Hlavní obsah

Nejlepší oční stíny podle redakce: Za málo peněz, hodně muziky, voňavá nude i ikonická klasika

Foto: Natalia Rezanova, Shutterstock.com

Foto: Natalia Rezanova, Shutterstock.com

Jsou pro vás oční stíny sváteční volba, anebo součást každodenního líčení? Ať je to tak či onak, pár pěkných barviček se vám v kosmetické výbavě rozhodně neztratí. Na jaké paletky přísahá naše redakce?

Článek

S jejich pomocí lze oko zvětšit, vytvořit kočičí efekt nebo zvýraznit barvu duhovky. Řeč je o očních stínech. Dobré oční stíny by neměly příliš opadávat ani zalézat do záhybů víc, než je zdrávo, a také je žádoucí slušná výdrž. Šikovným ukazatelem kvality bývá cena, ale někdy se vyplatí investovat spíš do podkladové báze: používá se ještě před aplikací stínů na celé víčko. Jaké oční stíny vítězí u nás v redakci?

Barevný výbuch

Editorka Barbora: Od té doby, co tuto paletku mám, používám při líčení očí i šikovné zrcátko, které má ve víčku. Barvy možná vypadají na první pohled trochu divoce, ale je tam pět víceméně neutrálních odstínů, které se výborně hodí jako podklad, ke stínování a drobným opravám. Výrazné barvy se dají dobře nanášet po vrstvách podle toho, jaká „síla“ je zrovna potřeba, a dobře se spojují s jinými odstíny. Třpytivá tyrkysová a vínová jsou nádherné a skvěle jdou k zelené, modré i fialové řasence. Nejradši mám střední matnou fialovou: rozsvítí modré oči a hned tak se mi neomrzí. Stíny jsou dobře pigmentované, možná někdy trochu prašnější. Výrazné odstíny je nutné vrstvit opatrně a v zásadě vydrží celý den.

Foto: Archiv firmy

Essence Welcome to Miami, 165 Kč, prodává KupkosmetikuFoto: Archiv firmy

Zemité tóny

Redaktorka Jana: Tuhle paletku mi doporučila vizážistka Petra Soukupová, se kterou často spolupracujeme, tak snad se nebude zlobit, že pošlu tip dál. Nalákala mě tím, že jde o paletku, kde najdete barvy pro všechny možné i nemožné příležitosti a jsou kvalitní i krásně drží. Rovnou se přiznám, že nejsem úplně stínový typ a štěteček namáčím hlavně do světlých barev, i tak jsem si ale potvrdila, že měla pravdu a se stíny se skvěle pracuje. No a ještě k tomu to roztomilé balení… A pokud se vám do paletky nechce investovat, napište Ježíškovi!

Foto: Archiv firmy

Tarte Tartelette In Bloom Clay, 1120 Kč, prodává SephoraFoto: Archiv firmy

Nude a růžová

Šéfredaktorka Monika: Skvěle sladěné barvy pro ženy, které mají rády nude a nechtějí líčením očí trávit víc času, než je nezbytně nutné. Přítomnost stínů s flitry mi ale umožňuje vykouzlit i slavnostnější look. Stíny se dají krásně nanášet jak štětcem, tak i prsty, dobře se blendují, neopadávají a i bez podkladové báze hezky drží. Paletka se mi navíc líbí vzhledově, je to takové ranní prosvícení pošmourných dnů. A u této značky je zvykem, že jejich výrobky, ať už paletky, nebo bronzery, krásně voní.

Foto: Archiv firmy

Physicians Formula Rosé All Play, 599 Kč, prodává Dr.MaxFoto: Archiv firmy

Nude a oranžová

Redaktorka Lucie H.: Mám zelené oči a ráda si je ještě zvýrazním stíny do oranžova, které duhovku doslova vytáhnou. A tahle paletka obsahuje několik stínů: jeden středně hnědý, oranžový, starorůžový a světlý matný bez třpytek, kterým oko pěkně vystínuji, a pak několik třpytivých, které ráda dávám prstem jen doprostřed víčka. Na to, že paletku seženete za nízkou cenu, drží na očích pěkně. Dávám pod ně ale skoro vždy korektor, a když chci extra výdrž, tak bázi pod oční stíny.

Foto: Archiv firmy

Barry M Nude & Neutral, 261 Kč, prodává VivantisFoto: Archiv firmy

Na každý den

Redaktorka Lucie M.: U mě platí „za málo peněz, hodně muziky“. Jsem poměrně konzervativní, co se týče barev, léta letoucí používám jen tlumené odstíny hnědé, takže žádnou větší paletku doma nevyužiju. Tyto stíny jsou pro mě příjemně přirozené, snadno se nanášejí a – co mě překvapilo – rozhodně se nerozmazávají a úplně v pohodě vydrží celý den. A to nepoužívám ani žádnou podkladovou bázi.

Foto: Archiv firmy

Miss Sporty Quattro 403, 100 Kč, prodává RossmannFoto: Archiv firmy

Sypká varianta

Redaktorka Pavla: Jestli mi nějaké stíny vyhovují, pak jsou to výrobky od této značky, které nabízejí jemné a decentní odstíny - v oblibě mám nude odstín Cinnamon. Jsou příjemné a nedráždí oči. Jen při nanášení musíte být opatrné a štěteček vždy lehce oklepejte. S podkladovou bází vydrží na svém místě celý den.

Foto: Archiv firmy

Minerální stíny Annabelle Minerals, 239 KčFoto: Archiv firmy

Nude a fialová

Editorka Irena: Stíny jsem nikdy moc nepoužívala, většinou jsem si vystačila s jedním, později se stal mým univerzálním přítelem rozjasňovač, dokud nepřišla… tato paletka. Byla to láska na první pohled a ani mi nepřišlo divné, že dávám nemalou částku za kosmetický produkt, který se do té doby pohyboval na chvostu mé denní rutiny. Barvičky jsou fakt pestré, když jedna omrzí, zastoupí ji ta vedle. Líbí se mi, že v paletce jsou jak tělové tlumené odstíny, tak i výrazné, jako je fialový nebo růžový. Jsou dobře pigmentované, sytost se skvěle doladí nanášením a neopadávají. Tahle značka paletky umí, její kolekce nude stínů je také skvělá, takže tuším, kudy povedou mé další kroky.

Foto: Archiv firmy

Urban Decay Naked Ultraviolet, 1095 Kč, prodává NotinoFoto: Archiv firmy

Reklama