Hlavní obsah

Křupavý okurkový sendvič

Hodnocení:
(16)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
neuvedeno
Náročnost
nízká

Jen máloco mi evokuje svěžest léta tak jako salátová okurka. Konkurují jí snad jen rajčata a vodní melouny. Kromě různých salátů je však okurka často opomíjena, takže je určitě dobré nechat ji občas promluvit naplno, třeba v salátovém sendviči, který je osvěžující a přitom vydatnou svačinou k vodě i do práce.

Ingredience pro:
2 porce
Budete potřebovat
  • 4 plátky tmavého toastového chleba
  • 1 salátová okurka
  • mořská sůl
  • pepř červený celý
  • čerstvá pažitka
  • čerstvý kopr
  • řeřicha
  • 4 lžíce čerstvého krémového sýru
  • citronová šťáva
  • citronová kůra
Článek

Postup

Krok 1: Od tohoto receptu nečekejte nic složitého, berte jej spíš jako inspiraci, jak využít naplno svěžest salátové okurky. Připravte si plátky celozrnného toastového chleba. Pokud je máte rádi opečené, nebojte se je nejdřív prohnat topinkovačem.

Krok 2: Jednu menší salátovou okurku podle svých preferencí oškrábejte, pro efekt můžete střídat proužky oškrábané a ponechané slupky. Pak ji nakrájejte na tenká kolečka.

Krok 3: Vločkovou sůl promněte s červeným pepřem mezi prsty, abyste je jemně nadrtili. Zejména pokud budou sendviče k okamžité spotřebě, učiníte hotový pokrm ještě křupavějším. 

Krok 4: Bylinky zvolte podle chuti k okurce perfektně pasuje pažitka, kopr nebo řeřicha, chybu neuděláte ani s trochou tymiánu nebo olivové bylinky (někdy nazývané olivové trávy). Vmíchejte je do krémového sýru, použít můžete klasický cream cheese, lučinu nebo klidně pomazánkové máslo, podle zvoleného druhu můžete při promíchávání trochu naředit lžící bílého jogurtu, případně dochutit pár kapkami citronové šťávy nebo špetkou čerstvě nastrouhané citronové kůry.

Krok 5: Vrstvou pomazánky pak natřete všechny 4 plátky toastového chleba. Posypte směsí soli a červeného pepře. Na 2 z plátků naložte tolik koleček okurky, kolik se na něj vejde klidně ve 34 vrstvách, záleží i na tom, jak tenká kolečka máte. Přiklopte zbylými plátky, přimáčkněte a diagonálně rozřízněte na trojúhelníčkové sendviče. 

Náš tip: Pokud sendvič balíte na svačinu, zanechte papírový ubrousek na zabalení v šuplíku, na měkký chléb by se nalepil a rozmočil se. Vhodnější je svačinový či pečicí papír nebo rovnou voskovaný ubrousek, který si můžete vyrobit doma.

Máme pro vás i další skvělé tipy, jak si užít salátové okurky naplno! Máte-li rádi korandr, zamilujete si thajský okurkový salát nebo lehký kedlubnový salát s okurkou a koriandrem. Nesmrtelná klasika je také řecké tzatziki nebo šopský salát z Bulharska.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek