Hlavní obsah

Nahá Marilyn Monroe i herci nepohodlní režimu: (Ne)známé scény, které musely být z filmů vystřiženy

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Představa, že veškerý materiál, který se natočí, uvidí i divák, by byla dost naivní. Záběry totiž putují do střižny, kde se s nimi doslova kouzlí. Mnohé natočené scény tak nakonec skončí v koši, případně jsou součástí bonusových materiálů.

Článek

Vybírat po natočení filmu, které scény v něm budou a které jsou navíc nebo nevhodné, je nelehký úkol tvůrců. Na druhu stranu zveřejnění bonusových materiálů diváky vždycky příjemně překvapí a potěší. Které scény byly ze slavných filmů vystřižené?

Klan Gucci (2021)

V dramatickém filmu podle skutečných událostí ze života slavné rodiny Gucci měla Lady Gaga (36) líbací scénu se Salmou Hayek (55). Zpěvačka to režisérovi sama nabídla a vzhledem k tomu, že i její herecká kolegyně souhlasila, scéna se natočila. Ve filmu ji ale diváci neuvidí. Režisér Ridley Scott (84) se totiž nakonec rozhodl pro její vystřižení. Lady Gaga si ale stojí za tím, že tam patřila a že je to škoda.

Foto: Profimedia.cz

Herečky byly ve filmu k nepoznáníFoto: Profimedia.cz

Harry Potter a Relikvie smrti, část 1 (2010)

Během tvorby osmi filmů o kouzelnickém světě Harryho Pottera bylo zahozeno tolik materiálu, že by to vydalo na další film. V předposledním díle byla například scéna, ve které se Harry v podání Daniela Radcliffa (33) loučí s tetičkou, strýcem a bratránkem Dudleym, kterého si zahrál Harry Melling (33). Přestože se tihle dva roky nenáviděli, na konci se smířili a stvrdili to podáním ruky. Zřejmě to ale působilo až moc neuvěřitelně.

Foto: Profimedia.cz

Smíření těchto dvou rivalů se nakonec diváci nedočkali. Fotografie je z filmu Harry Potter a Fénixův řád (2007)Foto: Profimedia.cz

Vrchní, prchni! (1981)

V případě legendární české komedie v hlavní roli s nedávno zesnulým Josefem Abrhámem (✝82) zaúřadovala cenzura socialistického režimu. Třešničkou na dortu snímku byla scéna z divadelního klubu, kde falešní vrchní rovněž řádil a ve které hráli herci sami sebe. Na předváděčce se ale papalášům nelíbilo, že jedním z nich byl Jiří Suchý (90), který podepsal manifest Dva tisíce slov. A tak scénu zakázali.

Foto: Profimedia.cz

Pro všechny to byla rána, šlo o povedenou a vtipnou část filmuFoto: Profimedia.cz

Mustangové (1961)

Marilyn Monroe (✝36) natočila nahou scénu, kterou diváci nikdy neviděli. Ve filmu Mustangové z ní herecký kolega strhnul peřinu, pod kterou ležela nahá. Režisér John Huston (✝81) se nicméně později rozhodl, že nahota je moc a nechtěl, aby se ve filmu objevila. Přitom se mohla stát první nahou hollywoodskou scénou v éře zvukového filmu! Hovoří se ale o tom, že ho k rozhodnutí přiměla cenzura. Záběry měly být zničeny, ale po letech se ukázalo, že je tehdejší producent schoval do trezoru. Je ale ve hvězdách, zda je někdy uvidíme.

Foto: Profimedia.cz

Nahé herečky se nakonec diváci nedočkaliFoto: Profimedia.cz

Spalovač mrtvol (1969)

Z ideologických důvodů byla z mrazivého filmu, v němž si hlavní roli zaměstnance krematoria zahrál Rudolf Hrušínský (✝73), odstraněna závěrečná scéna, která měla být takovým dovětkem za celým snímkem. Dva zaměstnanci krematoria sedí v kavárně, sledují ruské okupační tanky a baví se o tom, co se asi tak mohlo stát s tím hodným panem Kopfrkinglem. Následuje pohled na rozbité muzeum, naštvané tváře lidí a nakonec na usmívajícího se Kopfrkingla. I tak ale putoval film ještě téhož roku na dlouhých 20 let do trezoru.

Foto: Profimedia.cz

Rudolf Hrušínský podal skvělý výkonFoto: Profimedia.cz

Batman (2022)

V nejnovějším filmu s hrdinou v podobě netopýřího muže, kterého hrál Robert Pattinson (36), chybí scéna, v níž se Batman setkává s Jokerem. Toho ztvárnil Barry Keoghan (29), který se nakonec ve filmu objevil jen jednou, velmi krátce a v samotném závěru. Původně měl ve filmu ještě pětiminutový prostor, kdy ho Batman navštíví ve vězení. Tvůrci se ovšem rozhodli, že těchto pět minut není důležitých. Filmové studio záběry zveřejnilo alespoň mimo snímek.

Foto: Profimedia.cz

Zpočátku obsazení Roberta Pattinsona do role Batmana mnohé fanoušky naštvalo, než mu přišli na chuťFoto: Profimedia.cz

Reklama