mužem Petrem Polákem (43).

Foto: Profimedia.cz

Theodor má prý po mamince talent na muziku

Bez ohledu na věk, čekat miminko je velká událost. Vtipné i dojemné: Takhle celebrity oznamují těhotenství  

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek