Hlavní obsah

6 chyb, kvůli kterým ženy nemůžou zhubnout břicho. Děláte je také?

Foto: wavebreakmedia, Shutterstock.com

Už jste udělaly snad všechno, abyste se zbavily těch otravných polštářků, které se vám zabydlely kolem pasu. Do plochého pevného břicha ale máte stále na míle daleko. Dřív, než ztratíte veškerou motivaci, si ověřte, zda neděláte tyto časté chyby!

Článek

Přebytečný tuk na břiše dokáže ženu dost potrápit. Zatímco o bocích nebo hýždích občas slyšíte, že s nějakým tím faldíkem navíc vypadají líp, o břichu to řekne málokdo. Ať se sebevíc snažíte se svou problémovou partií něco dělat, výsledky stále nepřicházejí? Možná se nevědomky dopouštíte nějaké chyby. Máme pár tipů...

1. Jíte příliš lepku

Pokud nemáte celiakii nebo alergii na lepek, není potřeba se potravin jako pečivo, těstoviny, sušenky a další jídla z mouky vzdávat úplně. Na druhé straně, jejich omezení lidem s problematickým břichem obvykle prospěje.

„Lepek se totiž ukládá v tucích zejména v oblasti břicha. Je znám pojem ,moučné břicho‘. Pokud redukujete váhu, je právě v této oblasti hubnutí nejtěžší. Při bezlepkovém stravování krásně vytvarujete i tyto partie,“ popisuje instruktorka zdravého vaření Zuzana Komůrková ze studia Výživou ke změně.

Foto: Africa Studio, Shutterstock.com

Lepek nemusíte vysadit úplně, ale omezení vám neuškodí

2. Jste královnou radikálních diet

„Břicho ale rozhodně nezhubnete pomocí hladovky. S takovou se vám kila rychle vrátí a zhorší se psychický stav z prohry. U břicha je totiž více než u jiných partií důležité dodržovat pestrý a vyvážený jídelníček,“ podotýká Zuzana Komůrková. Při radikálních jednostranných dietách totiž často dochází ke zpomalení metabolismu a následnému zvýšenému ukládání tuku v oblasti pasu.

Zapomeňte na tukožroutské polévky a detoxy se šťávami. Pokud nevíte, jak si stravu nastavit, inspirujte se tímto týdenním hubnoucím jídelníčkem.

3. Bílkoviny vám nic neříkají

Nejde jen o to jíst dietně a nízkokaloricky. Nejen při hubnutí břicha je třeba zaměřit se na zvýšený příjem bílkovin. Ty totiž podpoří budování svalové hmoty, ale také příznivě ovlivní metabolismus a sníží apetit. Bílkoviny doplníte například formou libového masa, vajíček, ryb nebo mléčných výrobků. Z rostlinných zdrojů pak můžete vsadit na tempeh, luštěniny, quinou nebo ořechy.

Foto: Alexander Prokopenko, Shutterstock.com

Bílkoviny snadno dodáte kvalitním masem

4. Běháte, ale neposilujete

„Nezřídka ženy praktikují pouze kardio cvičení, jako je běh, zumba a podobně, přičemž vynechávají posilování. Trpí mylným dojmem, že když chtějí ztratit tuk na břiše, hlavní je spalovat a spalovat. To ale není pravda. Určitě je nezbytné kardio kombinovat s anaerobním posilováním, aby se dostavil kýžený efekt,“ uvádí trenérka Markéta Brožová z fitness pro ženy Contours.

5. Když už posilujete, tak jen břicho

Břicho na rozdíl od jiných partií můžete posilovat klidně během každého tréninku. Postačí se mu ale věnovat jen na závěr – dva tři cviky a dost. Mnohem podstatnější je pak zařazovat komplexní cviky, které jsou ve výsledku mnohem efektivnější. Břicho zapojíte třeba i při angličácích, planku, ale i správně provedených dřepech a výpadech.

6. Při cvičení špatně dýcháte

Ať už budete provádět komplexní cvičení nebo cviky přímo na břicho, určitě si musíte dát pozor na to, jak dýcháte. I taková zdánlivá drobnost totiž ovlivňuje celkový efekt tréninku. „Při aktivaci svalů je nutné vydechnout, aby došlo k úplnému zkrácení svalů. Nádech tedy provádějte při návratu do výchozí polohy,“ popisuje Markéta Brožová. Tedy když děláte sedy-lehy, vydechujte ve chvíli, kdy se zvedáte nahoru.

Jestli se vám podaří zhubnout něco na břiše, můžete mít radost dvojnásobnou. Krom toho, že se budete cítit lépe po psychické stránce, tak se navíc zbavíte viscerálního tuku, který může být zdraví škodlivý

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek