Hlavní obsah

Prosincový tarotoskop: Jak si užije Vánoce vaše znamení?

Foto: stockfour, Shutterstock.com

Prosinec je za dveřmi. Taky přemýšlíte, kam se celý rok 2020 poděl? Užijte si poslední dny, jak jen to půjde, i když kvůli koronaviru trochu netradičně. Co čeká vaše znamení? To vám prozradí tarotové karty.

Článek

Úplňku se dočkáme na samém konci roku 30. prosince a ponese se ve znamení Raka. To znamená, že zvláště dámská populace by měla dát pozor na to, co vypouští z pusy – ženy a dívky všeho věku budou podrážděnější a celkově nepokojné a přecitlivělé. Ale nejen ony – i muži budou zažívat abnormální výkyvy nálad a všechno si brát k srdci více než obvykle. Raději tedy našlapujte trošku po špičkách. Co má konec roku připraveno pro vaše znamení?

Beran (21. 3. – 20. 4.) král holí – 3 meče – 10 holí

Vánoce zatím nijak neřešíte, jedete pevně v pracovním módu. Prosinec ale bude trochu zklamáním: ambice máte velké, ale doba vám nepřeje – nikomu jinému už se moc snažit nechce, všichni se už vidí v křesle u pohádek. Dodělejte, co je potřeba, a zbytek nechte na leden – přijde nový start. Konec roku vám přinese spoustu stresu a tlaku doma, kde si všichni polezou trochu na nervy. Připravte se na krizové strategie, naučte se říkat ne a zavřít se každý v jiném pokoji, když to bude potřeba.

Býk (21. 4. – 21. 5.) 4 pentakly – 3 meče – Poustevník

Než přijde vánoční shon, měli byste se trochu izolovat a usebrat. Začátkem prosince si udělejte nějaký čas pro sebe, odstřihněte se od všech a od všeho a načerpejte sil, i kdybyste se jen na pár hodin denně měli zavřít doma v koupelně. Kolem svátků a Silvestra si samoty a klidu moc neužijete, musíte se tedy obrnit do zásoby. Nezůstaňte ale ve své kukle příliš dlouho, mrzelo by vás to. Nemějte od svátků zbytečně velká očekávání, ale nedívejte se na ně ani moc černě. Věci se zkrátka vytříbí!

Foto: Rido, Shutterstock.com

Býci by si měli najít chvíle jen pro sebe a rozjímat nad životem

Blíženci (22. 5. – 21. 6.) rytíř mečů – 10 pohárů – eso pentaklů

Na prosinec jste si toho ještě spoustu naplánovali: rok vám tak nějak protekl mezi prsty a teď to chcete dohnat. Úkoly vám půjdou pěkně od ruky a ještě se stihnete vánočně naladit, nakoupit dárky a užít si letos trochu zvláštní vánoční atmosféru. Po Vánocích přijde na řadu pár konfliktů: tím, že je rodina pohromadě víc času, než je normálně obvyklé, a to už několik měsíců, vzniknou třecí plochy, které bude třeba vyjasnit. Připravte si krizové plány – o Vánocích jsou emoce rozjitřené vždy, a letos ještě jednou tolik.

Rak (22. 6. – 22. 7.) páže pohárů – 2 poháry – Mírnost

Konec roku pro vás vždycky znamenal hlavně čas setkávání s přáteli a širokou rodinou, letos to tedy pro vás bude těžší. Přeneste setkávání do režimu online, ať ve vás svátky nenechají hořkou pachuť. Volejte a skypujte, buďte na ostatní milí a vřelí a staňte se uklidňujícím elementem pro všechny. Nerozdejte se ale úplně a nějaké síly si nechte i sami pro sebe.

Lev (23. 7. – 22. 8.) 5 pohárů – Císařovna – eso pohárů

Jakkoli je to u Lvů překvapivé, v prosinci vám trochu dojdou baterky a ocitnete se v bludném kruhu smutku a beznaděje, který se překlopí v neschopnost s čímkoli pohnout. Je však jen na vás, abyste z tohohle kolečka vystoupili: sílu na to máte. Pořádně se do něčeho opřete, i kdyby mělo jít o maličkost. První úspěch pak nastartuje další a ten pak další. Dejte si třeba závazek, že letos pojmete Vánoce hodně kreativně a vrhnete se do vlastnoruční výroby. Zapojte rodinu a udělejte si letos šťastné a tvořivé!

Foto: Yuganov Konstantin, Shutterstock.com

Lvi budou unavení, pomůžou jim ruční práce, třeba v podobě vyrábění vánoční výzdoby

Panna (23. 8. – 22. 9.) Svět – Spravedlnost – 9 pentaklů

Konec roku je pro vás obvykle vytoužený čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími. Letos je všechno trochu jinak, návštěvám doba nepřeje a s nejbližší rodinou jste už nejspíš doma nějakou dobu zavření. Budete mít tendenci sebe i ostatní za tenhle „nepovedený“ rok odměnit kupou dárků, ale tudy cesta nevede. Spíš než věci, šiřte pohodu a dobrou náladu. Na dárky všichni brzy zapomenou, ale pokud si Vánoce skutečně užijete, utkví to v jejich i ve vaší paměti na dlouhou dobu.

Váhy (23. 9. – 23. 10.) páže holí – Luna – král mečů

Přišlo vaše oblíbené období v roce a vy jste odhodlaní si ho užít na maximum. Estetické oko Vah, které si umí užít krásu, si vychutnává světélka a výzdobu všude kolem. Držte se svého nadšení zuby nehty a nenechte se přesvědčit o tom, že se chováte jako dítě nebo že Vánoce letos stejně nebudou ono. Tyhle svátky jsou nejhezčí, když si je užíváte s dětsky vykulenýma očima. Každý teď trochu dětského nadšení potřebujeme víc než kdy jindy.

Štír (24. 10. – 22. 11.) 6 pentaklů – Ďábel – král mečů

Na začátku prosince se dočkáte studené sprchy – něco, na čem jste si dali opravdu záležet, se dočká tvrdé kritiky a posměchu, takže vaše nadšení zmizí jako mávnutím proutku. Nenechte se ale rozházet – buďte velkorysí a rozhodně neoplácejte stejnou mincí. Vánoce budete mít nejspíš přesně podle vašich představ, tedy spíše v minimalističtějším duchu – žádná dárková mánie se konat nebude. Užijte si klidu Vánoce a využijte tuto klidnou dobu k rozjímání.

Foto: Impact Photography, Shutterstock.com

Na Vánoce nejde ani tak o dárky, jako o to, být spolu

Střelec (23. 11. – 21. 12.) rytíř mečů – rytíř pohárů – 4 meče

Začátek měsíce nebude snadný, prosinec vám nejdřív nahází do cesty několik překážek, přes které budete muset složitě šplhat. Jakmile ale budete na druhé straně, začnete si užívat. Na obzoru se rýsuje spřízněná duše, což je snad největší štěstí, jaké může člověka v životě potkat. Dávejte tedy dobrý pozor, abyste ji nepřehlédli. Hodně odpočívejte, pokud jste dosud nezpomalili, teď se to bezpochyby hodí.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.) Svět – 8 mečů – 8 pentaklů

Prosinec pro vás bude šťastným obdobím. Konec roku bývá obvykle plný dodělávek na poslední chvíli, ale to neplatí pro vás. Vám půjde práce podle plánu a zvládnete všechno uzavřít ještě daleko před koncem roku, protože je teď všechno přece jen trochu volnější. Vyřešte nejnutnější pracovní povinnosti a pak si dejte pauzu a vychutnejte si ji s nohama na stole a hrnkem svařáku po ruce.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.) Blázen – 7 holí – 2 pentakly

V poslední době na vás dopadají chmury ze všeho, co se kolem děje. Začátkem prosince vás čeká zkouška odolnosti a odhodlání – do cesty vám přijde velké pokušení. Budete vědět, že je špatné, ale také bude nesmírně lákavé. Odolejte a celá situace vás jen posílí. Druhá polovina měsíce vám dá svobodu a období kolem Vánoc si vyloženě užijete. Na zemi se možná bude válet pár drobků a v rohu se najde pavučinka, ale vy budete spokojení. Alespoň vám letos do svátků nekecá celé příbuzenstvo.

Ryby (21. 2. – 20. 3.) Síla – 6 mečů – 2 pentakly

V prosinci najdete konečně odvahu, abyste rozjeli projekt, který vám už dlouho straší v hlavě. V současném světě, kdy je všechno vzhůru nohama, máte víc času na přemýšlení. Pořád si nejste jistí, jestli to ustojíte, ale konečně se rozhodnete do toho vrhnout po hlavě. Pokud si budete věřit, všechno dobře dopadne a budete příjemně překvapeni vlastním úspěchem. Rozhodně si však hlídejte finance, teď není čas velkého rozhazování. Přes svátky nechte vše odpočinout, ať si dobijete baterky.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek