Hlavní obsah

Máte rádi čerstvé bylinky? Tyto druhy si můžete pěstovat doma celý rok!

Foto: Profimedia

Článek

Toužíte po bylinkové zahrádce na okně ve vlastní kuchyni? A nejlépe, aby tam voněla po celý rok? Žádný problém! S těmito tipy se budete pyšnit zelenými květináčky od jara až do zimy.

Nemít doma v květináči alespoň jeden druh bylinek snad už v dnešní době patří mezi out záležitosti. Pěstujte je, protože tyto zelené rostlinky jsou zdravé, prospěšné pro lidský organismus, vynikající do pokrmů, vhodné jako obklady, přísady do mastí a jiná léčitelská kouzla.

Kdo ještě nezačal, může svou pěstitelskou dráhu odstartovat klidně teď hned a pak si svou malou domácí zahrádku udržovat po celý rok!

Toužíte stát se mistrem v pěstování? V tom případě si nenechte ujít článek na toto téma. Postupujte krok po kroku a brzy se budete pyšnit dokonalou zelení.

Nejlepší čas na výsev je bezesporu těsně před zahájením jarní sezony. A přestože se logicky rostlinkám v zimě kvůli nedostatku slunečního svitu příliš nedaří, pár z nich můžete pěstovat doma v kuchyni celoročně. Jaké to jsou a co bylinkám dopřávat?

Foto: Profimedia

Rozmarný rozmarýn

Pokud této bylince nedělá něco dobře, je to stín. Zato preferuje teplo domova, okenní parapet s výhledem, propustnou až písčitou půdu a nepravidelné zalévání. Odmění vás za vaši péči velkým obsahem vitaminů a minerálních látek. Díky rozmarýnu posílíte paměť a imunitu.

Voňavá meduňka

Meduňka vyžaduje stále vlhkou půdu (pozor, nesmí ve vodě plavat!) a ideálně polostín. Je plná prospěšných látek, jako jsou minerály, antioxidanty, silice nebo třísloviny. Už od 17. století se o této bylině říká, že „obnovuje mládí, posiluje ducha a osvěží ochablou povahu“. Kromě toho je skvělá jako čaj proti nespavosti nebo na vyrovnání hladiny cukru v krvi. A její vůně je prostě nezaměnitelná...

Tradiční bazalka

Kdo by ji neznal? Voní a na caprese je zkrátka nutnost. Její výrazná chuť se hodí snad do každého salátu nebo najemno pokrájená na čerstvé pečivo. Je to ale bylinka žíznivá, kterou za žádných okolností nesmíte nechat uschnout. Obsahuje vitamin A a K a má antioxidační a antivirové vlastnosti.

Peprná máta

Rostlinka, bez níž by to v létě nebylo ono. Chutná v mojitu, ve vodě s citronem, ale i na vychlazeném melounu. Mátu zalévejte pravidelně, ona vám za to bude ku prospěchu nejen jako „chuťovka“ ve vaší kuchyni, ale i jako blahodárný lék. Čaj z máty ulevuje od nevolností, působí proti virům a léčí dýchací cesty.

Foto: Profimedia

Výrazný tymián

Tymián je poměrně náročná bylinka na údržbu. Vyžaduje místo orientované na jih, přímé sluníčko a dostatek živin. Takže: do květináče jedině kvalitní půdu, nezapomínejte na občasné přihnojování a zbytečně zeminu nepřelévejte. Tato bylinka má výrazné aroma a chuť, tak si ji v kuchyni opravdu užijte!

Léčivý koriandr

Koriandr nepatří mezi bylinkové favority. Velká chyba. Jako jediný totiž dokáže zbavit tělo těžkých kovů, například jedovaté rtuti. Je vynikající prostředek k pročištění organismu. Má rád slunce a teplo a díky tomu do ovzduší šíří zajímavou vůni. Pěstujte v květináči samostatně.

Zklidňující majoránka

Majoránka pochází ze Středozemí, k nám se dostala již v 16. století a dříve se využívala jako osvěžovač vzduchu nebo rozdrcená jako leštěnka na nábytek. Nyní ji docení každý, koho bolí zuby (žvýkejte čerstvé listy), je nachlazený nebo ho trápí revmatické potíže. Jedná se o teplomilnou bylinku, která potřebuje slunce a propustnou zeminu.

Bylinkám dopřávejte pravidelnou péči, chvalte je a mějte je rádi. Zalévejte je odstátou vodou z kohoutku nebo klidně klasickou „dešťovkou“. Vyvarujte se opulentního hnojení umělými hnojivy a rašeliny. Mnoho pěstitelů také doporučuje bylinkový výluh nebo takzvaný žížalí čaj, který se tvoří v zásobníku na tekutinu u domácích vermikompostérů.

Pusťte se zkrátka do pěstování hned a těšte se na novou kuchyňkovou výzdobu! A kdo má šikovné ručičky, co takhle tip na stylový a po domácku vyrobený závěsný květináč?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama