Hlavní obsah

Astrologické kvality: Jak ovlivňují právě vaše znamení?

Foto: lithian, Shutterstock.com

Dvanáct znamení horoskopu je možné rozdělit do skupin po čtyřech a přiřadit ke třem astrologickým kvalitám. Ty vypovídají, jakým způsobem člověk přistupuje k životním změnám a jak se s nimi umí vyrovnat. Do které skupiny spadá vaše znamení?

Článek

Astrologické kvality dělíme na základní, pevné a proměnlivé. Do každé skupiny spadají čtyři znamení – od každého živlu jedno. Některé charakteristiky jsou jim proto společné, ale v každém znamení se projevují jinak. Kvalita vypovídá o tom, jak dobře se jedinec umí vyrovnat se změnami v životě a jak k nim přistupuje. Zároveň vychází z životního cyklu, který je ovlivněn čtveřicí ročních období a přirozenými změnami probíhajícími v přírodě. Pod jakou kvalitu spadá vaše znamení a jak se to projevuje?

1. Základní kvalita

Jindy zvána také kardinální nebo stěžejní. Do této skupiny znamení spadají Beran, Rak, Váhy a Kozoroh a základní kvalita znamená jakousi hlavní esenci každého živlu. Všem těmto znamením je společná obrovská energie a touha věci začínat, jsou to iniciátoři a motivátoři, kteří vždy překypují nápady a nadšením a umějí uvést věci do pohybu. Milují začátky, milují nové věci, rádi se pouštějí do nejrůznějších projektů – ale ne vždycky je dokončí.

Beran

Berani jsou přímo esencí této kvality – u ničeho nevydrží dlouho, jejich energie se rozpíná do šířky a neustále něco začínají. Brzy od toho však utečou. Stále hledají nové a nové možnosti, jak se „vybít“ a předvést, často sklouzávají k sobectví a myslí především na sebe. Jejich energie a nadšení jsou nevyčerpatelné, nic je nezastaví.

Rak

Raci jsou sice poměrně plaší a opatrní, ale když jde o city, rozhodně se nebojí vyjít jako první s pravdou najevo a ukázat karty. Rádi navazují hluboká spojení daleko dřív než ostatní, nebojí se otevřít i někomu cizímu a inspirovat druhé, aby svoje emoce také vystavili na odiv.

Váhy

Toto vzdušné znamení nade vše zbožňuje komunikaci a kontakty, jsou skvělí iniciátoři nezávazných small talků a umějí seznámit každého s každým. Mají nekonečné adresáře, které neustále rozšiřují. Baví je uvádět věci do pohybu a iniciovat hlavně společenské dění. Mají rádi propojování a harmonii, tam vybíjejí svou energii.

Kozoroh

Kozorozi jsou trochu jiní než ostatní základní znamení – nejde jim o aktivitu jako takovou, živel země jim velí angažovat se jen tam, kde je to potřeba, kde je to účelné. Dokážou báječně motivovat lidi kolem sebe k dosažení nějakého společného cíle nebo konkrétních definovaných výsledků. K aktivitě, kterou vytvářejí, přistupují vždycky zcela prakticky.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Některá znamení dokážou strhnout lidi okolo sebe víc než ostatní

2. Pevná kvalita

Jinak také známá jako fixní nebo stálá. Jak název napovídá, je to kvalita vyjadřující stabilitu, pod kterou patří znamení Býk, Lev, Štír a Vodnář. Jejich energie a směřování se soustřeďují na jedno téma, do jednoho pevného bodu, dají se označit za „udržovatele“ a společná je jim jistá paličatost a houževnatost, se kterou dál pokračují v tom, co si umanou. Jsou to znamení cílevědomá a ambiciózní, a pokud nechtějí, prostě s nimi nepohnete. Jejich „fixovanost“ však někdy ústí v sobeckost.

Býk

Zemské znamení Býka je nejpevnější z pevných kvalit a stálost je výchozí životní hodnotou. Ke změnám se stavějí velmi negativně, status quo se snaží udržet ze všech sil. Když si něco usmyslí, nikdo s nimi nepohne. Velký důraz kladou na majetkovou stálost, umějí vytvářet a hromadit bohatství.

Lev

Stálost živlu ohně je přece jen o něco kolísavější a toto znamení je velmi intenzivní a vášnivé. Pro svůj cíl doslova plane a má ohromnou vůli, s níž dokáže překonat každou překážku. Lvi se obklopují svým malým královstvím, jemuž můžou vládnout, lidmi, kteří jim naslouchají a které směřují, ale zároveň i ochraňují.

Štír

Štíři jsou nejintenzivnější a nejhlubší ze všech stálých znamení. Jejich spojení s tím, co si v životě zvolí jako důležité, je nejpevnější a nikdy se od svého cíle, od svého středu, nenechají odpoutat. Důležitá je pro ně především citová stálost, a ačkoli je jejich vášeň velmi silná, zůstává fixovaná na jednu konkrétní osobu celoživotně.

Vodnář

Nejpřelétavější z pevných znamení, a jeho stálost je proto trochu jiná. Stejně jako všechna vzdušná znamení je i Vodnář otevřen všemu novému, ale mentálně zůstává velmi pevný a stabilní. Jakmile si udělá nějaký názor, nelze ho změnit. Jsou také nejsobečtější ze všech znamení, protože si tuto svou vlastnost ani nepřipouštějí.

Foto: Roman Samborskyi, Shutterstock.com

Pevná kvalita může být někdy až tak pevná, že je z ní sobeckost a totální sebestřednost

3. Pohyblivá kvalita

Je zvána také flexibilní nebo proměnlivá, což určuje životní založení čtveřice jejích znamení – Blíženců, Panny, Střelce a Ryb. Jsou velice pružná a všestranná, nekoncentrují svou životní energii do jediného bodu, ale naopak velmi diverzifikují vlastní zájmy i síly. Často mění názory, ale také překypují kreativitou a nápady a odvážně se vrhají do všeho nového.

Blíženci

Jsou nejflexibilnější ze všech proměnlivých znamení, plují na vlnách vzdušného živlu. Nenávidí rutinu, dychtí po nových impulzech a milují informace jako takové, protože je obohacují a dávají jejich životu nový rozměr. Nikdy nevíte, jakou jejich „verzi“ právě potkáte, to záleží na aktuálním denním rozpoložení.

Panna

U Panen se rozmanitost a proměnlivost projevuje hlavně v šíři jejich záběru – ovládají mnoho věcí, o mnoho věcí se zajímají a všechny zapojují do svého života. Nejde jim o změnu jako takovou, jsou zemským znamením, ale o to, aby se světu a jeho fungování co nejlépe a nejpraktičtěji přizpůsobily, co nejlépe ho zkrotily ve prospěch svých potřeb.

Střelec

Cítí se jako ryba ve vodě v jakékoli společnosti, umějí se spojit a spřátelit téměř s kýmkoli, přizpůsobit svou osobnost jakékoli situaci. Milují dobrodružství a pocit neznáma, které jim neustálé změny do života přinášejí. Nikdy nemají jeden definitivní cíl směřování, ten se pořád mění a přesouvá, a to Střelce udržuje v pohybu.

Ryby

Nejkreativnější znamení horoskopu, jehož proměnlivost spočívá v mysli a fantazii. Ryby mají neuvěřitelnou schopnost snít a vymýšlet věci naprosto nesvázané konvencemi. Kromě toho se dovedou přizpůsobit vlastně čemukoli, vždy plavou s proudem, v čemž jim napomáhá i jejich téměř nadpozemská intuice.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek