Hlavní obsah

Cvičební plán na doma aneb Buďte fit i v karanténě

Foto: goodluz, Shutterstock.com

Foto: goodluz, Shutterstock.com

Nouzový stav vyhlášený vládou se dotkne také každého, kdo rád chodí cvičit do fitka, na jógu nebo třeba do bazénu. Pro aktivní lidi je to stav dosti nepříjemný. I doma si však můžete dát do těla a uvolnit teď tolik potřebné hormony štěstí! Poradíme, jak přetrpět nelehké období a plnohodnotně cvičit doma.

Článek

Pokud se cítíte dobře, není důvod se doma jen válet. I na malém prostoru na sobě můžete zapracovat. Využijte tento čas sami pro sebe a udělejte něco pro lepší formu (cviky pro zeštíhlení).

Jóga na doma

Doma ale můžete cvičit nejen jednotlivé fitness cviky, ale i celé sestavy z jógy. Zkuste základní pozdrav slunci, jestli se na to cítíte, tak jeho složitější variantu, a naučte se také pozdrav měsíci. Pilovat můžete dle našeho videonávodu také pozice bojovníka či psa hlavou dolů, u které se často chybuje. A máme pro vás také tipy na cviky z jógy na zdravá záda, stačí si vybrat.

Kardio v obýváku

Kdo by si chtěl dát opravdu do těla, může zkusit trénink HIIT. Některá kardio cvičení zvládnete i během 10 minut. Správným kardio tréninkem půjdou kila rychle dolů i bez strojů ve fitku. Zkusit můžete ale také cviky z baletu, kterými posílíte celé tělo. Dbejte však na to, abyste se vyhnuli nejčastějším chybám, které se při cvičení dělají.

Cvičení pro seniory

Ani starší lidé ale nesmí zůstávat bez pohybu. Máte-li tu možnost, vydejte se na procházku někam do přírody, protože právě pohyb na čerstvém vzduchu přispívá k lepší imunitě a celkovému fyzickému zdraví. Máme pro vás ale i několik tipů, jak cvičit sami doma, bezpečně a účinně. Pohybu se nemusí vzdávat ani lidé s vysokým krevním tlakem a posilovat se dá i s artrózou nebo bolestmi ramen.

Nemáte na cvičení čas kvůli dětem, které jsou doma ze školy? Zabavte je kreativně!  A cvičit se dá doma i s malým miminkem!

Reklama