Hlavní obsah

Rychlé bounty tyčinky s kokosem a čokoládou

Hodnocení:
(204)
Foto: Viktorie Hrazdílková
Doba přípravy
15 minut
Doba vaření
neuvedeno
Náročnost
nízká

Rádi byste si zamlsali, ale nechce se vám nic péct? Máme pro vás řešení v podobě ultra rychlých a vynikajících bounty kokosových tyčinek, které si zamilují nejen vegani. Tak se do toho pusťte!

Ingredience pro:
30 tyčinek
Tyčinky
  • 2.5 hrnku strouhaného kokosu
  • 10 lžic xylitolu
  • 140 g veganského kokosového jogurtu
Poleva
  • 100 g hořké čokolády
  • 1 lžíce kokosového tuku
Článek

Postup

Krok 1: Začněte tím, že smícháte strouhaný kokos a xylitol (můžete ho nahradit i klasickým cukrem), poté ke směsi přidejte kokosový jogurt a dobře promíchejte. (Xylitol lze použít také do výborného dietního tvarohového koláče nebo zdravého krtkova dortu bez mouky.)

Krok 2: Nyní z hmoty vytvarujte válečky. Z uvedeného množství by mělo vyjít asi 30 menších tyčinek – jedna tyčinka je dlouhá přibližně sedm centimetrů.

Krok 3: Hotové válečky dejte na chvíli odpočinout do lednice a mezitím si připravte polevu.

Krok 4: Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu společně s kokosovým tukem, který dodá polevě lesk. Znáte 3 nejlepší způsoby, jak rozpustit čokoládu?

Krok 5: Na závěr vychlazené tyčinky namáčejte do ještě teplé čokoládové polevy a nechte zatuhnout při pokojové teplotě. Tyčinky uchovávejte v lednici, kde vydrží až týden, pokud je ovšem dřív nesníte.

Foto: Viktorie Hrazdílková

Jak krásně vypadají, tak skvěle rychlé kokosové tyčinky také chutnají

Upozornění: Xylitol je zdravé přírodní sladidlo, které má skoro o polovinu méně kalorií než cukr. Ale má jednu nevýhodu: Je toxický pro psy! Takže až bude mazlíček loudit, nedávejte mu ani kousek tyčinky.

Odlehčete svůj jídelníček a vyzkoušejte další skvělé veganské recepty, třeba veganský pórkový koláč nebo veganskou čínu ze seitanu.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek