Hlavní obsah

Povidla bez míchání & 18 nejlepších receptů, co s nimi dál

Foto: Natalia Klenova, Shutterstock.com

Uvařte (tedy spíše upečte) si úžasná voňavá švestková nebo hrušková povidla z trouby – rozumějte bez míchání, připalování a hodin u sporáku! A pak vyzkoušejte některý z 18 ověřených receptů, v nichž se vám budou povidla hodit po celý rok.

Článek

Kromě jednoduchých receptů na povidla samotná pro vás máme inspiraci na buchty, koláče a všemožné taštičky. A naučíte se i to, jak s pomocí povidel vyladit omáčky ke zvěřině či uzenému k naprosté dokonalosti. Pojďte ochutnat.

Kdo peče, ten jede! Povidla bez míchání

Nejlepší povidla? Bezkonkurenčně ta z trouby! Nevykloubíte si rameno při hodinovém míchání a postávání u plotny, a přesto jim nehrozí připálení. Zkuste nejen tradiční švestková, ale i oblíbená hrušková povidla.

Nesmrtelná klasika

Pro tradicionalisty mají povidla naprosto jasně dané místo v české kuchyni. Dáte si čerstvě upečené buchty, koláče nebo raději šátečky?

Někdo má rád holky, jiný zase vdolky

Čerstvě usmažené vláčné vdolečky s poctivou vrstvou voňavých povidel a tvarohu nebo plněné bramborové pirožky jsou dobroty, kterým odolají jen ti nejsilnější. Patříte k nim? My tedy rozhodně ne.

Perníkové koření + povidla = láska

Alespoň skořici většinou najdete i v povidlech, ale až ve spojení s kompletním perníkovým kořením pochopíte, jak moc si s ním švestky rozumějí. Kombinovat povidla s perníkem se vyplatí v podobě cukroví, dortu i klasické lité „buchty na plech“.

Plněná hojnost aneb Taštičky a rohlíčky

Povidlová náplň je naše oblíbená – nemusíte s ní totiž zpravidla už nic dělat. Naplníte mrkvové rohlíčky, tvarohové šibřinky nebo křehké taštičky z pěti surovin?

Hezky česky (a slovensky) s brambory

Bramborové těsto bývá krásné vláčné a k výrazné chuti povidel se výborně hodí. Nešlápnete s ním vedle u placek, koláče ani plněných taštiček.

Slaná tečka na závěr

Na konec vás po této koláčkové smršti nečeká dezert, ale populární recepty s masem: nasládlá povidla totiž skvěle doladí omáčku ke zvěřině i uzenému. A co teprv, když k nim uděláte domácí nočky!

Co s povidly vaříte nebo pečete nejraději? Jestli se nemůžete rozhodnout, kterou tradiční náplň použijete, vyzkoušejte recept na sváteční štědrák se čtyřmi náplněmi.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.